Construction Equipment Polska

Kompaktowa maszyna z dużym potencjałem!

Jest słoneczny poranek w jednym z parków w Zielonej Górze. Dzięki funduszom unijnym z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w miejscu dotychczas wydeptanych przez mieszkańców ścieżek powstają nowe, utwardzone ścieżki edukacyjne z nawierzchnią mineralną, ławki, stanowiska edukacyjne oraz wieża widokowa do obserwacji ptaków. Przygotowaniem terenu pod te wszystkie atrakcje zajmuje się Paweł Bartczak - operator EW60E z firmy Inwestycyjna Grupa Budowlana.

Volvo EW60E

„Na tej koparce pracuję od kilku miesięcy. W porównaniu ze starszymi maszynami podobnych rozmiarów sprawuje się bardzo dobrze. Koparka EW60E oferuje świetną widoczność z kabiny i wysoki poziom komfortu. Po zdemontowaniu przednich błotników i założeniu szerokich opon nie można również złego słowa powiedzieć o trakcji. W miejskich warunkach zdaje egzamin”.

Innowacyjna konstrukcja kabiny w modelu EW60E oferuje wygodne środowisko pracy operatora umożliwiające zwiększenie jego wydajności. Ergonomiczny układ przyrządów i nowoczesny wyświetlacz LCD zapewniają idealną kontrolę nad maszyną podczas wykonywania każdej operacji. Rzeczy osobiste można przechowywać w wielu obszernych schowkach.

Po chwili na teren budowy przyjechał właściciel firmy, pan Andrzej Rosiński. Na początek poprosiliśmy o kilka słów o jego działalności. „Jesteśmy rodzinną firmą, która od 15 lat działa na terenie Zielonej Góry. Specjalizujemy się w pracach miejskich stąd żadna z naszych maszyn nie przekracza 10 ton. W ubiegłym roku rozglądałem się za koparko-ładowarką. Wtedy Paweł Skrzypczak (regionalny szef sprzedaży) zaproponował mi abym podczas budowy placu zabaw i skate-parku przy ulicy Chmielnej sprawdził debiutującą na polskim rynku koparkę kołową Volvo EW60E. Tak też uczyniłem. Jak widać sprawdziła się na tyle dobrze, że postanowiłem ją kupić!

Od tamtej pory nie mam z nią żadnych większych problemów, a maszyna pracuje dzień w dzień. Z jedną mniejszą awarią sprawnie poradził sobie poznański serwis Volvo. Sama maszyna doskonale odnajduje się między drzewami czy w gęstej, miejskiej zabudowie, a to nasz chleb codzienny. Bardzo mile zaskoczony jestem jej spalaniem. Średnia 3,8 l/h to wyśmienity wynik”.

Dzięki szeregowi funkcji i cech zwiększających dostępność maszyny i skracających czas przestoju pozwalają zachować maszynę w dobrym stanie. Dostęp serwisowy z poziomu podłoża, w tym idealny dostęp do głównego rozdzielacza sterującego, wygodne punkty smarowania, duża skrzynka narzędziowa w dolnej części konstrukcji i łatwy w czyszczeniu zespół chłodzący, pozwala skrócić czas serwisowania i obniżyć koszty konserwacji. Okresy międzyobsługowe można łatwo sprawdzić na ekranie w kabinie, wyświetlającym przypomnienia o konieczności przeprowadzenia przeglądu.

Volvo oferuje szeroką gamę trwałego osprzętu nadającego się do wszelkich zastosowań, takich jak instalacje komunalne, budownictwo, rolnictwo, inżynieria krajobrazu czy leśnictwo. Osprzęt Volvo stanowi integralną część koparki, do której jest przeznaczony i zapewnia maksymalną produktywność i wszechstronność.

Poprosiliśmy również o kilka słów na temat sytuacji na rynku usług budowlanych: „Właśnie! Przypomnieliście mi, że muszę dojechać na kolejny przetarg. Pracy w Zielonej Górze nie brakuje. Ten park to tylko jedna z wielu inwestycji. Jeżeli wygram kolejne to być może spotkamy się ponownie, ale rozmawiali będziemy o ładowarce kompaktowej ! Wszedłem w Volvo i zostanę w Volvo!” podsumował Pan Andrzej.

Volvo EW60E

Standardowe wyposażenie koparki kołowej Volvo EW60E:

- dżojstiki do pracy osprzętem roboczym z suwakami do sterowania proporcjonalnego,
- automatyczna klimatyzacja,
- funkcja automatycznego powrotu do obrotów biegu jałowego,
- 7 calowy wyświetlacz LCD,
- łyżka koparkowa 600mm,
- instalacja hydrauliczna dwukierunkowa do zasilania narzędzi hydraulicznych.

Do wyboru również atrakcyjny upust lub pakiet osprzętów, w skład którego wchodzi szybkozłącze koparkowe, łyżka skarpowa 1500 mm oraz łyżka koparkowa 300 mm.