Construction Equipment Polska

Zmiana pokoleniowa na północy

Wymiana floty wysłużonych maszyn na nowe to dla ich dilerów swoisty test. "Czy zrobiliśmy wszystko co trzeba? Czy obsługiwaliśmy klienta na odpowiednim poziomie? Wreszcie, czy maszyny się obroniły?"

Ładowarka kołowa Volvo L60H

Te i podobne pytania zadawali sobie pracownicy północnego regionu Volvo Maszyny Budowlane Polska gdy Thomas Beton – jeden z wiodących dostawców wysokiej jakości betonu towarowego w północnej i środkowej Polsce - decydował o zakupie nowych maszyn. Powodem do dumy jest fakt, że w tym konkretnym przypadku maszyny szwedzkiego producenta się „obroniły”. O tym rozmawialiśmy z Panem Zbigniewem PietrakowskimKierownikiem Działu Technicznego.

- Proszę o kilka słów o Thomas Beton.

- Thomas Beton należy do szwedzkiego, rodzinnego koncernu Thomas Concrete Group, założonego w 1955 r. Na rynku polskim jesteśmy już 20 lat. Działamy również na terenie Szwecji, Niemiec i USA. Mamy ugruntowaną pozycję. Jesteśmy specjalistami od betonu! To wszystko dzięki doświadczeniu. Beton jest najbardziej popularnym materiałem budowlanym na świecie. Jest wszechstronny i dostępny w wielu różnych odmianach, charakteryzujących się unikalnymi właściwościami. Doradzamy naszym klientom aby wybrać produkt optymalny do ich potrzeb. mógłbym długo mówić o betonie, ale spotkaliśmy się aby rozmawiać o maszynach".

- Do czego potrzebujecie Państwo maszyny?

- Beton powstaje ze zmieszania odpowiednich składników we właściwych proporcjach – to wiedzą wszyscy. Czymś trzeba te składniki transportować, magazynować. Posiadamy 17 wytwórni w centralnej i północnej Polsce. W każdej lokalizacji musi pracować ładowarka. Kilkanaście lat temu zakupiliśmy 3 ładowarki Volvo. W kolejnych lata „próbowaliśmy” maszyny różnych marek, ale próbę czasu wytrzymywały tylko ładowarki Volvo. Wreszcie nadeszła pora inwestycji w kilka nowych maszyn. W listopadzie 2016 dostaliśmy na testy ładowarkę L110H. Oto argumenty, które przechyliły szale w stronę Volvo:

1. Bezpośredni test porównawczy i jego wyniki - stosunek efektywności pracy L110H do ekonomiki paliwowej był najlepszy.

2. Świetna renoma wypracowana przez leciwe poprzedniczki. W ubiegłym roku zleciliśmy kompleksowe naprawy układów hydraulicznych, napędowych oraz zasilnia. Maszyny do dnia dzisiejszego są w dobrej kondycji mimo, że mają po 28 000 mtg.

3. Ostatni, ale równie istotny argument - świetna współpraca z lokalnymi serwisami Volvo w Pruszczu Gdańskim, Olsztynie, Szczecinie czy Toruniu. Szybkie reakcje, regularne obsługi oraz bieżące naprawy prowadzone przez serwis Volvo pozwoliły utrzymać ciągłość produkcji.

Jak Pan widzi wybór kolejnych maszyn do obsługi naszych węzłów betoniarskich nie był trudny! Mam nadzieję, że ładowarki serii H okażą się równie niezawodne co ich poprzedniczki! - zakończył Pan Zbigniew.