Construction Equipment Polska

Aluminium w Alumetal. Zaufanie, na które pracuje się latami.

L90H to kolejna, szósta już ładowarka kołowa Volvo dostarczona do największego w Polsce zakładu należącego do Alumetal.

Ładowarka Volvo L90H

O to jak wygląda proces odzyskiwania aluminium i jaką w nim rolę odgrywają ładowarki kołowe Volvo zapytaliśmy Pana Jana Ożóg– kierownika nowosolskiego zakładu.

„Zakład, który Państwo odwiedzacie od 6 lat produkuje wtórne aluminiowe stopy odlewnicze. Produkt końcowy opuszcza nasz zakład pod postacią stałą – sztaby aluminium, tzw. „gąski” lub płynną w odpowiednich kadziach transportowych. Oczywiście jak często to bywa diabeł tkwi w szczegółach. Każda partia aluminium jest przygotowana pod konkretne potrzeby klienta z kraju i zagranicy i między sobą różnią się one składem chemicznym. Do produkcji tych stopów używamy złomu aluminiowego pozyskiwanego w całej Europie. Tego surowca przerabiamy ponad 7000 ton miesięcznie, pracując 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Aby procesy produkcyjne przebiegały sprawnie i z dużą wydajnością potrzebne jest wiele maszyn i urządzeń. Między innymi eksploatujemy ładowarki kołowe ale również żurawie przeładunkowe, wózki widłowe i samochód ciężarowy typu „hakowiec”.

Ładowarki kołowe wypełniają kilka zadań o różnym stopniu intensywności. Przez lata wypracowaliśmy swoisty system, który konkretnym maszynom przyporządkowuje określone zadania. Najnowsze maszyny trafiają na „wsady”. To najbardziej newralgiczne miejsce zakładu. Piece, które pracują w systemie ciągłym potrzebują materiału. Ich wygaszenie nie wchodzi w grę, dlatego tutaj oddelegowujemy nowy sprzęt. Tutaj nie ma miejsca na przestoje. Starsze maszyny przechodzą na mniej wymagające odcinki. I tak to wygląda!”

A jak specyfikowane są maszyny?

„Przede wszystkim posiadają opony odporne na uszkodzenia – klasa L5 jest odpowiednia. Betonowe place pożarły by opony słabszej klasy, a te służą nam spokojnie przez 3, 4 lata. Do tego łyżki Heavy Duty z odkręcanym lemieszem. Powód ten sam – betonowe place, z których ładowany jest materiał”.

Ładowarka kołowa Volvo L90H to wszechstronna maszyna, która może podjąć się każdego zadania dzięki bogatemu asortymentowi doskonale dostosowanego osprzętu. Więcej informacji na stronach tego modelu znajdziecie tutaj (link).

Ładowarka Volvo L90H
Produkt końcowy - sztaby aluminium gotowe do opuszczenia zakładu.
Ładowarka Volvo L90H
Ładowarka Volvo L90H
Ładowarka Volvo L90H
Ładowarka Volvo L90H
Ładowarka Volvo L90H
Tak przygotowany materiał wędruje do pieców.
Ładowarka Volvo L90H
Ładowarka Volvo L90H.
Ładowarka Volvo L90H
Ładowarka Volvo L90H.
Ładowarka Volvo L90H
Ładowarka Volvo L90H.