Construction Equipment Polska

Przedszkolaki w serwisie w Szczecinie

16 listopada 2018 odbyło się uroczyste otwarcie nowego oddziału Volvo Maszyny Budowlane Polska w Szczecinie. Jak zazwyczaj przy tego rodzaju wydarzeniach bywa kulminacyjnym momentem było przecięcie wstęgi. W chwili gdy oczy kilkudziesięciu klientów i gości skierowane są na scenę wszystko musi pójść jak trzeba. Dlatego dzień wcześniej nasz nowy obiekt odwiedziła grupa dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „MaliNowa Edukacja” z podszczecińskiego Wołczkowa.

Wizyta przedszkolaków w serwisie Szczecin

Zaczęło się niewinnie. Pani Bernadetta wypełniła formularz kontaktowy na naszej stronie www.volvoce.pl z pytaniem czy pomożemy jej w zgromadzeniu materiału na lekcję o budownictwie. Poszliśmy o krok dalej i zaproponowaliśmy lekcję w naszym serwisie. Minęły 2 tygodnie, a na hali pojawiła się wesoła i spragniona wiedzy grupa przedszkolaków w różnym wieku.

Plan był prosty – zaznajomić dzieci z maszynami budowlanymi i co najważniejsze, uczulić je na kwestie bezpieczeństwa. Oddelegowany do tego pracownik Volvo ubrał się w strój mechanika, każdemu gościowi założył odblaskową kamizelkę… i się zaczęło. Półtorej godziny upłynęło w oka mgnieniu. Dzieci bezbłędnie rozpoznały wszystkie elementy stroju mechanika maszyn, które wpływają na jego bezpieczeństwo. Z największą radością testowały odporność metalowych nosków w butach naszego pracownika.

Kolejnym etapem było auto serwisowe czyli „mobilne pogotowie serwisowe”. „Mój tata też ma taki duży młotek”, „a mój ma jeszcze większy klucz w pracy” – licytowali się rozemocjonowani goście.

Podczas lekcji o maszynach nie mogło zabraknąć samych maszyn. Przygotowaliśmy koparkę ECR35D i każdy przedszkolak mógł się do niej przymierzyć. Z oczywistych względów nie mogliśmy maszyny uruchomić, ale dzieciom w zupełności wystarczył oddany do ich dyspozycji klakson.

Na koniec przetrenowaliśmy procedurę przecięcia wstęgi, aby następnego dnia podczas ceremonii otwarcia placówki obyło się bez przykrych niespodzianek. Wszystko wyszło idealnie. Dzieci otrzymały od nas puzzle i zabawki, a my w zamian otrzymaliśmy kolorowe rysunki maszyn. Pełen sukces!

Mamy nadzieję, że wspomnienie tej niezwykłej lekcji pozostanie w pamięci podopiecznych „MaliNowej Edukacji” na długi czas. 

Wizyta dzieci z przedszkola "MaliNowa Edukacja" w serwisie Volvo Maszyny Budowlane w Szczecinie.

Plenerowa lekcja o maszynach budowlanych, budownictwie i bezpieczeństwie.