Construction Equipment Türkiye
Volvo Sıvı Analizi servisi

Daha kapsamlı bilgi, daha fazla çalışma süresi

Rutin Sıvı Analizi, önleyici onarım ve bakım eylemlerini gerçekleştirebilmeniz için gereken bilgileri sağlar ve çalışmama süresini %15'e kadar azalttığı kanıtlanmıştır.

Basitleştirilmiş, verimli ve yüksek doğruluğa sahip Volvo Sıvı Analizi servisimiz, kirlenme ve aşınma sorunlarını en kısa sürede saptamak için gereken bilgilerin yanı sıra ileride yağ, soğutma suyu ve yakıt seçerken daha bilinçli kararlar vermeniz için gereken verileri size sağlamak üzere yağ, yağlama maddeleri, dizel yakıtlar, AdBlue ve soğutma sularını kapsar.

Yeni Volvo Sıvı Analizi servisinin temel özelliklerinden biri, test sürecini ve analizi daha hızlı ve doğru kılmak için Yapay Zekayı (AI) kullanmasıdır. Yapay zekanın kullanılması, laboratuvar teknisyenlerinin anormal veya kritik numunelerin analiz edilmesi gibi müşterilerin en çok önem verdiği daha ayrıntılı test konularına odaklanabilmesine ve böylece daha yararlı bilgiler ve öneriler sunmasına olanak tanır.

Neden Volvo Sıvı Analizi'ni tercih etmelisiniz?

  • Basitleştirilmiş ve dijitalleştirilmiş bir test süreci
  • Yapay zekaya dayalı analiz
  • Küresel test altyapısı
  • Bulutta barındırılan, merkezi veri tabanı
  • Sezgisel ve kolay anlaşılır raporlar

Bunları biliyor muydunuz…?

Onarım maliyetlerinin ve ekipman çalışmama süresinin %75'inin kirlenmiş yağlayıcı maddeler ve yakıtlardan kaynaklandığı saptanmış olup, bunun %65-75'ini de rulman arızaları oluşturmaktadır. Olası kirlenme ve aşınmanın erken saptanması yoluyla herhangi bir planlanmamış çalışmama süresi gerçekleşmeden önce proaktif bir şekilde eyleme geçebilir ve üretkenliği sürdürerek potansiyel onarım maliyetlerinden kaçınmaya yardımcı olabilirsiniz.

Yapay zeka veri analizi

Sıvı Analizi servisimiz, piyasada Yapay Zeka (AI) veri analizini kullanan ilk hizmettir. Bu servis, müşterilere hızlı ve kullanımı kolay raporlar ve öneriler sağlar.

Eğilimleri saptayın, önlem alın

Volvo Sıvı Analizi servisi, tek tek raporlara değil, sıvı analizine dayanır ve veritabanı oluşturmak için test bilgilerini birleştirir. Sonuçlardaki bu belirlenmiş taban değerden sapmalar daha sonra çalışmama süresini önlemek için düzeltici eylemin gerektiği konusunda yaşamsal bir erken uyarı işareti sağlayabilir.

Basitleştirilmiş, dijitalleştirilmiş süreç

Dijitalleştirilmiş Sıvı Analizi sürecimiz hızlı ve sade olup, en yüksek doğruluk düzeylerinde raporlar sağlar:

  1. Toplanan numune, küresel laboratuvar ağlarımızdan birine gönderilir
  2. Volvo laboratuvarı, yağ durumu, kirlenme, aşınmış metaller ve katkı maddeleri gibi önemli bilgileri elde etmek için kısa bir geri dönüş süresi sunar
  3. Rapor, incelenmek ve değerlendirilmek üzere portala yüklenir
Çevrim İçi Portal

Bulut tabanlı portalımız, Sıvı Analizi raporlarını son derece görsel ve anlaşılması kolay bir biçimde sunan, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Üstelik, mobil uygulama sayesinde kullanıcılar numuneleri dünyanın her yerinden kaydederek, numune raporlarına hızlı ve kolay şekilde erişebilmenin yanı sıra hemen ilgilenilmesi gereken durumlarda bildirimler alır.

Daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz?

Volvo Sıvı Analizi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek veya servise katılmak için yerel bayinizle iletişime geçin.

Daha fazla bilgi