Construction Equipment Polska

Wozidła Volvo z serii G: w ciągłej dyspozycji

Dzięki wytrzymałej konstrukcji, łatwemu dostępowi serwisowemu oraz sieci znakomitych dealerów wozidła przegubowe serii G produkcji Volvo Construction Equipment oferują swoim użytkownikom ciągłość produkcji oraz niezrównaną niezawodność. Wszystko to przekłada się na krótszy niż kiedykolwiek wcześniej czas przestojów i niespotykanie wysoką wydajność.

Wozidła Volvo z serii G: w ciągłej dyspozycji

Wozidła przegubowe Volvo Construction Equipment z serii G o ładowności od 25 do 45 ton są zawsze gotowe do pracy. Serię, na którą składają się modele A25G, A30G, A35G, A40G, A45G FS oraz nowy
45-tonowy model A45G, zaprojektowano z myślą o przewożeniu ciężkich ładunków w trudnych warunkach na nierównym terenie, np. w kamieniołomach,kopalniach odkrywkowych czy w obszarach szeroko zakrojonych robót ziemnych. Seria G to kompleksowa odpowiedź Volvo na potrzeby użytkowników — połączenie długiego okresu użytkowania z jakością, niezawodnością i trwałością. Teraz przewożenie ładunku jest jeszcze prostsze i bardziej efektywne.

Wytrzymałość i trwałość to znaki rozpoznawcze wozideł przegubowych serii G. Zaprojektowane z myślą o minimalizacji przestojów, oferujące ramy przystosowane do wysokich obciążeń, hak i mokre hamulce tarczowe, maszyny z serii G charakteryzują się sprawdzoną trwałością firmowaną przez Volvo. Jednocześnie rozległa sieć serwisowa daje gwarancję, że niezbędne czynności zostaną przeprowadzone na czas.

Od roku 1966, w którym powstało nasze pierwsze 10-tonowe wozidło przegubowe, firma Volvo Construction Equipment przebyła długą drogę, której zwieńczeniem jest najnowszy model serii G — kulminacja wiedzy technicznej i innowacyjnych rozwiązań Volvo zastosowanych i przetestowanych na przestrzeni 50 lat. Firma Volvo nie tylko wdrożyła koncepcję wozideł przegubowych i przekształciła ją w doskonale sprzedający się produkt, ale również konstruuje i doskonali kolejne wozidła przegubowe, pozostając wiodącym na świecie producentem maszyn tego typu.

Przewożą więcej mniejszym kosztem
Serię G zaprojektowano z myślą o poprawie efektywności i opłacalności przewozu. Znakomite parametry spalania, innowacyjne technologie i przydatne narzędzia do analizy danych operacyjnych pozwalają kontrolować koszty serwisu i maksymalizować zyski z inwestycji.

Maszyny napędzane przez cenione silniki Volvo Tier 4 Final/Stage IV — o mocy od 234 kW (318 KM) w przypadku modelu A25G aż do 347 kW (445 KM) w modelu A45G — cechuje znakomita efektywność spalania przy niepogorszonych parametrach mocy i eksploatacji. Postęp w stosunku do konstrukcji poprzedniej generacji jest znaczący. Niskie obroty biegu jałowego silników Volvo zapewniają dodatkową oszczędność paliwa, zwiększając efektywność maszyny. Każdą maszynę zoptymalizowano pod kątem minimalizacji spalania i z uwzględnieniem jej indywidualnych parametrów eksploatacyjnych, w tym ładowności — można więc przewieźć jeszcze więcej mniejszym kosztem. Dynamiczna i predykcyjna zmiana biegów dostosowuje się do bieżących warunków eksploatacyjnych, wpływając na poprawę komfortu i obniżając zużycie paliwa.

W trakcie całego cyklu eksploatacji dostępne są dane umożliwiające poprawę efektywności i redukcję kosztów w miejscu pracy. Inteligentne systemy Volvo, takie jak MATRIS™, CareTrack™ oraz system On Board Weighing, pozwalają na optymalizację produkcji i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. System ważenia On Board Weighing optymalizuje wielkość ładunku w każdym cyklu. Ponadto dostępna jest szeroka oferta umów wsparcia posprzedażnego, obejmująca konserwację profilaktyczną, kompleksowe naprawy i usługi podtrzymania dyspozycyjności maszyn. Klient ma w ten sposób pełną kontrolę nad kosztami serwisowania.

Dotrą wszędzie, gdzie trzeba
Koncepcja wozideł przegubowych Volvo opiera się na pełnej uniwersalności, co oznacza możliwość dotarcia do każdego miejsca na terenie robót i pokonywania stromych zboczy. Szereg dostępnych opcji konstrukcji nadwozia i podwozia umożliwia pracę w każdych warunkach pogodowych i nawierzchniowych, niezależnie od zastosowania. Wozidła z serii G oferują niezrównane właściwości jezdne w trudnym terenie, które są pochodną zastosowania układu jezdnego Volvo, automatycznej kontroli trakcji, w tym 100-procentowych blokad mechanizmów różnicowych, wózka przystosowanego do jazdy w każdych warunkach oraz hydromechanicznego układu kierowniczego.

Zjazd ze zbocza jest wyjątkowo bezpieczny dzięki zwalniaczom oraz dynamicznemu hamulcowi silnikowemu Volvo. Rozwiązania te pozwalają zachować właściwy poziom bezpieczeństwa bez pogarszania produktywności. Układ wywrotki oraz hamulec załadunku/zrzutu pomagają operatorowi w zachowaniu pełnej kontroli nad maszyną.

Chętnie wybierane przez operatorów
Wozidła Volvo są pierwszym wyborem operatorów z uwagi na wyjątkową konstrukcję przestronnej kabiny, zapewniającej komfortowe warunki pracy.

Znakomity poziom komfortu i kontroli, łatwość eksploatacji i bezpieczeństwo to argumenty mocno przemawiające do operatorów, którym zależy na wysokiej produktywności przez całą zmianę, każdego dnia. Centralnie umiejscowione stanowisko operatora, świetny układ kierowniczy, znakomite zawieszenie, niski poziom hałasu, układ klimatyzacji, przestrzeń i widoczność — to cechy ograniczające zmęczenia operatora i podnoszące efektywność jego pracy. Ergonomiczne, komfortowe w obsłudze elementy sterowania w połączeniu z funkcjami automatycznymi ułatwiają intuicyjną obsługę maszyny.

Bezproblemowy serwis i rzetelne wsparcie
Dzięki rozległej sieci serwisowej, która odzwierciedla wiodącą pozycję naszej marki na rynku, serwisowanie maszyn z serii G jest szybkie i bezproblemowe. Przednia kratka jest odchylana i może służyć jako platforma serwisowa ze stopniami o powierzchni antypoślizgowej. Elektrycznie sterowana maska otwiera się pod kątem 90 stopni, umożliwiając pełny i bezpieczny dostęp do komory silnika.

Rozległa sieć wyspecjalizowanych dealerów marki Volvo uwalnia posiadacza od trosk związanych z ewentualnym serwisem i naprawami maszyny. Volvo oferuje swoim klientom szereg usług, wiedzę lokalnych specjalistów oraz globalne doświadczenie, w tym dane z układów telematycznego monitorowania maszyny — CareTrack™ i MATRIS™ — a także znakomitą dostępność części zamiennych. Wszystko to przekłada się na redukcję kosztów eksploatacji i optymalizację produkcji.

Podstawowe dane techniczne:
G-series-artics-specs-PL
Koniec.

Kwiecień 2016 r.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić: www.volvoce.com/press

Lub prosimy o kontakt:
Thorsten Poszwa  
Dyrektor, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel.: +32 490 65 96 68  
E-mail: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal


Brian O'Sullivan
SE10
Londyn
Tel.: +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com