Construction Equipment Slovensko

Volvo EC750E HR: najproduktívnejšie demolačné rýpadlo na trhu

So svojou schopnosťou natiahnuť sa do výšky až 36 metrov nad zemou či dosiahnuť až 9,5 metra pod jej úroveň je model EC750E HR skutočne tým najvšestrannejším multifunkčným demolačným rýpadlom vo svojom odvetví.

Spoločnosť Volvo Construction Equipment prichádza s novým demolačným rýpadlom EC750E HR s mimoriadne vysokým dosahom, ktorého hrot dosiahne do maximálnej výšky až 36 metrov. Konfiguráciu tohto rýpadla možno jednoducho upraviť pomocou rozšírení a výložníkov rozličných dĺžok a spraviť z neho multifunkčné demolačné zariadenie, ktoré si na stavenisku dokáže poradiť s najrôznejšími úlohami, či už ide o práce pod úrovňou povrchu zeme alebo pod vodou.

Stroj EC750E HR vychádza z koncepcie univerzálneho rýpadla Volvo EC750E, spoločnosť Volvo ho však zásadným spôsobom prepracovala na účely demolačných prác vyžadujúce vysoký dosah. 

Model EC750 HR je najťažším rýpadlom spomedzi sortimentu Volvo, no taktiež patrí medzi najväčšie demolačné rýpadlá v odvetví, ktoré sú certifikované pre prácu na európskych a severoamerických trhoch regulovaných štandardom Stage IV/Tier 4 Final.

Ten správny stroj pre akúkoľvek úlohu

Podstata flexibilnosti stroja EC750E HR spočíva v tom, že sa ponúka s dvoma súpravami demolačných výložníkov s vysokým dosahom a jednou súpravou hĺbkového výložníka s predĺžením. Najdlhšia z možných konfigurácií pre vysoký dosah umožňuje hrotu dosiahnuť maximálnu výšku až 36 metrov, pričom dokáže v takejto výške narábať s nástrojom s hmotnosťou pozoruhodných 3,6 tony. Druhá z konfigurácií pre vysoký dosah umožňuje hrotu dosiahnuť maximálnu výšku 26 metrov, kde stroj dokáže pracovať s väčším nástrojom, ktorého maximálna hmotnosť je 5 ton. Nakoniec, súprava hĺbkového výložníka so 4,4-metrovým predĺžením umožňuje hrotu dosiahnuť výšku 18 metrov*. Tieto komponenty možno ďalej konfigurovať – rovný-rovný (pre vysoký dosah), rovný-zahnutý (pre lepšie ťažisko a predĺženú bezpečnú pracovnú zónu smerom dopredu) a zahnutý-zahnutý (pre práce pod úrovňou zeme). 

Hydraulické modulárne spoje

Stredobodom flexibility stroja EC750E HR je Volvom patentovaná koncepcia hydraulického modulárneho spoja. Hydraulický modulárny spoj využíva mechanizmus dvojčapového hydraulického zámku, pomocou ktorého možno prejsť z konfigurácie vysokého dosahu do konfigurácie hĺbenia. 

EC750EHR-podvozok-demolačného-stroja

Okrem modulárneho spoja na základni výložníka sa na predĺženom výložníku nachádza aj druhý hydraulický modulárny spoj. Rozhranie tohto predĺženého výložníka je rovnaké ako v prípade hĺbkového – umožňuje rýchle a bezpečné nastavenie medzi zahnutou a rovnou konfiguráciou uhla výložníkovej konfigurácie, a to pre predĺžený výložník i hĺbkový výložník. 

Podvozok stavaný na demolačné práce

Model EC750E HR má úplne nový podvozok, ktorého stabilita je zárukou bezpečnosti a výkonnosti pri vykonávaní demolačných úloh vyžadujúcich vysoký dosah. Podvozok je špecificky vyvinutý pre práce v demolačnom odvetví, preto je dokonca ťažší a širší než podvozok nášho väčšieho rýpadla Volvo EC950E. V porovnaní s jeho predlohou, modelom EC750E, je model EC750E HR o 0,5 metra dlhší a o 1 meter širší – navyše má úctyhodný rozchod pásov 4,3 metra.

EC750EHR-podvozok-demolačného-stroja

S dodatočnými 4 tonami protizávaží sa stroj EC750E HR blíži k celkovej hmotnosti 100 ton, čo mu vďaka vyššej hmotnosti a šírke pridáva na stabilite. Vďaka tomu má model EC750E HR dobrý základ pre skutočne špičkovú výkonnosť. 

Konštrukcia s dôrazom na možnosti prepravy

Zatiahnuteľný podvozok modelu EC750E HR je vybavený ľahko odnímateľnými rámami pásov a schopnosťou samostatného rozobratia/opätovného zloženia. Znamená to, že presun stroja EC750E HR medzi staveniskami bude prebiehať relatívne bez námahy. Pre väčšinu trhov platí, že na prepravu stroja stačí odpojiť súpravu výložníka pre vysoký dosah, spustiť systém protizávaží nadol a zatiahnuť podvozok, to všetko prostredníctvom hydraulického systému. Okrem jednoduchého odnímania rámov pásov možno jedným pohybom ľahko odňať aj kompletný systém protizávaží vrátane dodatočných protizávaží, a to pomocou posilneného hydraulického systému odnímania.

Všetko pod kontrolou

Kabína Volvo Care Cab je dokonalým prostredím pre úlohy demolácie vyžadujúce vysoký dosah. Veľké tabule laminovaného skla umožňujú dobré línie výhľadu na pracovnú oblasť a zároveň vrhajú do priestoru kabíny množstvo denného svetla. Kabína je pohodlná a priestranná s dobrým rozmiestnením ovládacích prvkov. Možno ju hydraulicky zakloniť až o 30 stupňov, čím sa znižuje záťaž na krk operátora i miera únavy pri práci na úlohách vyžadujúcich vysoký dosah. Ďalej je súčasťou štandardnej výbavy systém redukcie prašnosti, a tiež kamera na demolačnom ramene, ktorá umožňuje jasné zobrazenie prostredníctvom vysoko kvalitného displeja v kabíne. 

Indikátor celkového momentu

Stroj EC750E HR prichádza v štandardnej výbave s indikátorom celkového momentu v reálnom čase. Stav momentu zaťaženia sa nepretržite počíta systémom kontroly efektívneho zaťaženia, senzormi uhlov na výložníku a tlakovými senzormi na hlavnom valci. Tieto informácie sa graficky znázorňujú na dobre čitateľnom displeji vnútri kabíny, pričom sú sprevádzané vizuálnymi a zvukovými upozorneniami operátora v prípade blížiaceho sa alebo prekročeného limitu stability. 

Pridaná ochrana

Samotný stroj EC750E HR i jeho operátor sú dobre chránení. Kabína Volvo Care Cab s dobrým výhľadom má na ráme namontovanú ochranu pred padajúcimi objektmi Falling Object Guard (FOG), ako aj ochranu pred bočnými nárazmi (SIPS). Samotný stroj má stredový kryt a spodný kryt pre vysokú záťaž, a tiež chránič otočného kruhu. Valce výložníka a demolačného nástroja sú taktiež chránené dodatočnými prvkami. 

Integrované riešenie pre demolačné práce

Model EC750E HR ťaží z dlhodobých skúseností spoločnosti Volvo s dodávaním demolačných strojov s vysokým dosahom zákazníkom po celom svete. Model EC750E HR bol optimalizovaný najskúsenejšími technikmi spoločnosti Volvo a spoločnosť ho podrobila svojmu postupu zabezpečenia kvality. Ide o kompletné riešenie Volvo od návrhu, výroby až po popredajný servis, pričom sa na všetky komponenty vzťahuje záruka Volvo. Celý stroj bol skonštruovaný presne podľa špecifikácií Volvo a továrensky zostavený do efektívneho a integrovaného riešenia pre demolačné práce.

Rovnako ako pri všetkých výrobkoch značky Volvo, aj tieto rýpadlá s vysokým dosahom patria do siete podporných a erudovaných predajcov. Originálne diely dodávané vysoko kvalifikovanými technikmi spoločnosti Volvo predstavujú rad riešení, prostredníctvom ktorých budú stroje zákazníkov dosahovať maximálnu produktivitu. 

Sortiment demolačných strojov Volvo s vysokým dosahom

 

 

 


EC380E HR 

EC480E HR
EC750E HR

Hmotnosť stroja

(bez nástroja)

51 ton

(112 000 lb)

63,5 tony

(140 200 lb)

100 ton

(221 000 lb)

Max. výška hrotu

23m

(75 ft 8 in.)

28m

(91 ft)

36 m / 26 m

(118 ft / 85 ft)

Max. hmotnosť nástroja

3 tony

(6 620 lb)

3 tony

(6 620 lb)

3,6 tony / 5 ton

(8 000 lb / 11 000 lb)

*Vyhlásenie: Všetky špecifikácie podliehajú zmenám bez predošlého oznámenia.
**Hmotnosť stroja sa môže líšiť v závislosti od konfigurácie voliteľných možností pre jednotlivé trhy