Construction Equipment Polska

Nowe łyżki specjalistyczne sprzyjają wysokiej produktywności i rentowności pracy z ładowarkami kołowymi Volvo

Najnowsze łyżki firmy Volvo Construction Equipment do ładowarek kołowych dowodzą, że możliwe jest połączenie inteligentnej konstrukcji z niezrównaną wytrzymałością. Ta kombinacja zalet zapewnia żywotność i dopasowanie łyżki do konkretnego zastosowania oraz warunków w miejscu pracy.

Nowe łyżki specjalistyczne sprzyjają wysokiej produktywności i rentowności pracy z ładowarkami kołowymi Volvo

Firma Volvo Construction Equipment wprowadziła do oferty trzy nowe łyżki zaprojektowane specjalnie dla ładowarek kołowych Volvo L110-L350: łyżkę Volvo do piasku, płaskodenną łyżkę przeładunkową Volvo oraz łyżkę przeładunkową Volvo, która zastąpi dotychczasowy model.

Łyżki przeładunkowe i do piasku są zoptymalizowane pod kątem swoich zastosowań i umożliwiają pracę ładowarki kołowej z maksymalną wydajnością, co dla klienta oznacza oszczędność czasu i pieniędzy oraz mniejszą pracochłonność. Z bogatej oferty osprzętu klienci firmy Volvo mogą wybierać rozwiązania, które najbardziej odpowiadają specyfice ich pracy i zapewnią maksymalną rentowność działalności.

Kształt, który pomaga w pracy
Inteligentnie zaprojektowane łyżki Volvo — przeładunkowa, płaskodenna przeładunkowa i do piasku — mają szereg cech ułatwiających napełnianie: odpowiedni kształt, dobre wyważenie dno/tył i otwory z pogłębieniem stożkowym. W rezultacie operatorzy mogą szybciej wykonywać swoją pracę, a maszyna zużywa przy tym nawet o 20% mniej paliwa.

Zoptymalizowane zabezpieczenia przed wysypywaniem chronią układ kinematyki, a zakrzywione płyty boczne bardzo skutecznie zapobiegają utracie materiału, przyczyniając się do wzrostu efektywności pracy. Aby nie dochodziło do mieszania materiałów różnych klas, zadbano o to, by w łyżkach było jak najmniej zagłębień.

Solidny ładunek zysków
Czy w kamieniołomie, czy w żwirowni, łyżka przeładunkowa Volvo będzie idealnym pomocnikiem w produktywnej i ekonomicznej pracy. Właściciele mogą oczekiwać najwyższego poziomu wydajności i ograniczenia kosztów paliwa dzięki łatwości napełniania łyżki, która przekłada się na skrócenie cyklu roboczego.
Z łyżką przeładunkową Volvo operatorzy mogą wykonać tę samą pracę co do tej pory, zużywając mniej paliwa. A to oznacza załadunek większej ilości materiału mniejszym kosztem.

volvo-rehandling-bucketDo przenoszenia, usypywania stosów i ładowania materiałów przetworzonych, takich jak piasek, żwir i kruszywo, idealnym wyborem będzie płaskodenna łyżka przeładunkowa Volvo. Na piasku lub innym miękkim terenie łyżka ta zapewni maksymalną trakcję i siłę wyrywającą przy zachowaniu porządku w miejscu pracy, otwierając drogę do osiągania niezrównanej produktywności i efektywności.

volvo-rehandling-flat-floor-bucketW pracach na miękkim gruncie, na którym opony nie zapewniają należytej trakcji, idealnie sprawdzi się łyżka Volvo do piasku. Została zaprojektowana do przenoszenia piasku lub drobnego kruszywa, a jej długie dno sprzyja głębokiej penetracji materiału i tym samym lepszej trakcji maszyny. Z kolei płaski kształt pomaga w wyrównywaniu obszaru roboczego i zachowaniu porządku.

volvo-sand-bucketStworzone przez Volvo do maszyn Volvo
Nowe łyżki Volvo — przeładunkowa, płaskodenna przeładunkowa i do piasku — zostały opracowane na fundamencie doświadczenia obejmującego wiele dziesięcioleci i charakteryzują się wytrzymałością oraz żywotnością nawet w niesprzyjających warunkach. Podobnie jak wszystkie elementy osprzętu Volvo najnowsze łyżki były poddawane intensywnym testom, które musiały potwierdzić ich produktywność i wytrzymałość we wszelkich zastosowaniach.

Dla zapewnienia długiej żywotności łyżek w ich newralgicznych miejscach zastosowano stal o dużej wytrzymałości na rozciąganie i części odporne na zużycie, by do minimum ograniczyć ryzyko nieplanowanych przestojów. Nawet skrajnie intensywna eksploatacja łyżek Volvo nie narazi maszyny na przestój ani nie zagrozi rentowności prowadzonych prac.

Wraz z najbardziej produktywnymi i niezawodnymi łyżkami dostępnymi na rynku klienci otrzymują także znakomite wsparcie ogólnoświatowej sieci dealerskiej i serwisowej Volvo. A zużyte części podlegające wymianie są zawsze dostępne. Firma Volvo nieodmiennie dąży do tego, by zakup każdego z jej produktów był dla klientów udaną inwestycją.

Koniec.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić: www.volvoce.com/press

Lub prosimy o kontakt:
Thorsten Poszwa
Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel. +32 490 65 96 68
E-mail: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
London
Tel. +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com