Construction Equipment Polska

Nowe ładowarki kompaktowe Volvo z serii G: komfort, bezpieczeństwo i moc

Ładowarki kompaktowe L30G i L35G firmy Volvo Construction Equipment wyposażono w przestronne, komfortowe kabiny i mocne silniki — zmodernizowane w celu zwiększenia komfortu i obniżenia całkowitych kosztów posiadania.

Nowe ładowarki kompaktowe Volvo z serii G: komfort, bezpieczeństwo i moc

Ładowarki kompaktowe L30G i L35G firmy Volvo Construction Equipment, choć niepozorne na pierwszy rzut oka, kryją w sobie wielkie możliwości — od imponującej siły zrywania i podnoszenia aż po imponujący prześwit, którym mogą konkurować z nawet znacznie większymi maszynami. Napędzane przez najnowszy silnik Volvo D3.3M modele z przeprojektowanej serii G spełniają wyśrubowane wymogi norm emisji Tier 4 Final/Stage IIIB bez potrzeby stosowania filtra cząstek stałych (DPF). Zaprojektowane z wykorzystaniem najlepszych pomysłów konstruktorskich, wyposażone w niezbędne zabezpieczenia, niewiarygodnie zwrotne ładowarki kompaktowe Volvo o ładowności 5,5–6,1 tony to idealne rozwiązanie do prac na niewielkich terenach i w ciasnych przestrzeniach. Maszyny charakteryzują się niezrównaną trwałością i długim okresem eksploatacji.

Idealne dla operatora
Znakomita widoczność we wszystkich kierunkach, ergonomicznie rozmieszczone elementy sterowania oraz łatwość dostępu nie pozostawiają wątpliwości, że kabina Volvo to wiodąca konstrukcja w branży.

Zakrzywiona szyba przednia zapewnia znakomitą widoczność do przodu, a nowa wycieraczka i obniżony komin wydechowy zwiększają pole widzenia, ułatwiając obserwację obszaru za maszyną. Aby podnieść komfort i produktywność pracy, przeprojektowano regulowaną kolumnę kierownicy — operator ma teraz więcej miejsca na nogi, szczególnie w okolicy kolan, i może łatwiej manewrować maszyną. Z kolei udoskonalenia w konstrukcjach przedniej deski rozdzielczej, kierownicy i pedału przyspieszenia poprawiają komfort operatora podczas jazdy. Wytrzymałe, antypoślizgowe stopnie przeniesiono i obniżono, zwiększając bezpieczeństwo i łatwość wchodzenia i schodzenia, a pierwszy stopień pomalowano na wyróżniający, jaskrawopomarańczowy kolor, który ułatwia operatorowi orientację.

Ładowarki kompaktowe L30G i L35G poruszają się płynnie niezależnie od rodzaju pokonywanej nawierzchni. Wahliwe przeguby skrętne oraz opcjonalny układ zawieszenia wysięgnika pochłaniają siłę uderzenia, a podwójny układ hydrauliczny umożliwia jednoczesne podnoszenie i kierowanie, tak że operator nigdy nie musi wybierać między możliwościami wykonywania manewrów a dostępną mocą. Funkcje te, podobnie jak pedał do krokowego hamowania, umożliwiają łatwe kierowanie maszyną nawet mniej doświadczonym operatorom.

Znakomite osiągi
Ładowarki kompaktowe L30G i L35G są napędzane silnikami Volvo o mocy 55,4 kW/74,8 KM zgodnymi z wymogami norm Tier 4 Final/Stage IIIB, osiągającymi moc niezbędną do realizacji najbardziej wymagających zadań. Aby zapewnić dużą moc bez konieczności regeneracji, ofertę Volvo poszerzono o nowy silnik D3.3M wyposażony w katalizator utleniający (DOC — Diesel Oxidation Catalyst). Klienci Volvo poszukujący ładowarki kompaktowej do pracy w bardziej wrażliwych środowiskach mają do dyspozycji wersję D3.3H z filtrem cząstek stałych (DPF).

Dzięki unikalnej na rynku portalowej osi tylnej oraz 100-procentowym blokadom mechanizmów różnicowych tylnych i przednich kół ładowarki kompaktowe oferują najlepszy w swojej klasie prześwit i niezrównane właściwości jezdne. Jednym dotknięciem przełącznika operator może załączyć blokady mechanizmów różnicowych gwarantujące pełny rozdział mocy między koła — i zredukować poślizg na gruncie o słabej przyczepności.

Przewóz delikatnych ładunków, częsta jazda między kilkoma miejscami robót czy stosowanie wymagającego sprzętu to zadania, które ładowarki kompaktowe Volvo wykonają na zawołanie. Płynnie działający napęd hydrostatyczny skraca cykle robocze, a opcja podwyższonej prędkości minimalizuje czas przejazdu z miejsca na miejsce. Opcjonalna pompa hydrauliczna zwiększa przepływ pomocniczy do 100 litrów na minutę, znacznie podnosząc produktywność maszyny.

Maksymalna dyspozycyjność
Znakomite osiągi tych ładowarek kompaktowych maksymalizują efektywność, a zarazem obniżają całkowite koszty posiadania.

Możliwość wyboru jednego z układów kinematyki Volvo typu Z — oferujących znakomite własności ruchu równoległego z widłami do palet — oraz układu równoległego prowadzenia TP — który zapewnia dużą siłę pochylania dzięki wykorzystaniu całego zakresu ruchu w górę — pozwala operatorowi dostosować maszynę do specyficznych warunków pracy. Wybierając uchwyt osprzętu Z, klient może liczyć na wyższe osiągi i wyższą ładowność. Jednocześnie oryginalny uchwyt osprzętu Volvo umożliwia zastosowanie elementów z większych ładowarek Volvo, eliminując konieczność posiadania dwóch podobnych elementów osprzętu. Dostępne w modelu L30G uniwersalne szybkozłącze gwarantuje zgodność z osprzętem większości miniładowarek oraz kompaktowych ładowarek kołowych.

Wszystkie ładowarki kompaktowe Volvo wyposażono w silnik zamontowany poprzecznie, zapewniający wyjątkową równowagę, a jednocześnie idealny dostęp do podzespołów w celach serwisowych. Z myślą o minimalizacji czasu przestojów niezbędnych na czynności konserwacyjne zredukowano częstotliwość smarowania modeli L30G i L35G, osiągając imponujący wynik 100 godzin pracy bez konieczności serwisu. Ładowarki kompaktowe nie tylko są proste w utrzymaniu, lecz również dzięki zastosowaniu hamulców tarczowych cechują się długim czasem eksploatacji i prostotą serwisowania. Poprzednio oferowane tylko w modelach o podwyższonych prędkościach hamulce tarczowe są teraz standardem we wszystkich modelach z serii G.

Wysoki prześwit nad gruntem, uzyskany dzięki portalowej konstrukcji tylnej osi, oraz solidna, odlewana tylna przeciwwaga chronią najważniejsze podzespoły przed uszkodzeniem przez odłamki skalne i przeszkody.

Pracę z maksymalną mocą ułatwia szeroka gama atestowanego osprzętu Volvo, który przeszedł w tym celu rygorystyczne próby. Operatorzy modeli L30G i L35G mają do dyspozycji łyżki, widły, chwytak i ramiona do przenoszenia materiałów, mogą więc w pełni wykorzystać potencjał maszyny oraz dowolnie zwiększać gamę jej zastosowań i efektywność.

Podstawowe dane techniczne
L35G-specs-PL


Koniec.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić: www.volvoce.com/press
Lub prosimy o kontakt:

Thorsten Poszwa
Dyrektor, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel.: +32 490 65 96 68
E-mail: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londyn
Tel.: +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com