Construction Equipment Polska

Pakiet rolniczy dla ładowarek kołowych Volvo

Ładowarki kołowe Volvo są teraz dostępne w wersjach specjalnie przystosowanych do zastosowań w rolnictwie. Szczególny nacisk położono w nich na cechy istotne dla użytkowników w tej branży, m.in. szersze opony i siłę uciągu.

Pakiet rolniczy dla ładowarek kołowych Volvo

W skład rodziny maszyn przystosowanych dla rolnictwa wchodzą trzy modele ładowarek kołowych. Najmniejszy z nich to L45H z silnikiem o mocy 73 kW/99 KM (netto SAE) w przedziale obrotów od 1800 do 2200 obr./min. Drugim co do wielkości modelem jest maszyna L50H z silnikiem o mocy 85 kW/116 KM. Największa maszyna w rodzinie, L60H, oferuje moc 123 kW/167 KM. Wszystkie wymienione modele mają przyjazne dla środowiska silniki Stage IV standardowo wyposażone w filtr cząstek stałych (DPF), który eliminuje szkodliwe dla ludzi i zwierząt cząstki sadzy. 

Firma Volvo Construction Equipment opracowała specyfikacje maszyn dla rolnictwa we współpracy z rolnikami i dealerami. Założeniem było stworzenie stosunkowo lekkiej maszyny, która sprawdzi się zarówno na terenie gospodarstwa, jak i w pracach polowych.

Adaptacje do zastosowań rolniczych
Ładowarka kołowa używana w gospodarstwie rolnym nie może być zbyt ciężka. Aby maszyna mogła wyjeżdżać na pole, jej masa nie powinna znacząco przekraczać dziesięciu ton.

Maszyny Volvo do zastosowań rolniczych mogą być wyposażone w specjalne szerokie opony dla rolnictwa (dzięki którym maszyna wywiera mniejszy nacisk na podłoże). Ładowarki posiadają również szybkozłącza hydrauliczne do szybkiej wymiany osprzętu, pełne błotniki, przednie i tylne światła robocze, szyby z barwionego szkła bezpiecznego oraz klimatyzację.

Każdy z trzech modeli, L45H, L50H i L60H, można zamówić ze specjalnymi zaczepami do holowania przyczep. Wśród dostępnych opcji znajdziemy też między innymi system amortyzacji wysięgnika (BSS — Boom Suspension System), układ dżojstikowego kierowania (CDC — Comfort Drive Control), opony bliźniacze, kamery widoku tylnego i przedniego (do prac z łyżkami o dużej pojemności), dodatkowe funkcje hydrauliczne do zasilania osprzętów roboczych, światła LED i fotel z zawieszeniem pneumatycznym. 
Firma Volvo CE oferuje szeroką gamę osprzętu do zastosowań rolniczych, a na rynkach lokalnych oferowany jest osprzęt przystosowany np. do przenoszenia bel i kiszonki.

Funkcje monitorowania
Wszystkie maszyny są podłączone do systemu Care Track firmy Volvo, który służy do ich zdalnego monitorowania. System obserwuje charakterystykę użytkowania i działanie funkcji, zużycie paliwa, położenie geograficzne itd. Powiadomienia i raporty można odbierać przez portal WWW, pocztą e-mail lub w formie SMS-ów.

 Dane techniczne L45H L50H L60H
 Wysokość podnoszenia, mm 3 490 3 585 3 710
 Statyczne obciążenie wywracające, w pełnym skręcie, kg 4 420 5 810 7 360
 Prędkość maksymalna km/h 20 20 46
 Maksymalna masa przyczepy, t 8 8 12
 Wysokość (z oponami L3), mm 2 950 2 980  3 270
 Szerokość (z oponami L3), mm 2 150  2 190 2 430
 Masa maszyny bez osprzętu, kg 8 140 8 900  10 860


Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić: www.volvoce.com/press
Lub prosimy o kontakt:

Anne Bast
VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA (Europa – Bliski Wschód – Afryka)
Tel.: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com 

Hannah Kitchener
SE10
Londyn
Tel.: +44 207 923 5863
hannah.kitchener@se10.com

Zapraszamy na stronę http://www.thenewsmarket.com/volvogroup, gdzie udostępniliśmy materiały wideo Grupy Volvo w standardzie telewizyjnym. Można tam zapoznać się z dostępnymi materiałami i zamówić je w postaci plików MPEG2 lub na taśmach Beta SP. Rejestracja i materiały wideo są nieodpłatne dla mediów.