Construction Equipment Polska

Przekazanie w grodzie Juranda

36000 sztuk zbrojonych betonowych podkładów. Cel: pokruszyć, odzyskać elementy zbrojenia, a otrzymany materiał wykorzystać do utwardzenia powierzchni pod nowoczesne centrum logistyczne. To zadanie jakie postawiono przed koparką gąsienicową Volvo EC250EL w firmie Quercus Sp. z o.o.

Koparka gąsienicowa Volvo EC250EL

„Panie Prezesie czy aby na pewno potrzebuje Pan koparkę? Czy do tego zadania nie będzie lepiej skorzystać z kruszarki?” zapytał regionalny szef sprzedaży maszyn Volvo na Warmii i Mazurach – Szymon Kliczkowski. Wszystko by na to wskazywało jednak Pan Mariusz Stachowicz „odrobił lekcje” i doskonale wszystko przemyślał:

„Koparka EC250EL z łyżką krusząca HARTL model MBC950 z systemem zraszania zda egzamin. Konsultowałem się z przedsiębiorcami, którzy z powodzeniem korzystali z takiej konfiguracji. Po wykonaniu zadania koparkę wyposażymy w młot wyburzeniowy, nożyce i rozpoczniemy rozbiórkę obiektów pozostałych po rozlewni gazu”.

Cały proces kruszenia obsługują dwie maszyny – duża koparka z łyżką kruszącą oraz mniejsza, bardziej zwrotna koparka EW140D, która przygotowuje i układa podkłady na specjalnie przygotowanym stole podawczym.

Dlaczego Volvo?

„To kolejna maszyna Volvo w naszej flocie. W Pasymiu odebraliśmy jakiś czas temu ładowarkę L120H z łyżką wysokiego wysypu do pracy przy zrębkach. Nie bez znaczenia pozostaje również wysoka dyspozycyjność serwisu i jakość usług . Raz zdarzyło się, że kierownik serwisu wysłał do nas ekipę zanim sami sięgnęliśmy po telefon. Dodajmy do tego fachowość personelu Volvo i już wiadomo dlaczego współpracujemy” zakończył Pan Mariusz.

 Quercus Sp. z o.o. jest wiodącym w Polsce producentem krajowej biomasy na cele energetyczne. 25-letnie doświadczenie w branży drzewnej oraz najnowsza technologia produkcji pozwalają im oferować najwyższej jakości usługi dla elektroenergetyki, energetyki cieplnej oraz energetyki rozproszonej. Bazując na wiedzy i zasobach, wykorzystują pełen potencjał odnawialnych źródeł energii w celu zapewnienia stabilnych dostaw biomasy swoim odbiorcom.

Więcej o firmie: https://quercus.org.pl/

Przekazanie EC250EL w grodzie Juranda