Construction Equipment Polska

Największe wozidło przegubowe Volvo: A60H. Nie zawodzi w pracy.

Stale gotowe do pracy, największe, najbardziej wytrzymałe i najmocniejsze — takie jest 60-tonowe wozidło przegubowe A60H firmy Volvo Construction Equipment. Zawsze dyspozycyjne i niezwykle niezawodne dzięki wytrzymałej konstrukcji, łatwemu dostępowi serwisowemu oraz znakomitej sieci dealerskiej Volvo.

Nowy, 55-tonowy (60 tonowy) model A60H to największe jak dotąd wozidło przegubowe firmy Volvo Construction Equipment. Największe i zawsze gotowe do wykonania najcięższych zadań. Maszynę zaprojektowano z myślą o przewożeniu ciężkich ładunków w trudnych warunkach na nierównym terenie, np. w kamieniołomach, kopal-niach odkrywkowych czy w obszarach szeroko zakrojonych robót ziemnych. Model A60H stanowi kompleksową odpowiedź Volvo na potrzeby użytkowników — połączenie długiego okresu użytkowania z jakością, niezawodnością i trwałością. Teraz przewożenie ładunku jest jeszcze prostsze i bardziej efektywne.

A60H zaprojektowano z myślą o minimalizacji przestojów, oferując ramy i hak przystosowane do wysokich obciążeń oraz mokre hamulce tarczowe. Ale to nie wszystko. Maszyna charakteryzuje się sprawdzoną trwałością firmowaną przez Volvo. Jednocześnie rozległa sieć serwisowa daje gwarancję, że niezbędne czynności zostaną przeprowadzone na czas. Wytrzymałość i trwałość to znaki rozpoznawcze wozidła przegubowego A60H.

Od roku 1966, w którym powstało nasze pierwsze 10-tonowe wozidło przegubowe „Gravel Charlie”, firma Volvo CE przebyła długą drogę. Pięćdziesiąt lat — i 50 ton — później Volvo nadal pozostaje światowym liderem w produkcji wozideł przegubowych, nieustannie doskonaląc te maszyny.

Przewozi więcej mniejszym kosztem
Model A60H podnosi zyskowność każdego przedsięwzięcia, w którym trzeba przewozić jak najwięcej jak najmniejszym kosztem. Znakomite parametry spalania lokujące Volvo na wiodącej pozycji w branży, innowacyjne technologie i przydatne narzędzia do analizy danych operacyjnych pozwalają optymalizować produkcję i kontrolować koszty serwisu oraz maksymalizować zwrot z inwestycji.

Wozidło A60H oferuje najwyższą ładowność w swojej klasie — aż 55 ton (60 ton) — co w praktyce oznacza niższe koszty przewozu każdej tony ładunku. Nowoczesna konstrukcja zwiększa osiągi, jednocześnie minimalizując zużycie paliwa — można więc przewieźć jeszcze więcej mniejszym kosztem.

Model A60H napędzany jest 16-litrowym silnikiem Volvo, charakteryzującym się nie tylko mocą 495 kW i momentem obrotowym 3200 Nm, lecz także bardzo niskim zużyciem paliwa. To zaś przekłada się na wyższą zyskowność i większy zwrot z inwestycji w maszynę.

Sieć dealerów
Rozległa sieć wyspecjalizowanych dealerów marki Volvo uwalnia posiadacza od trosk związanych z serwisem i ewentualnymi naprawami maszyny. Volvo oferuje swoim klientom szereg usług, wiedzę lokalnych specjalistów oraz globalne doświadczenie, w tym dane z układów telematycznego monitorowania maszyny, a także znakomitą dostępność części zamiennych. Wszystko to przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji i optymalizacji produkcji.

Wozidło A60H jest bezkonkurencyjne pod względem łatwości dostępu serwisowego. Przednia kratka jest odchylana i może służyć jako platforma serwisowa ze stopniami o powierzchni antypoślizgowej. Elektrycznie sterowana maska otwiera się pod kątem 90 stopni, co w połączeniu z elektrycznym sterowaniem platformy pozwala na nieograniczony i bezpieczny dostęp do komory silnika.

Dane eksploatacyjne
W modelu A60H operator ma do dyspozycji dane umożliwiające poprawę efektywności i redukcję kosztów w miejscu pracy. Inteligentne systemy Volvo, takie jak MATRIS™, CareTrack™ oraz system On Board Weighing, pozwalają klientom zoptymalizować produkcję i obniżyć koszty eksploatacyjne. Volvo korzysta z najnowszych technologii monitorowania parametrów roboczych maszyny i jej stanu oraz sugerowania zmian w eksploatacji wpływających na zwiększenie zyskowności. System ważenia On Board Weighing optymalizuje wielkość ładunku w każdym cyklu. Pozwala to zmaksymalizować produktywność oraz obniżyć zużycie paliwa i podzespołów maszyny, niezależnie od zastosowania i warunków panujących w miejscu pracy. Ponadto dostępna jest szeroka oferta umów wsparcia posprzedażnego, obejmująca konserwację profilaktyczną, kompleksowe naprawy i usługi podtrzymania dyspozycyjności maszyn. Klient ma w ten sposób pełną kontrolę nad kosztami serwisowania.
volvo-articulated-hauler-a60hProduktywność, jakiej oczekujesz
Z wozidłem przegubowym A60H zrealizujesz cele produkcyjne jeszcze szybciej. Większa ładowność i produktywność przy niższym koszcie przewozu każdej tony oznacza wyższą rentowność. A60H to model o niezrównanych parametrach, który doskonale sprawuje się w warunkach terenowych, korzysta ze sprawdzonych technologii Volvo i oferuje imponującą ładowność. Taką maszynę eksploatuje się latami — ekonomicznie i bezproblemowo.

A60H może przewieźć więcej ton na godzinę, dając z siebie 100% w każdych warunkach. To największe na rynku wozidło przegubowe charakteryzuje się wyjątkowo dużą ładownością i jednocześnie odpornością na trudną, intensywną eksploatację. Oferuje nawet o 40% wyższą produktywność w porównaniu z poprzednim największym modelem wozidła Volvo. Koncepcja przegubowego wozidła opiera się na pełnej uniwersalności, co oznacza możliwość dotarcia do każdego miejsca na terenie robót i pokonywania stromych zboczy. Szereg dostępnych opcji konfiguracji i ogumienia, zoptymalizowanych pod kątem tej 60-tonowej maszyny, umożliwia pracę w każdych warunkach pogodowych i nawierzchniowych, niezależnie od zastosowania.

Swoje przełomowe atrybuty model A60H zawdzięcza najnowszym, innowacyjnym rozwiązaniom technicznym Volvo. Niezrównane parametry jazdy są pochodną zastosowania doskonale dobranego układu jezdnego z automatyczną kontrolą trakcji, w tym 100-procentowych blokad mechanizmów różnicowych, wózka przystosowanego do jazdy w każdych warunkach oraz hydromechanicznego układu kierowniczego i aktywnego zawieszenia. Maszyna A60H jest wyposażona w aktywne hydrauliczne zawieszenie przednie, może więc rozwijać wyższe prędkości w najbardziej niesprzyjających warunkach. Zapewnia operatorowi wysoki poziom komfortu i stabilność podczas jazdy, by mógł ekonomicznie przewieźć więcej ładunku w krótszym czasie.

Chętnie wybierane przez operatorów
Gdy na placu robót dostępne są inne maszyny, większość operatorów wybiera Volvo. Centralnie umiejscowione stanowisko operatora, świetny układ kierowniczy, znakomite zawieszenie, niski poziom hałasu, układ klimatyzacji, przestrzeń i widoczność zmniejszają poziom zmęczenia operatora i podnoszą efektywność jego pracy. Ergonomiczne, komfortowe w obsłudze elementy sterowania w połączeniu z funkcjami automatycznymi ułatwiają operatorowi utrzymanie wysokiego poziomu produktywności przez całą zmianę, każdego dnia.

Układ wywrotki, funkcja wspomagania pokonywania zboczy oraz hamulec załadunku/zrzutu pomagają operatorowi wozidła A60H w zachowaniu pełnej kontroli nad maszyną.

Liczne cechy i rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo, takie jak znakomita widoczność czy skuteczne oświetlenie, chronią operatora i pozostałe osoby na placu robót — mechaników, szkoleniowców czy robotników — nawet w najtrudniejszych warunkach.

Podstawowe dane techniczne:
A60H-specs-PLKoniec.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić: www.volvoce.com/press

Lub prosimy o kontakt:

Thorsten Poszwa
Dyrektor, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel.: +32 490 65 96 68
E-mail: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londyn
Tel.: +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com