Construction Equipment Polska

Przełom roku należał do EC750EL

Jeszcze nigdy w historii obecności Volvo Maszyny Budowlane Polska w mediach społecznościowych wokół przekazania maszyny nie odnotowaliśmy takiego zainteresowania jak w przypadku koparki gąsienicowej Volvo EC750EL. 75 ton wagi robi wrażenie!

Volvo EC750EL

Relacjonowana przez nas historia tytułowej koparki zaczyna się w momencie dostarczenia jej do oddziału regionalnego Volvo we Wrocławiu (video). Dostawy nadwozia, gdyż w przypadku maszyn takich gabarytów, konieczna jest dostawa w kilku częściach. Największą stanowi nadwozie, a kolejne dostarczyliśmy bezpośrednio do Kopalni Rogoźnica należącej do COLAS KRUSZYWA. Były tam:

- przeciwwaga (12 ton),
- ramię,
- dwie łyżki skalne (każda o wadze 5500 kg z największymi oferowanymi przez Volvo zębami 125ARXE),
- pomniejsze elementy jak osłony siłownika, podesty i kratę osłaniającą kabinę.

Pierwszym zadaniem było przemalowanie maszyny na kolor obowiązujący w Grupie Colas. Dopiero wtedy była ona gotowa do wyjazdu do Rogoźnicy (video), gdzie przez kilka kolejnych dni dwójka techników serwisu kompletowała maszynę. Fotografie każdy etapu tego procesu publikowaliśmy na Facebooku, a nasi fani w kraju ale i za granicą z zapartym tchem śledzili je, komentowali oraz zadawali pytania o docelową lokalizację – kto wie, być może ktoś postanowił zgłosić swoją chęć do zatrudnienia się w kopalni w Rogoźnicy?

Ostatecznie, na dzień 15.01.2018r. wyznaczono datę przekazania/odbioru maszyny. Nie co dzień na polski rynek trafia EC750EL, dlatego przekazanie było uroczyste. Pan Krzysztof Dudzic o gąsienicę rozbił butelkę szampana. Jeden z dwójki operatorów maszyny – Pan Andrzej Surdyka, nadał jej imię „Wioletta”, a kilka słów powiedział Regionalny Szef Sprzedaży Volvo – Leszek Żołądek. Nie obyło się bez symbolicznej lampki szampana, grupowego zdjęcia oraz przekazania plakatów - oczywiście z EC750EL. Po tych punktach harmonogramu maszyna niespiesznie udała się na wyrobisko. Pogoda tego dnia była znakomita – było zimno, ale słonecznie - co widać na zdjęciach naszego fotografa. Na koniec operatorzy dedykowani do pracy „na Wiolecie” zostali przeszkoleni przez Menadżera ds. Produktu Volvo Maszyny Budowlane Polska.

Potem była już łyżka odstrzelonego granitu za łyżką, kolejne pełne wozidło za wozidłem. Wszystko w komfortowej i bezpiecznej kabinie maszyny „kipiącej” mocą (385 kW moc silnika brutto) oraz spełanijącej wyśrubowane normy emisji Tier 4 Final.

Więcej informacji o koparkach gąsienicowych Volvo EC750EL na stronie produktowej (link).

Kolejne uroczyste przekazanie maszyny, które nazywany #VolvoExperience już wkrótce!

Volvo EC750EL
Na zdjęciu od lewej: Artur Jankowski, Radosław Włodarczyk, Leszek Żołądek (Volvo), Krzysztof Kucharzewski (Colas Kruszywa), Andrzej Surdyka, Paweł Marek, Krzysztof Dudzic i Edward Nowicki (Kopalnia Rogoźnica).
Volvo EC750EL
Moment nadania imienia "Wioletta"
Volvo EC750EL
Łyżka do materiałów abrazywnych (5,5 tony).
Volvo EC750EL
Koparka gąsienicowa Volvo EC750EL
Volvo EC750EL
Koparka gąsienicowa Volvo EC750EL
Volvo EC750EL
Koparka gąsienicowa Volvo EC750EL