Construction Equipment Polska

50 lat rozwoju wozideł przegubowych Volvo!

Od 1966 roku Volvo Construction Equipment (Volvo CE) rewolucjonizuje transport materiałów sypkich i skalnych w branży budowlanej i kruszywowej.  Wszystko za sprawą wozideł zbudowanych na bazie ciągnika pozbawionego przedniej osi, połączonego z „wanną” za pośrednictwem przegubu. Koncept ten niezmiennie charakteryzuje kolejne serie maszyn, obok których nikt nie potrafi przejść obojętnie.

50 lat rozwoju wozideł przegubowych Volvo!

W przeddzień monachijskiej premiery największego wozidła przegubowego od Volvo CE - A60H, udaliśmy się na Północ Polski, gdzie w Skarszewach w okolicach Starogardu Gdańskiego odwiedziliśmy Pana Zygmunta Oelricha. Z pozoru jest on właścicielem firmy, jakich wiele. Wraz ze swoimi pracownikami specjalizuje się w robotach ziemnych i drogowych, ale wykonuje również prace inżynieryjne, ogólnobudowlane i brukarskie.

To, co odróżnia firmę Pana Zygmunta to park maszyn, a wśród nich 3 wozidła przegubowe BM Volvo. Dwa z nich to modele DR 861 z lat 78-79, a trzecie to prawdziwa "perła" DR 860 z 1968 roku. Pomimo upływu lat wszystkie one pozostają w pełni sprawne i zanim przejdą na „emeryturę” jeszcze kilka ładnych lat popracują.

„Sprowadziliśmy je kilka lat temu z myślą o nadbudowie Falochronu Osłonowego Portu Zewnętrznego w Świnoujściu gdzie nas nie zawiodły. Również znakomicie spisały się na budowie Zakładu Prefabrykacji Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych na wyspie Ostrów Brdowski w Szczecinie podczas wykonywania 200.000 m3 nasypów przeciążeniowych oraz 80.000 m2 placów składowych" powiedział w rozmowie z nami Pan Zygmunt Oelrich.

„Chciałbym żeby moje pozostałe, nowsze maszyny były równie niezawodne jak te staruszki” spuentował po chwili Pan Zygmunt.

Aby obejrzeć więcej zdjęć udaj się do galerii na Facebooku (link poniżej):

Galeria na Facebooku (link)