Construction Equipment Polska

Najlepsi operatorzy z regionu EMEA spotykają się w Finale Klubu Operatorów Volvo CE 2016

Już tylko tygodnie dzielą nas od organizowanego przez Volvo Construction Equipment ostatecznego starcia operatorów maszyn — Finału Klubu Operatorów. Dwudziestka najlepszych zmierzy się w zawodach, w których liczy się szybkość, precyzja i technika. Zmagania będą transmitowane na żywo strumieniowo na Facebooku. Początek o godzinie 9:00 CET w sobotę 8 października.

Doroczny Finał Klubu Operatorów organizowany przez firmę Volvo Construction Equipment (Volvo CE) uchodzi w branży za jeden z najtrudniejszych testów sprawdzających umiejętność precyzyjnego operowania maszynami. W tym roku do zawodów stanie 20 półfinalistów z 10 krajów regionu EMEA — Austrii, Danii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji, Szwajcarii, Turcji i Wielkiej Brytanii. W fabryce minikoparek Volvo CE we francuskim Belley czekają na nich wyzwania trudne i wyczerpujące, a przy tym dość niekonwencjonalne. Operator, który wykona zadania w najkrótszym czasie — z uwzględnieniem doliczeń za błędy — zdobędzie tytuł czempiona Klubu Operatorów 2016 roku.

W ubiegłym roku to zaszczytne wyróżnienie już po raz trzeci zdobył Othmar Pletzer z Austrii, który potrzebował zaledwie 2 minut i 5 sekund, by przeprowadzić odcinek rury przez labirynt po obu stronach łyżki ładowarki kołowej Volvo L120H. Othmar Pletzer będzie bronił tytułu w roku 2016.

Coraz liczniejsza społeczność
Klub Operatorów powstał w Niemczech w roku 1998 i zrzesza operatorów maszyn wszystkich marek. Dziś Klub ma charakter międzynarodowy, a liczba jego członków przekroczyła 21 500 i stale rośnie. W samym tylko kwietniu na targach Bauma do Klubu zapisało się 1017 nowych operatorów. W tym roku założono także nowe koło krajowe w Czechach.

Każde koło Klubu Operatorów organizuje w ciągu roku własne imprezy, podczas których operatorzy mogą w bezpiecznych warunkach doskonalić swoje umiejętności i wymieniać się doświadczeniami. Lokalne portale i grupy Klubu Operatorów w mediach społecznościowych również stwarzają dobre warunki do nawiązywania i utrzymywania kontaktów. Klub oferuje swoim członkom szereg innych korzyści, na przykład bezpłatne wejściówki na targi branżowe, takie jak Bauma, specjalne oferty noclegowe, wizyty w zakładach produkcyjnych i zniżki na zakupy produktów reklamowych Volvo CE.

„Operatorzy maszyn to często najbardziej zagorzali fani marki Volvo CE. Poprzez Klub Operatorów staramy się zaoferować im coś w zamian”, mówi Niclas Wahlström, wiceprezes obszaru Hub West (Europa kontynentalna) w regionie sprzedaży EMEA firmy Volvo CE, a jednocześnie gospodarz Finału Klubu Operatorów.

„Klub jest dla nas także źródłem cennych informacji o potrzebach i priorytetach ludzi, którzy codziennie używają naszych maszyn. Wysłuchujemy ich opinii, by projektować maszyny jeszcze bezpieczniejsze, łatwiejsze w obsłudze, bardziej komfortowe i wydajne”, mówi Val Ledden, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w regionie sprzedaży EMEA firmy Volvo CE.

Obejrzyj transmisję na żywo na Facebooku
Volvo CE będzie transmitować strumieniowo Finał Klubu Operatorów 2016 na ogólnoświatowym profilu facebookowym Volvo CE. Zaczynamy o 9:00 CET w sobotę 8 października.

„Będzie to wyjątkowa okazja, by zobaczyć w akcji niektórych spośród najlepszych operatorów z naszego regionu. Półfinaliści pokonali tysiące innych operatorów na lokalnych zawodach, które odbywały się przez cały rok. Czeka nas zatem starcie najlepszych fachowców i zarazem fantastyczny pokaz ich umiejętności!”, podsumowuje prezes Wahlström.

Koniec.

Wrzesień 2016 r.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić: www.volvoce.com/press
Lub prosimy o kontakt:

Anne Bast
VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA
(Europe – Middle East – Africa)                  
Tel: +46 16 541 59 06
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener
SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
hannah.kitchener@se10.com

Zapraszamy na stronę http://www.thenewsmarket.com/volvogroup, gdzie udostępniliśmy materiały wideo Grupy Volvo w standardzie telewizyjnym.  Można tam zapoznać się z dostępnymi materiałami i zamówić je w postaci plików MPEG2 lub na taśmach Beta SP.  Rejestracja i materiały wideo są nieodpłatne dla mediów.