Volvo Maszyny Budowlane Polska

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

BUILDING TOMORROW

BUDUJEMY TAKI ŚWIAT, W JAKIM CHCEMY ŻYĆ

Działaniami firmy Volvo Construction Equipment kieruje założenie, że dzięki wyobraźni, ciężkiej pracy i innowacjom technologicznym będziemy wyznaczać drogę do budowania świata, który będzie czystszy, inteligentniejszy i lepiej skomunikowany.
Wierzymy w zrównoważoną przyszłość. Współpracujemy z klientami z globalnej branży budowlanej, aby urzeczywistnić tę wizję dla ludzi na całym świecie.

To jest najważniejszy cel, który kieruje wszystkimi naszymi działaniami. Codziennie.

Poznaj najbardziej spektakularne projekty budowlane realizowane na całym świecie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Razem budujemy taki świat, w jakim chcemy żyć.

ODCINEK 1 ― ICEHOTEL, JUKKASJÄRVI, SZWECJA

Zrównoważony rozwój to pojęcie blisko związane z projektem ICEHOTEL w Jukkasjärvi w Szwecji. Dzięki zastosowaniu ekonomicznych maszyn Volvo hotel wykorzystuje i dostosowuje do swoich potrzeb naturalny proces budowy przy użyciu śniegu i lodu z pobliskiej rzeki. Przeczytaj więcej o ambitnym celu autorów projektu, zamierzających uzyskać neutralny poziom emisji CO₂.

Przeczytaj całą historię

ODCINEK 2 — MIASTO LUSAIL, KATAR

W Katarze, państwie na północnowschodnim wybrzeżu Półwyspu Arabskiego, powstaje miasto przyszłości. W obliczu szybkiego wzrostu populacji kraju władze Kataru podjęły decyzję o przekształceniu 38 km2 pustyni w zielone miasto o zrównoważonym środowisku, które będzie idealnym miejscem do pracy, wypoczynku i rekreacji. W mieście Lusail będzie mogło zamieszkać 250 000 mieszkańców, a w realizacji tej ogromnej inwestycji ważną rolę odgrywają maszyny budowlane Volvo.

Przeczytaj całą historię

Construction Climate Challenge

Branżowa inicjatywa klimatyczna

Aby promować zrównoważony rozwój w całym łańcuchu wartości branży budowlanej, firma Volvo CE jest twórcą inicjatywy CCC ― forum dialogu między przedstawicielami branży oraz świata nauki i polityki.

WWF Climate Savers

Troska o środowisko naturalne

Jako pierwszy na świecie producent w sektorze transportowym uczestniczący w programie Climate Savers, firma Volvo CE jest zobowiązana do kontynuacji prac w zakresie konstruowania nowych prototypów o mniejszym zużyciu paliwa.