Construction Equipment Polska
Building Tomorrow - Volvo brand movie

Zrównoważony rozwój

Building Tomorrow
Obejrzyj nową filmową prezentację marki Volvo CE

BUDUJEMY TAKI ŚWIAT, W JAKIM CHCEMY ŻYĆ

Działaniami firmy Volvo Construction Equipment kieruje założenie, że dzięki wyobraźni, ciężkiej pracy i innowacjom technologicznym będziemy wyznaczać drogę do budowania świata, który będzie czystszy, inteligentniejszy i lepiej skomunikowany.
Wierzymy w zrównoważoną przyszłość. Współpracujemy z klientami z globalnej branży budowlanej, aby urzeczywistnić tę wizję dla ludzi na całym świecie.

To jest najważniejszy cel, który kieruje wszystkimi naszymi działaniami. Codziennie.

Poznaj najbardziej spektakularne projekty budowlane realizowane na całym świecie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Razem budujemy taki świat, w jakim chcemy żyć.

Sundarbany, Indie

Wzdłuż brzegów Zatoki Bengalskiej 4,5 miliona ludzi żyje w stałym zagrożeniu cyklonami i wzrostem poziomu oceanu. W ostatnich dekadach dziesiątki tysięcy straciły dach nad głową. Do najważniejszych środków ochrony mieszkańców należą obwałowania — i właśnie teraz trwa budowa nowych. Oto opowieść o Sundarbanach i o tym, jak maszyny Volvo CE budują przyszłość w tym wyjątkowym zakątku świata.

Przeczytaj cały tekst (w jęz. angielskim)

ICEHOTEL, JUKKASJÄRVI, SZWECJA

Zrównoważony rozwój to pojęcie blisko związane z projektem ICEHOTEL w Jukkasjärvi w Szwecji. Dzięki zastosowaniu ekonomicznych maszyn Volvo hotel wykorzystuje i dostosowuje do swoich potrzeb naturalny proces budowy przy użyciu śniegu i lodu z pobliskiej rzeki. Przeczytaj więcej o ambitnym celu autorów projektu, zamierzających uzyskać neutralny poziom emisji CO₂.

Przeczytaj cały tekst (w jęz. angielskim)

MIASTO LUSAIL, KATAR

W Katarze, państwie na północnowschodnim wybrzeżu Półwyspu Arabskiego, powstaje miasto przyszłości. W obliczu szybkiego wzrostu populacji kraju władze Kataru podjęły decyzję o przekształceniu 38 km2 pustyni w zielone miasto o zrównoważonym środowisku, które będzie idealnym miejscem do pracy, wypoczynku i rekreacji. W mieście Lusail będzie mogło zamieszkać 250 000 mieszkańców, a w realizacji tej ogromnej inwestycji ważną rolę odgrywają maszyny budowlane Volvo.

Przeczytaj cały tekst (w jęz. angielskim)

FARMA WIATROWA KOUGA, REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI

Do 2030 roku energia ze źródeł odnawialnych ma zaspokajać 42% zapotrzebowania Republiki Południowej Afryki. Farma wiatrowa Kouga w Prowincji Przylądkowej Wschodniej jest jedną z wielu takich instalacji w kraju. Farma wytwarza energię elektryczną na dużą skalę, w sposób zrównoważony korzystając ze środowiska naturalnego. A wspierając edukację i służbę zdrowia, stwarza lokalnej społeczności warunki do budowania lepszej przyszłości.

Przeczytaj cały tekst (w jęz. angielskim)

Construction Climate Challenge

Branżowa inicjatywa klimatyczna

Aby promować zrównoważony rozwój w całym łańcuchu wartości branży budowlanej, firma Volvo CE jest twórcą inicjatywy CCC ― forum dialogu między przedstawicielami branży oraz świata nauki i polityki.

WWF Climate Savers

Troska o środowisko naturalne

Jako pierwszy na świecie producent w sektorze transportowym uczestniczący w programie Climate Savers, firma Volvo CE jest zobowiązana do kontynuacji prac w zakresie konstruowania nowych prototypów o mniejszym zużyciu paliwa.