Construction Equipment Polska

Volvo CE rozszerza gamę wozideł sztywnoramowych o klasy 60 i 70 ton

Po sukcesie wozidła R100, Volvo CE wprowadza na rynek wozidła sztywnoramowe R60 o ładowności 55 ton i R70 o ładowności 65 ton, które poszerzają możliwości w zakresie wozideł dla kamieniołomów i górnictwa lekkiego.

Volvo R60

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) ogłosiło dodanie dwóch nowych opcji wozideł dla klientów z branży kamieniołomów i górnictwa lekkiego. Podobnie jak jego większy 95-tonowy brat, R100, zarówno 55-tonowe wozidło sztywnoramowe R60, jak i 65-tonowe wozidło sztywnoramowe R70 zostały zaprojektowane tak, aby pomóc obniżyć całkowity koszt posiadania, a także wprowadzić najnowsze funkcje komfortu i bezpieczeństwa.

Podczas gdy R60 ma objętość nadwozia 36,04 m³, R70 oferuje 42,4 m³. Mogą być mniejsze, ale fani flagowego modelu R100 zobaczą w nowych maszynach wiele tych samych funkcji i zalet najnowszej generacji E.

Wprowadzenie tych nowych jednostek daje klientom z branży wydobywczej większe możliwości produkcyjne - nie tylko w zakresie tych trzech wozideł sztywnoramowych, ale także gamy wozideł przegubowych Volvo CE. (Wozidło sztywnoramowe R60 ma taką samą 55-tonową ładowność jak wozidło przegubowe A60H).

Wybór między wozidłem sztywnym a przegubowym w kamieniołomach i kopalniach zależy od wielu czynników, w tym od konkretnych potrzeb i warunków pracy. Podczas gdy wozidła sztywnoramowe doskonale sprawdzają się w miejscach z szerokimi, twardymi i dobrze utrzymanymi drogami transportowymi, gdzie mogą poruszać się szybko (do 61 km/h) na długich dystansach, wozidła przegubowe mają przewagę na nierównych, wąskich, śliskich i stromych drogach transportowych, gdzie cykl transportu jest krótszy. Wprowadzenie modeli R60 i R70 pozwala Volvo na dostosowanie rozwiązań w zakresie transportu do dynamiki konkretnego placu budowy. Usługa Volvo Site Simulation może pomóc w osiągnięciu celów produkcyjnych, zmniejszeniu emisji CO₂ i zwiększeniu rentowności poprzez rekomendowanie optymalnej konfiguracji placu budowy / floty maszyn.

Nowe maszyny są produkowane w fabryce Volvo CE w Motherwell w Szkocji, która od prawie 75 lat jest globalnym centrum rozwoju wozideł sztywnoramowych. Wozidła tej marki słyną z wysokiej produktywności, niskich wymagań konserwacyjnych i długiego okresu eksploatacji, a modele R60 i R70 nie stanowią wyjątku od tej reguły. Dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości, zrównoważonej masie i wytrzymałemu, ale elastycznemu podwoziu, maszyny te uosabiają solidność, wydajność i niezawodność, które zapewniają niskie koszty eksploatacji.

Ktoś powiedział "produktywność"?

Maksymalizacja ton materiału przemieszczanego w ciągu godziny jest podstawowym założeniem konstrukcyjnym modeli R60 i R70. Nowe maszyny posiadają nadwozie w kształcie litery V, które zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalne utrzymanie ładunku, przy jednoczesnym minimalnym przenoszeniu materiału po wysypaniu. Sam proces wysypywania jest również szybki dzięki systemowi szybkiej końcówki. Opcjonalny pokładowy system ważenia zapewnia wgląd w ładowność w czasie rzeczywistym, pomagając operatorom w stosowaniu standardowej w branży polityki 10/10/20, zgodnie z którą maszyna może przyjmować 10% przeciążenia przez 10% czasu, ale nie powinna przekraczać 20%.

Volvo R60

Jeśli chodzi o przyczepność, wysoka krotność osi napędowej zapewnia maksymalną trakcję, podczas gdy i tak już wydajny silnik o wysokim momencie obrotowym jest dodatkowo wspierany w zmniejszaniu zużycia paliwa przez automatyczny adaptacyjny wybór biegów oferowany przez Volvo Dynamic Shift Control. Silnik ma również do wyboru tryb Eco, który domyślnie wybiera najbardziej wydajny bieg, a automatyczne wyłączanie silnika na biegu jałowym zmniejsza zużycie silnika - a oba te elementy zwiększają oszczędność paliwa.

Wygodne i bezpieczne miejsce do spędzenia dnia

Podobnie jak w przypadku R100, modele R60 i R70 zapewniają operatorowi komfort i bezpieczeństwo. Zaczynając od bezpieczeństwa, kabina posiada pełny certyfikat ROPS/FOPS, a dostęp do niej z obu stron zapewniają antypoślizgowe stopnie. Podczas jazdy wozidła są wyposażone w funkcję kontroli prędkości zależną od biegu oraz hamulec lub zwalniacz skrzyni biegów. Skrzynia biegów posiada również zabezpieczenie przed nadmierną prędkością i blokadę biegu jałowego podczas zjazdów ze wzniesień. Dostępny jest również system hamowania awaryjnego, a nawet dodatkowy układ kierowniczy, aby utrzymać maszynę bezpiecznie na właściwym torze. [Proszę wspomnieć o ograniczeniu pierwszego biegu do 10 km/h, gdy nadwozie jest podniesione >> zapobiega jeździe z podniesionym nadwoziem, aby zapobiec przewróceniu się]. Widoczność jest jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa, a operatorzy R60 i R70 mają doskonałą widoczność - dzięki dużej przedniej szybie i nisko pochylonej desce rozdzielczej, dodatkowo wspomaganej przez stanowisko operatora po lewej stronie (ułatwiające bezpieczne wymijanie) i opcję Volvo Smart View 360 stopni.

Volvo R60

Jeśli chodzi o komfort, modele R60 i R70 to miejsca pracy, w których operatorzy zachowują czujność i osiągają najlepsze wyniki przez całą zmianę. Począwszy od ergonomicznej pozycji siedzącej i fotela z zawieszeniem pneumatycznym, operator jest izolowany od świata zewnętrznego dzięki niezależnemu zawieszeniu, podczas gdy kabina znajduje się na tłumiących drgania mocowaniach wiskotycznych. Układ kierowniczy nie wymaga dużego wysiłku, a kierownica jest regulowana, podczas gdy operator może wybrać temperaturę w kabinie dzięki wydajnemu układowi klimatyzacji. Operator ma do dyspozycji dużo miejsca do przechowywania, a także może wybrać własną rozrywkę za pośrednictwem radia Bluetooth, które może łączyć się z telefonami komórkowymi.

Sprawa rodzinna

Jedną z mocnych stron modeli R60 i R70 jest łatwość konserwacji. Pomagając utrzymać koszty napraw i przestojów na niskim poziomie, jednostki te mają długie 500-godzinne okresy międzyobsługowe, oznaczanie na poziomie gruntu i łatwo dostępne punkty serwisowe. Łożyska o wspólnych rozmiarach sprawiają, że magazynowanie części jest proste i opłacalne. Technologia również odgrywa ważną rolę, z pokładową diagnostyką serwisową, podczas gdy system telematyczny CareTrack przygląda się z daleka. Pomaga to szybko zidentyfikować potencjalne usterki i zmaksymalizować czas sprawności.

Udźwig modeli R60 i R70 jest dobrze dopasowany do możliwości załadunkowych koparki gąsienicowej Volvo CE EC950F i ładowarki kołowej L350H. Wprowadzenie modeli R60 i R70 w znaczący sposób poszerza ofertę Volvo CE w segmencie wydobywczym.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: R60, R70.

Główne specyfikacje

  Jednostka R60 R70
Ładowność kg 55 000 65 000
Objętość korpusu, skok SAE 2:1 36 42.5
Waga netto kg 45 460 46 624
Waga brutto kg 100 222 111 624
Silnik   Cummins QSK 19, CAC, 567 kW Cummins QSK 19, CAC, 567 kW
Emisja spalin silnika   Tier 4f / Stage V Tier 4f / Stage V
Maksymalna moc brutto silnika kW 567 567
…przy prędkości obrotowej silnika obr. 2 100 2 100
Maksymalny moment obrotowy brutto SAE J1349 Nm 3 084 3 084
…przy prędkości obrotowej silnika obr. 1 500 1 500
Prędkość maksymalna Km/h 60.6 60.6

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906