Volvo EC750E HR: oma valdkonna kõige tootlikum lammutusekskavaator

Uus EC750E HR suudab tõsta maapinnast kuni 36 m kõrgusele ja kaevata 9,5 m sügavusele, pretendeerides sellega oma valdkonna kõige mitmekülgsema universaalse lammutusekskavaatori tiitlile.

Erakordne suure haardega lammutusekskavaator maksimaalse sõrme kõrgusega 36 m – Volvo CE uus EC750E HR on pikenduste ja eri pikkusega noolte abil ka lihtsalt ümberseadistatav ning seega mitmel viisil kasutatav lammutustööriist, mis tuleb toime paljude ülesannetega, muu hulgas ka maa ja vee all.

EC750E HR on Volvo EC750E universaalekskavaatori põhjal olulisel määral ümber ehitatud, et teostada kõrge ulatusega lammutustöid. 

Volvo tootevaliku raskeim ekskavaator EC750E HR on ka valdkonna kõrgeima haardega lammutusekskavaator, mis Stage IV/Tier 4 Finali reguleerimisalasse kuuluvatel turgudel Euroopas ja Põhja-Ameerikas saadaval on.

Õige masin iga kasutusala jaoks

EC750E HR-i paindlikkus põhineb kahel suure haardega lammutuspoomi komplektil ja ühel pikendusega kaevamisnoole komplektil. Pikim konfiguratsioon võimaldab 36 m maksimaalset sõrme kõrgust, kusjuures samal ajal on võimalik hoida 3,6-tonnist tööriista. Teise konfiguratsiooni maksimaalne sõrme kõrgus on 26 m ja see suudab kanda suuremat, 5-tonnist tööriista. Kaevamisnoole komplekt koos 4,4 m pikendusega võimaldab 18 m sõrme kõrgust*. Neid komponente saab täiendavalt seadistada – sirge-sirge (kõrgele ulatamiseks), kõrge-painutatud (parema raskuskeskme jaoks) ja painutatud-painutatud (maapinnast allpool töötamiseks). 

Hüdraulilised modulaarlliigendid

EC750E HR-i paindlikkus põhineb Volvo patenteeritud hüdraulilisel modulaarliigendi kontseptsioonil. Hüdrauliline modulaarliigend sisaldab kahe sõrmega hüdraulilist lukustusmehhanismi, millega saab ümber lülituda kõrgel töötamiselt kaevamisele. 

EC750EHR-lammutuse-alusvanker

Nii nagu alusnoole modulaarsel moodulil, on pikendusnoolel nüüd ka teine hüdrauliline modulaarliigend. Pikendusnooltel olev liides on sama mis kaevamisnoolel, mistõttu saab nii pikendus- kui ka kaevamisnoole seadistusnurka kiiresti muuta painutatud ja sirge oleku vahel. 

Lammutustöödeks mõeldud alusvanker

Suure haardeulatusega lammutustöödel tagab ohutuse ja jõudluse mudeli EC750E HR uhiuus alusvanker. Spetsiaalselt lammutussegmendi jaoks välja töötatud alusvanker on isegi raskem ja laiem kui suuremal Volvo EC950E ekskavaatoril. Võrreldes aluseks oleva mudeliga EC750E on mudeli EC750E HR alusvanker 0,5 m pikem ja 1 m laiem, samuti on sellel muljetavaldav 4,3 m rööbe.

EC750EHR-lammutuse-alusvanker

Tänu 4-tonnisele lisavastukaalule, mis tõstab EC750E HR-i raskuse 100 tonnini, lisab stabiilsust suurem kaal ja laius, mis loob tugeva aluse EC750E HR-i jõudlusele ja on oma klassi parim. 

Projekteerimisel on silmas peetud transporditavust

EC750E HR-i kokkupandaval alusvankril on lihtsalt eemaldatavad roomikuraamid ning ise lahtivõtmise ja kokkupaneku võimalus, mistõttu on EC750E HR-i tööobjektide vahel suhteliselt lihtne liigutada. Enamikul turgudest piisab masina transportimiseks suure haardeulatusega noole eemaldamisest, vastukaalu langetamisest ja alusvankri kokkupanekust, ning seda kõike saab teha hüdrojõul. Mitte ainult roomikuraame ei saa hõlpsalt eemaldada, vaid ka kogu vastukaalu ja lisaraskused saab tänu tugevdatud hüdraulilisele eemaldussüsteemile eemaldada ühe liigutusega.

Nähtavus kontrolli all

Volvo Care Cab on ideaalne keskkond suure haardeulatusega lammutamiseks. Suured lamineeritud klaaspinnad võimaldavad tööpiirkonda hästi näha ning valgustavad kabiini päevavalgusega. Mugav ja ruumikas kabiin, kus on lihtsalt leitava paigutusega juhtelemendid, on samuti hüdrauliliselt kuni 30 kraadi kallutatav, mistõttu väheneb kõrgele vaatamisel pinge ja väsimus operaatori kaelas. Lisaks on lammutuskonsooli standardvarustuses tolmuvähendussüsteem ja kaamera, mille selget pilti kuvatakse kvaliteetsel salongiekraanil. 

Kogumomendi indikaator

Mudeli EC750E HR standardvarustuses on reaalajas kogumomendi indikaator. Efektiivne koormuskontrollisüsteem, nurgaandurid noolel ja surveandurid peasilindril, arvutavad pidevalt koormusmomenti. Seda infot kuvatakse graafiliselt hästi loetaval salongiekraanil ning operaatorile antakse visuaalseid ja helilisi hoiatusi, kui stabiilsuspiirid hakkavad kätte jõudma või neid ületatakse. 

Lisakaitse

EC750E HR tagab kaitse nii operaatorile kui ka masinale endale. Hea nähtavusega Volvo Care Cabil on kukkuvate esemete kaitse (FOG) ja külglöögikaitse (SIPS). Masinal endal on tugev keskosakate ja põhjakate ning pendelrõnga kaitsekate. Noolel ja purustussilindritel on samuti lisakaitse. 

Sisseehitatud lammutuslahendus

Mudelis EC750E HR on ära kasutatud Volvo pikaajaline kogemus klientide teenindamisel suure haardeulatusega lammutustöödel üle kogu maailma. Volvo kvalifitseeritud inseneride poolt loodud ning ettevõtte kvaliteedikontrolli nõuete järgi valmistatud EC750E HR on üleni Volvo – projektist tootmise ja järelturu klienditoeni, kusjuures kõigil komponentidel on Volvo garantii. Terve masin on valmistatud Volvo nõudlike tehniliste andmete järgi, nii et tulemuseks on tõhus ja integreeritud lammutuslahendus.

Nagu kõikidel Volvo toodetel, on ka neil suure tööjõudlusega ekskavaatoritel abiks toetav ja asjatundlik müügiesinduste võrk. Volvo kvalifitseeritud tehnikud tagavad tänu originaalvaruosade kasutamisele lahendusi, mis hoiavad kliendi masinad töökorras. 

Volvo High Reach lammutusmasinad

 

 

 


EC380E HR 

EC480E HR
EC750E HR

Masina kaal

(ilma tööriistadeta)

51 tonni

(112 000 naela)

63,5 tonni

(140 200 naela)

100 tonni

(221 000 naela)

Max sõrme kõrgus

23m

(75 jalga 8 tolli)

28m

(91 jalga)

36 m / 26 m

(118 jalga / 85 jalga)

Max tööriista kaal

3 tonni

(6620 naela)

3 tonni

(6620 naela)

3,6 tonni / 5 tonni

(8000 naela / 11 000 naela)

*Vastutusest loobumine: kõiki tehnilisi andmeid võidakse ilma ette teatamata muuta.
**Masina kaal võib eri turgudel olla erinev lisavarustuse konfiguratsiooni tõttu