Construction Equipment Polska
Zmiana zaczyna się od Godsona i Hedvigi
Tak zaczyna się zmiana

Dostarczając energię maszynom elektrycznym z dala od sieci – przyszłość jest elektryczna

W Volvo CE pracujemy niestrudzenie nad transformacją całej naszej oferty produktów, całkowicie odchodząc od paliw kopalnych do 2040 roku – a inwestowanie w przyszłość w ramach naszych programów akademickich i współpracy studentów jest ważną częścią tej inicjatywy. Mamy nadzieję, że uda nam się zainspirować obecnych studentów, by w przyszłości przecierali szlaki jako pracownicy, wykorzystując nowe sposoby myślenia. 

Udział Volvo CE w programie ME310 na Uniwersytecie Stanforda ma na celu wspieranie rozwoju genialnych młodych umysłów studiujących inżynierię, by przesuwać granice tradycyjnego rozwiązywania problemów. Tym razem zaprezentowaliśmy studentom następujący problem: jak zasilać elektryczne maszyny budowlane z dala od sieci energetycznej?

Studenci Hedvig i Godson razem ze swoimi zespołami z Uniwersytetu BTH (Szwecja) i Uniwersytetu Stanforda (USA) wyruszają w inspirującą, międzykontynentalną podróż – budując przyszłość od projektu do prototypu.

Przedstawiając studentom różne problemy, otrzymujemy nowe metody ich rozwiązania, których w Volvo pewnie nie braliśmy jeszcze pod uwagę.

Maggie Oren

Menedżerka i mentorka programu strategicznego partnerstwa Volvo

Aby wykonać zadanie przydzielone przez Volvo, Hedvig i Godson wraz ze swoimi zespołami stworzyli funkcjonalne i przenośne prototypy – Nomad i Oasis. Oasis wytwarzana energię elektryczną za pomocą turbiny wiatrowej i paneli słonecznych, a Nomad dystrybuuje ją do maszyn elektrycznych w oddalonych miejscach, w których infrastruktura elektryczna została uszkodzona lub nie istnieje.

Obejrzyj ten film i przekonaj się, co napędza inicjatorów zmian takich jak Hedvig i Godson oraz jak firma Volvo CE pomogła im w przecieraniu szlaków. Tak zaczyna się zmiana.

Zmiana zaczyna się od Godsona i Hedvigi
Buduj przyszłość razem z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofertach pracy i możliwościach dla studentów?

Przeczytaj więcej