Construction Equipment Slovensko

Spoločnosti Volvo CE a Trimble vyvinuli 3D inováciu pre systém riadenia rýpadiel Dig Assist

Vo výrobe integrovaná platforma Trimble Earthworks Grade Control Platform sa jednoducho integruje do ovládania Volvo Dig Assist 2D v rýpadlách Volvo.

Spoločnosť Volvo Construction Equipment (Volvo CE) oznámila, že výsledkom jej trojročnej spolupráce so spoločnosťou Trimble Inc. je integrovaná platforma Trimble® Earthworks Grade Control Platform pre ovládací systém strojov Volvo Dig Assist 2D. Integráciou platformy Trimble Earthworks do kolesových a pásových rýpadiel Volvo CE sa dopĺňa funkcia systému Volvo Dig Assist, vďaka ktorej možno používať 3D konštrukčné modely, dáta, diaľkovú podporu, správu návrhov a prostriedkov a ďalšie technológie systému Trimble Connected Site®. 

Ovládanie stroja: kľúč k budúcnosti automatizácie

Ak sa systém Volvo Co-pilot používa ako primárne používateľské rozhranie, nie sú potrebné žiadne ďalšie monitory a senzory. Stačí si stiahnuť aplikáciu Trimble Earthworks a nainštalovať ďalší procesor. Pri objednávke systému Co-Pilot spolu s funkciou Dig Assist sa všetok potrebný hardvér montuje do stroja vo výrobe. Ak chce zákazník používať 3D zobrazenie, môže si objednať aj montáž platformy Volvo Trimble Earthworks Grade Control Platform vo výrobe. Rýpadlo Volvo bude potom bez problémov fungovať spolu s ekosystémom Trimble Connected Site.
 
Integrácia riešenia Trimble Earthworks 3D Grade Control do rýpadiel Volvo dopĺňa funkciu Volvo Dig Assist. Pridaná funkcia 3D umožňuje bezdrôtovo importovať 3D konštrukčné modely do zobrazenia v kabíne stroja. Je to ideálne riešenie pre väčšie a komplexnejšie infraštruktúrne projekty, keďže 3D návrhy je možné importovať do viacerých rýpadiel, aby každý používal rovnaký model. Používateľské rozhranie budú poznať aj používatelia riešení Trimble.

Výber zákazníka integrovaný vo výrobe

„Volvo Co-Pilot poskytuje dokonalé rozhranie na ovládanie stroja.“ hovorí Jeroen Snoeck, riaditeľ divízie Connected Site a Machine Services spoločnosti Volvo CE. „Mnoho zákazníkov už má vybraného dodávateľa 3D a zememeračských riešení. Keďže sa oblasti zememeračstva a 3D návrhov nie sú našou doménou, spolupracujeme s poprednými technologickými partnermi, akými je spoločnosť Trimble. Takto zákazníkom poskytujeme to najlepšie z oboch svetov: známe riešenie Trimble integrované do platforiem Volvo Dig Assist a Co-Pilot vo výrobe.
 
„Spolupráca so spoločnosťou Volvo na integrovanom 3D riešení ovládania vyrovnávania je dôkazom výhod, ktoré obe spoločnosti prinášajú našim spoločným zákazníkom, hovorí Jean Francois Sourdoire, manažér oddelenia rozvoja obchodu spoločnosti Trimble pre región EAME. „Úzka integrácia systémov Trimble Earthworks a Volvo Dig Assist poskytuje zákazníkom spôsob na oveľa jednoduchšie osvojenie si stavebnej technológie pre rýchlejšiu návratnosť kapitálu.“
 
Spoločnosti Trimble a Volvo uskutočňujú globálne overovacie testovanie u zákazníkov, ktorým sa pripravujú na medzinárodné uvedenie na trh v roku 2019.

 

Obrázok 1: Integrácia systému Volvo Dig Assist a platformy Trimble® Earthworks Grade Control Platform prepája rýpadlo Volvo s ekosystémom Trimble Connected Site® pre projekty inžinierskych stavieb. Ekosystém Trimble Connected Site zahŕňa systémy na ovládanie stroja, systémy na lokalizáciu staveniska a softvér na uľahčenie komunikácie a spolupráce počas celého cyklu stavby.