Construction Equipment Polska

Firma Volvo zwiększa dynamikę i precyzję swoich 3- i 4-tonowych minikoparek

Nowe minikoparki ECR35D, EC35D i ECR40D firmy Volvo Construction Equipment charakteryzują się komfortową kabiną oraz zaawansowanymi, łatwymi w użyciu elementami sterowania, które umożliwiają ich precyzyjną obsługę.

Firma Volvo zwiększa dynamikę i precyzję swoich 3- i 4-tonowych minikoparek

Minikoparki ECR35D i ECR40D o małym promieniu obrotu są oparte na sprawdzonej konstrukcji i zostały zaprojektowane z myślą o wydajnej i precyzyjnej pracy w ciasnych miejscach. Natomiast bardziej tradycyjny model EC35D, który ma podobną architekturę, zapewnia wysoki poziom komfortu, wydajności i wszechstronności. Łatwy serwis, wszechstronność i zwiększona efektywność przyczyniają się do wzrostu wydajności nowych modeli w wielu obszarach zastosowania.

Nowe koparki Volvo należące do klasy maszyn trzy- i czterotonowych są wyposażone w mocną, przestronną i komfortową kabinę z możliwością zastosowania konstrukcji FOPS, TOPS i ROPS. Duże drzwi i możliwość wykorzystania trzech punktów podparcia umożliwiają bezpieczne wsiadanie i wysiadanie, co jest szczególnie przydatne w tego typu mniejszych maszynach, ponieważ operator niejednokrotnie musi często opuszczać kabinę i wracać do niej. Wewnątrz znajduje się fotel z wieloma możliwościami regulacji i konsola, która jest zamontowana na tym samym zawieszeniu, dzięki czemu przesuwają się one w skoordynowany sposób – rozwiązanie to zapewnia tłumienie wstrząsów i drgań, zmniejszając zmęczenie operatora i zwiększając stopień kontroli nad maszyną niezależnie od warunków terenowych. Zarówno model tradycyjny, jak i jego odpowiedniki o małym promieniu obrotu oferują doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach.

Małe maszyny, duża wydajność
Model EC35D łączy w sobie nowy silnik Volvo D1.8A zgodny z normą Stage IIIA oraz układ hydrauliczny, który zapewnia wysoką wydajność i płynną pracę, dzięki czemu klienci mogą wykonać więcej pracy przy niższych kosztach we wszystkich obszarach zastosowania. Intuicyjne, dogodnie rozmieszczone elementy sterowania ułatwiają obsługę maszyny, umożliwiając operatorowi łatwe korzystanie z dużej siły kopania i podnoszenia oferowanej przez maszynę, a także pracę przy użyciu wysokowydajnego osprzętu hydraulicznego.

Dzięki małemu promieniowi obrotu tyłu maszyny oraz umiejscowieniu siłownika wysięgnika z lewej strony kabiny, nowe koparki Volvo ECR35D i ECR40D nadają się idealnie do pracy w ciasnych miejscach i mogą być używane na placach robót o ograniczonej przestrzeni, przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka uszkodzenia zarówno samej maszyny, jak i jej otoczenia. W położeniu przesuwu wysięgnika kolumna i siłownik obrotu pozostają w obrębie gąsienic, a sterowanie obrotem i przesuwem odbywa się jednocześnie, co pozwala na łatwe i szybie pozycjonowanie maszyny.

Interfejs operatora pozwala uzyskać żądaną wydajność
Każda z maszyn jest dostępna z systemem elektronicznym, który pozwala operatorowi precyzyjnie regulować parametry funkcji i wybierać ustawienia za pomocą klawiatury i monitora. W pamięci systemu można zapisać maksymalnie trzy profile, dostosowując zachowanie maszyny do konkretnego zastosowania lub preferencji operatora. System obejmuje także:

• Cztery przyciski przypisane do osprzętu, które umożliwiają precyzyjną regulację przepływu hydraulicznego z kabiny.
• Tryb ECO, który obniża zużycie paliwa nawet o 10%.
• Dwie (regulowane przez użytkownika) zaprogramowane prędkości obrotowe silnika do takich zastosowań jak wyrównywanie powierzchni lub podnoszenie.
• Układ automatycznego biegu jałowego, który obniża poziom hałasu i zużycia paliwa.
• Funkcję automatycznego wyłączenia silnika, która pozwala zmniejszyć liczbę motogodzin, koszty eksploatacji i spadek wartości maszyny.
• Przypomnienia o przeglądach.

Dla użytkowników preferujących większą prostotę modele ECR35D, EC35D i ECR40D są także dostępne w wersji bardziej tradycyjnej bez opisanego powyżej pakietu elektronicznego.

Niezależnie od wybranej wersji klienci mogą liczyć na długą listę funkcji standardowych, które umożliwiają efektywną codzienną pracę. Nowe koparki charakteryzują się dużą siłą trakcyjną i specjalną konstrukcją lemiesza, co pozwala im uzyskać wysoką wydajność podczas spychania materiału. Funkcja zmiennego położenia lemiesza umożliwia precyzyjne wyrównywanie powierzchni, a automatyczny układ dwóch prędkości jazdy zmniejsza czas potrzebny do zmiany pozycji.

Dla zmniejszenia ryzyka kradzieży dostępny jest opcjonalny układ blokady rozruchu. Uruchomienie maszyny jest możliwe po wprowadzeniu za pomocą klawiatury jednego z trzech kodów użytkownika (4-cyfrowe kody są wybierane przez użytkownika).

volvo-ecr35d
Uproszczony serwis
W celu zapewnienia maksymalnej dyspozycyjności i niskiego całkowitego kosztu posiadania nowe minikoparki firmy Volvo CE zostały wyposażone w liczne udogodnienia. Otwierające się szeroko pokrywy umożliwiają dobry dostęp do punktów uzupełnienia płynów i codziennych punktów kontrolnych, a umieszczone z tyłu wlewy paliwa i oleju hydraulicznego są dobrze zabezpieczone. W miejscu kontroli poziomu i uzupełniania oleju hydraulicznego znajduje się przezroczyste naczynie, które pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych zanieczyszczeń i służy jako filtr przy napełnianiu zbiornika.

Wszystkie filtry są typu przewodowego, co umożliwia łatwą obsługę techniczną, a serwisowe punkty kontrolne są dostępne z poziomu podłoża. Czas między smarowaniami wydłużono do 50 godzin, co pozwoliło ograniczyć do minimum codzienną obsługę techniczną.

Narzędzia robocze
Firma Volvo oferuje bogaty asortyment osprzętu oraz rozwiązania dla klientów ułatwiające eksploatację prezentowanych maszyn. Dostępne rozwiązania i rodzaje osprzętu obejmują między innymi mechaniczne i hydrauliczne szybkozłącza, kciuk hydrauliczny, młot hydrauliczny i łyżkę do kopania rowów – wszystkie one zapewniają elastyczność i wydajność maszyny.

Podstawowe dane techniczne:
Modele Volvo ECR35D, EC35D i ECR40D wyposażone w silnik zgodny z normą Stage IIIA są dostępne w regionie EMEA.
ECR35D-specs-PLKoniec.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić: www.volvoce.com/press
Lub prosimy o kontakt:

Thorsten Poszwa
Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel.: +32 490 65 96 68
E-mail: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O’Sullivan
SE10
Londyn
Tel.: +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com