Construction Equipment Polska

75-tonowa koparka Volvo EC750E optymalizuje wydajność i rentowność

Koparka gąsienicowa EC750E firmy Volvo Construction Equipment oferuje innowacyjne rozwiązania poprawiające efektywność wykorzystania paliwa, zwiększoną wydajność i niedoścignione osiągi, które pomagają w zagwarantowaniu maksymalnego zwrotu z inwestycji.

75-tonowa koparka Volvo EC750E optymalizuje wydajność i rentowność

Model EC750E firmy Volvo Construction Equipment to należąca do klasy maszyn 75-tonowych koparka gąsienicowa, która oferuje doskonałą kombinację mocy i stabilności, co przekłada się na wyższą wydajność w każdym obszarze zastosowania. Ta przeznaczona do trudnych zadań koparka napędzana silnikiem Volvo D16 zgodnym z normami Tier 4 Final/Stage IV z zaawansowaną technologią poprawiającą efektywność wykorzystania paliwa oferuje zwiększoną moc 374 kW/502 KM, zapewniając niezrównaną precyzję reakcji, która przekłada się na maksymalną wydajność i rentowność.

Koparka EC750E opiera się na innowacyjnej technologii elektrohydraulicznej, która została zoptymalizowana pod kątem harmonijnej współpracy z mocnym silnikiem, co w rezultacie zapewnia operatorowi lepszą kontrolę nad maszyną oraz większą wydajność.Układ hydrauliczny współpracuje z zaawansowanym trybem ECO firmy Volvo w celu zredukowania wewnętrznych strat w obwodzie hydraulicznym, co daje w rezultacie większą efektywność wykorzystania paliwa bez spadku wydajności w większości warunków eksploatacyjnych.

Najlepsza w branży kabina Volvo, skonstruowana z myślą o operatorze, zapewnia niezrównane warunki pracy w cichym otoczeniu sprzyjającym optymalnej wydajności. Rozmieszczone w ergonomiczny sposób elementy interfejsu – dźwignie sterownicze, klawiatura i ekran LCD – oraz świetna widoczność we wszystkich kierunkach przyczyniają się do maksymalnej efektywności i łatwej obsługi. Przestronna kabina oferuje dużo miejsca na nogi, 12 nawiewów układu klimatyzacji i regulowany fotel, dzięki czemu operator pozostaje świeży, uważny i skupiony.

Niedoścignione osiągi
Nawet w najtrudniejszych warunkach koparka EC750E oferuje niezrównaną wydajność kopania, w tym maksymalną siłę wyrywającą 323/342 (ze wspomaganiem) kN, a także dobrą efektywność wykorzystania paliwa i krótki czas realizacji cyklu roboczego, co pozwala osiągnąć maksymalny zwrot z inwestycji. Koparka o dobrze zrównoważonej konstrukcji charakteryzuje się szerokim rozstawem i dużą długością gąsienic, rozsuwanym podwoziem i zoptymalizowaną przeciwwagą, dzięki którym maszyna jest bardzo stabilna i umożliwia pewną pracę w niekorzystnych warunkach terenowych.

Zintegrowany układ zmiany trybu roboczego, który pozwala operatorowi dobrać najlepszy tryb do wykonywanego aktualnie zadania i zapewnić odpowiednią konfigurację w każdych warunkach, został zaprojektowany w celu poprawy efektywności wykorzystania paliwa i wydajności maszyny.

Dla dodatkowej poprawy kontroli nad sprzętem maszynę wyposażono w układ wysokiego ciśnienia i trwałe gąsienice, co zapewnia jej większą moc i łatwe manewrowanie przy wjeżdżaniu na wzniesienia i podczas jazdy po niestabilnym podłożu. Dzięki zdolności docierania do trudno dostępnych miejsc na placu robót oraz nowemu w pełni elektrohydraulicznemu układowi roboczemu klienci mogą skrócić do minimum czas realizacji cyklu roboczego i uzyskać wyższą rentowność.

Niezrównana dyspozycyjność
Trwała koparka EC750E, zaprojektowana z myślą o maksymalnej dyspozycyjności, jest zawsze dostępna i gotowa wykonania do każdego zadania. Wytrzymała konstrukcja maszyny, niezawodne i odporne na zużycie podzespoły oraz łatwy dostęp podczas serwisu gwarantują, że klienci będą mogli wykonać swoje prace szybko i bez opóźnień.

Koparka EC750E jest wyposażona we wzmocniony wytrzymały wysięgnik i ramię wykonane ze stali o dużej wytrzymałości na rozciąganie, zaprojektowane z myślą o harmonijnej współpracy z maszyną w celu uzyskania maksymalnej dyspozycyjności i wydajności. Dla dodatkowej ochrony i zapewnienia niezawodności nawet w najtrudniejszych warunkach pod ramieniem przyspawano pasy stali, a pod spodem maszyny znajduje się zintegrowana wytrzymała płyta. Maszyna wykonana z zabezpieczonych podzespołów, w tym mocnej konstrukcji ramy zapewniającej trwałość i utrzymanie dyspozycyjności przy realizacji wymagających zadań, pozwala klientom na niemal nieprzerwaną produkcję.

Dla dodatkowej maksymalizacji dyspozycyjności maszyny klienci mają możliwość szybkiego i bezpiecznego wykonywania czynności obsługi technicznej dzięki punktom serwisowym łatwo dostępnym przez otwierające się szeroko i rozmieszczone dogodnie pokrywy, a także rozmieszczonym centralnie i dokoła maszyny pomostom roboczym.

Poziom bezpieczeństwa i trwałość zwiększają dodatkowo opcjonalne certyfikowane konstrukcje zabezpieczające kabinę (FOG – osłona zabezpieczająca przed spadającymi przedmiotami oraz FOPS – konstrukcja zabezpieczająca przed spadającymi przedmiotami), dzięki którym operator może pracować bez stresu w trudnych warunkach. Dla dodatkowej ochrony koparkę EC750E można także wyposażyć w pełne osłony gąsienic.

Większa wszechstronność
Dla większej wszechstronności koparkę można w różne rodzaje trwałego osprzętu, na przykład łyżkę ogólnego zastosowania, łyżkę do ciężkich prac i łyżkę do bardzo ciężkich prac. Osprzęt Volvo jest przystosowany do harmonijnej współpracy z maszynami Volvo, tworząc z nimi jeden mocny i niezawodny zespół.

Łyżki Volvo do ciężkich i bardzo ciężkich prac są wykonane z blachy odpornej na zużycie, dzięki czemu świetnie nadają się do kopania w materiałach spoistych. Klienci mogą liczyć na trwałą, nadającą się doskonale do eksploatacji kamieniołomów i wydobycia surowców maszynę, wykonaną z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają jej długą żywotność i niezrównaną wydajność. Dla zwiększenia trwałości łyżek Volvo do ich produkcji wykorzystuje się stal o dużej wytrzymałości na rozciąganie, a w ofercie jest też dostępny bogaty asortyment zębów, bocznych krawędzi tnących, segmentów i osłon zużywalnych zapewniających dodatkową ochronę.

Koparkę EC750E można wyposażyć w młot hydrauliczny Volvo, który pozwala na rozbijanie nawet najtwardszych materiałów. Dzięki stałej mocy i dużej sile rozbijania klienci mogą liczyć na maksymalną siłę udarów i trwałość.

Firma Volvo oferuje także układ zarządzania osprzętem, który pozwala na zapisanie ustawień nawet dla 20 różnych rodzajów osprzętu. Układ ten umożliwia operatorowi nastawiać wartości przepływu hydraulicznego i ciśnienia na zamontowanym w kabinie ekranie dotykowym, co zwiększa wszechstronność maszyny dzięki możliwości korzystania z różnorodnego osprzętu.

Najważniejsze dane techniczne:
EC750E-specs-PLKoniec.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić: www.volvoce.com/press

Lub prosimy o kontakt:

Thorsten Poszwa
Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel.: +32 490 65 96 68
E-mail: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
London
Tel.: +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com