Construction Equipment Polska

Volvo oferuje nową formę proaktywnej ochrony — by zapobiegać problemom

Nowa usługa Proactive Monitoring firmy Volvo Construction Equipment udostępnia dealerom i klientom narzędzia potrzebne do zapewnienia maksymalnej dyspozycyjności maszyn i ograniczenia kosztów napraw.

Volvo oferuje nową formę proaktywnej ochrony — by zapobiegać problemom

Firma Volvo Construction Equipment opracowała nową usługę Proactive Monitoring służącą optymalizacji dostępności maszyn, minimalizacji kosztów napraw i istotnemu ograniczeniu ryzyka nieplanowanych przestojów.

W tym inteligentnym rozwiązaniu — z którego mogą korzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci Volvo — wykorzystano innowacyjne rozwiązanie techniczne pozwalające serwisom Volvo na zdalne monitorowanie alarmów i kodów usterek w maszynach klientów. Na podstawie informacji o nieprawidłowościach w pracy maszyny serwis Volvo może przeprowadzić diagnostykę i podjąć działania naprawcze, zanim jeszcze klient zorientuje się, że wystąpił problem. Serwisant Volvo udaje się do miejsca użytkowania maszyny, mając od razu do dyspozycji wiarygodne informacje diagnostyczne i właściwe części zamienne. Na miejscu przeprowadza naprawę, która wyłącza maszynę z eksploatacji na możliwie najkrótszy czas — by mogła ona być wykorzystywana maksymalnie efektywnie i by długo, bezawaryjnie służyła klientowi.

Kompleksowe wsparcie
Korzystając z usługi Proactive Monitoring, klient może mieć pewność, że jego maszyny są pod dobrą opieką doświadczonych, certyfikowanych serwisów Volvo. Gdy maszyna zasygnalizuje alarm lub zgłosi kod usterki, klient zostanie o tym telefonicznie lub e-mailowo poinformowany przez serwis, aby możliwe było dogodne zaplanowanie niezbędnej interwencji.

Dzięki usłudze Proactive Monitoring serwisy Volvo mogą również przekazywać klientom zalecenia eksploatacyjne pomocne w zapewnieniu maksymalnej dyspozycyjności maszyn i ograniczaniu kosztów ich posiadania. Mając wgląd w dane o przyczynach powtarzających się problemów, analizując sposób eksploatacji maszyn i sugerując stosowanie podzespołów, osprzętu lub narzędzi najlepiej dostosowanych do konkretnego rodzaju prac, serwisy Volvo mogą pomóc klientom w utrzymaniu maksymalnej dyspozycyjności, produktywności i rentowności.

Dostępne rozwiązania
Proactive Monitoring to opcjonalne rozwiązanie dostępne dla ładowarek kołowych i wozideł przegubowych Volvo z systemem CareTrack, a także dla koparek gąsienicowych i kołowych od 4. kwartału 2016 r. Klienci Volvo mogą uzyskać więcej informacji od swoich lokalnych dealerów, którzy chętnie wyjaśnią, w jaki sposób usługa Proactive Monitoring może przyczynić się do wzrostu dyspozycyjności maszyn.
 
Koniec.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić: www.volvoce.com/press

Lub prosimy o kontakt:
Thorsten Poszwa  
Director, External Communications  
Volvo Construction Equipment  
Tel: wewn. +32 490 65 96 68  
Email: thorsten.poszwa@volvo.com  
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O’Sullivan
SE10
London
Tel: wewn. +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com