Construction Equipment Polska
Oferowany przez Volvo CE program ograniczenia emisji CO2 pomaga klientom osiągać cele w zakresie redukcji emisji CO2 i zbliżać się do neutralności węglowej.
Tak zaczyna się zmiana

Rozpocznij drogę ku zerowej emisji już dziś

Zmiany klimatyczne to problem, któremu powinniśmy sprostać razem. Być może przed Twoją firmą stoją już ambitne cele w zakresie ograniczenia emisji dwutlenku węgla.
Pytanie brzmi: jak je osiągnąć? Volvo CE zna odpowiedź.

Opracowany przez Volvo Construction Equipment program krok po kroku pomaga realizować cele prowadzące do neutralności węglowej. Program jest skierowany do wszystkich firm — bez względu na markę używanych maszyn i dotychczasowe postępy na polu zrównoważonego rozwoju.

Droga do całkowitego wyeliminowania śladu węglowego to proces, na który składają się rozwiązania w zakresie danych, łączności i budownictwa. W ramach bliskiej współpracy pomagamy szybciej wprowadzać zmiany i sukcesywnie czynić kolejne postępy.

Ładowarka kołowa Volvo L220H

Program ograniczenia emisji CO₂ w skrócie:

1. Zrozumienie sytuacji
Wykorzystując dane telematyczne z podłączonych maszyn, ustalamy całkowite zużycie paliwa i poziom emisji CO₂/tonę dla wszystkich maszyn w zakładzie.

2. Analiza
Analizujemy dane dotyczące maszyn, przepływu materiałów, składu floty i rodzaju paliwa oraz oceniamy zachowanie operatorów. Na tej podstawie możemy określić, jakie działania należy podjąć, aby ograniczyć emisję CO₂/tonę.

3. Poprawa
Czas na konkretne działania. Wśród kluczowych rozwiązań znajdują się m.in. szkolenia EcoOperator i usługi związane z poprawą efektywności. Wsparcie może też obejmować pomoc w planowaniu wymiany dotychczasowej floty na maszyny elektryczne.

4. Utrwalenie
Ważne jest, by utrzymać nowy, obniżony poziom emisji CO₂ i nie wracać do starych nawyków. Pomagamy utrzymać właściwy kierunek działań i określić jeszcze bardziej ambitne cele w zakresie ograniczenia emisji CO₂.

Volvo Construction Equipment pomaga klientom obniżać emisję dwutlenku węgla i osiągać cele dotyczące CO2 dzięki programowi ograniczenia emisji CO2.

Program ograniczenia emisji CO2

Dowiedz się więcej o naszym kompleksowym programie
Chcę przejść na tę stronę