Construction Equipment Polska

Volvo Co-Pilot dba o wysoką jakość i rentowność eksploatacji

Inteligentny, interaktywny ekran firmy Volvo Construction Equipment w czasie rzeczywistym wyświetla informacje o przebiegu pracy maszyny Volvo, a przez to pomaga w osiąganiu jak najwyższej efektywności i dokładności w każdym rodzaju prac.

Volvo Co-Pilot dba o wysoką jakość i rentowność eksploatacji

Firma Volvo Construction Equipment opracowała supernowoczesny ekran pokładowy Volvo Co-Pilot dla wybranych modeli maszyn Volvo. Jest to ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, będący niezawodnym partnerem operatora w kabinie. Zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich zintegrowanych funkcji potrzebnych, by w pełni wykorzystać potencjał wydajnościowy maszyny. Na 10-calowym ekranie operator i właściciel maszyny mają dostęp do wszystkich danych potrzebnych do produktywnej i rentownej eksploatacji, z uwzględnieniem takich dziedzin, jak wydajność, zużycie paliwa, dyspozycyjność i bezpieczeństwo.

By produkcja nie ustała ani na chwilę
W różnych zastosowaniach — czy będzie to zagęszczanie nawierzchni bitumicznej, kopanie rowów, czy załadunek ciężkich materiałów — Volvo Co-Pilot oferuje niezrównaną precyzję i ciągłość użytkowania odpowiedniego typu maszyny. Jednak sam interaktywny ekran to nie wszystko. Nie mniej ważni są inteligentni asystenci — aplikacje z rodziny Volvo Assist. Jak dotąd dostępna jest aplikacja Load Assist dla ładowarek kołowych, Dig Assist dla koparek, Compact Assist dla walców do nawierzchni bitumicznych i Pave Assist dla rozściełaczy. Volvo
Co-Pilot sprawnie współdziała z każdą z tych aplikacji, dostarczając w czasie rzeczywistym informacji potrzebnych do harmonijnego, dynamicznego i efektywnego operowania maszyną.

Za pośrednictwem ekranu Volvo Co-Pilot operator ma łatwy i wygodny dostęp do wszystkich zunifikowanych funkcji aplikacji Volvo Assist, które są fabrycznie instalowane w wybranych ładowarkach kołowych, koparkach, walcach do nawierzchni bitumicznych i rozściełaczach Volvo. Mając w zasięgu ręki dane o maszynie, zadaniu i materiale, operator może wykonać więcej efektywnej pracy w przeliczeniu na litr paliwa, osiągając wyższą produktywność.

Zaawansowany wyświetlacz nie tylko gwarantuje wysoką jakość pracy, lecz również jej ciągłość i stabilną wydajność. Volvo Co-Pilot pomaga wykonać każdy rodzaj pracy na czas. Dzięki pełnej synchronizacji ekranu Volvo Co-Pilot z aplikacjami Volvo Assist, zarówno operator, jak i maszyna pracują bez zbędnych przestojów i kończą zadania na czas, przynosząc firmie oczekiwane zyski.

Bezpieczna i łatwa praca
Volvo Co-Pilot nie tylko sprawia, że trudna praca staje się lżejsza, lecz także do minimum ogranicza zakłócenia w jej przebiegu — z korzyścią dla ogólnego poziomu bezpieczeństwa w miejscu prowadzenia prac. Obsługa ergonomicznie ulokowanego ekranu pomyślana została w taki sposób, by operator przechodził przez jak najmniej interakcji i menu, a za to mógł skupić się na wykonywanej pracy. Po osiągnięciu określonych granicznych warunków eksploatacyjnych Volvo Co-Pilot ostrzega operatora wizualnie i dźwiękowo. Inteligentna technologia eliminuje zbędną aktywność wokół maszyny i konieczność angażowania dodatkowego personelu, przez co wyższy jest poziom bezpieczeństwa i autonomii operatora.

Z pomocą ekranu Volvo Co-Pilot operator może szybko i samodzielnie sterować całą pracą maszyny. Ekran pokładowy jest na tyle intuicyjny, że do jego obsługi wystarczy minimalne przeszkolenie, a dodatkowo wyświetla przydatne wskazówki, które ułatwiają pracę i unikanie przestojów. Operator może w ciągu kilku sekund skonfigurować funkcje i ustawić wartości docelowe, a także łatwo monitorować postępy prac — w pełni samodzielnie i bez obaw.

Nie zabraknie miejsca
Wewnętrzny dysk twardy ekranu Volvo Co-Pilot ma pojemność 14 GB, która z powodzeniem wystarczy na dane o eksploatacji i produktywności maszyny obejmujące okres około siedmiu miesięcy. Na podstawie tych informacji klient może analizować sposób użytkowania maszyny i określić obszary, w których wskazana jest optymalizacja.Klienci, którzy zamawiają jedno z opcjonalnych rozwiązań Volvo Assist, otrzymują automatycznie ekran Volvo Co-Pilot, który jest nieustannie doskonalony przez inżynierów firmy Volvo. Jako firma zaangażowana w długofalowy rozwój i partnerską współpracę, Volvo rozwija ekran Volvo Co-Pilot, dodając do niego kolejne funkcje w odpowiedzi na potrzeby klientów. Rozbudowana sieć dealerska firmy Volvo zaspokaja szerokie spektrum potrzeb klientów, zaopatrując ich w maszyny, osprzęt i części, a także zapewniając serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Koniec.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić: www.volvoce.com/press

Lub prosimy o kontakt:
Thorsten Poszwa
Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel.: wewn. +32 490 65 96 68
E-mail: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
London
Tel.: wewn. +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com