Revolucionārais elektrohidrauliskais risinājums ievērojami uzlabo celtniecības tehnikas degvielas ekonomiju.

Volvo Construction Equipment un Somijas Norrhydro ir radījuši digitālo, hidraulisko izpildmehānismu, kas palielina produktivitāti, vienlaicīgi ievērojami samazinot rēķinus par degvielu un CO2 izmešus celtniecības pielietojuma jomās. Ja to sāktu izmantot plašāk, tas varētu palīdzēt industrijai sasniegt savas ilgtspējības ambīcijas, vienlaicīgi uzlabojot mašīnu sniegumu.

Volvo EC300E 30 tonnu ekskavators tiek izmantots kā testa platforma

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) koncentrējas uz ilgtspējīgu nākotni – ko plāno sasniegt ar iekšēju attīstību un ārējām sadarbībām. Šīs stratēģijas ietvaros Volvo CE sadarbībā ar Somijas Norrhydro izveido jaunu tehnoloģiju, kas revolucionizēs mašīnu hidraulisko sniegumu. Kad tas tiks komercializēts, sagaidāmie potenciālie klientu un klimata ieguvumi būs ievērojami, bet mašīnu degvielas ekonomija tiks ievērojami uzlabota un CO2 izmeši samazināti, 

Kamēr pilna revolucionārās tehnoloģijas informācija tiek cieši sargāta, Norrhydro patentētā sistēma NorrDigiTM izmanto daudzkameru digitālo, hidraulisko izpildmehānismu, kas uzlabo sistēmas efektivitāti tik ļoti, ka mašīnas hidraulisko sistēmu var izmest vai samazināt. Tas novērš nepieciešamību pēc galvenā vadības vārsta – tradicionālās hidrauliskās sistēmas pamata – un pārmērīgas sūkņa kapacitātes, caurulēm un šļūtenēm. Tas izmanto mazāk enerģijas un piedāvā dzinēja kapacitātes samazināšanas perspektīvu. 

"Tas novērš nepieciešamību pēc galvenā vadības vārsta – tradicionālās hidrauliskās sistēmas pamata."

 
Nepārtrauktas risinājuma pārbaudes ir demonstrējušas efektivitātes uzlabojumu un palielinātu mašīnas produktivitāti. Ar samazinātiem oglekļa dioksīda izmešiem, tas ievērojami samazina mašīnas atstātās oglekļa pēdas. Volvo CE un Norrhydro ir parakstīts līgums uz vairākiem gadiem, kad Volvo CE turpinās attīstīt tehnoloģiju sadarbībā ar Norrhydro, un pēc tam tieksies pēc pirmā attīstītāja tiesībām. Volvo CE ir ekskluzīvas tiesības izmantot tā produktus attīstības procesa laikā.

Gudrie cilindri

Atšķirībā no tradicionālajiem cilindriem ar divām kamerām – viena grūž, viena velk – digitālais, hidrauliskais izpildmehānisms izmanto četras kameras, kuras var savienot līdz 16 dažādās kombinācijās atkarībā no nepieciešamās darbības vēlamās slodzes. "Tas ir kā 16 ātrumu lineārā transmisija," saka Norrhydro Biznesa attīstības nodaļas viceprezidents Peters Stambro. "Daudzkameru cilindri jau kādu laiku ir apgrozībā, bet mūsējie ir nepārspējami veidā, kā tie ir kombinēti ar uzlabotajām, elektroniskajām vadības sistēmām, kuru sarežģītie algoritmi un skaitļošanas ātrums ļauj saņemt tūlītēju atbildi, bet, izmantojot tikai daļu enerģijas tam pašam mašīnas manevram vai darbībai, salīdzinot ar tradicionālo sistēmu." 

“Šis ir lielisks piemērs, kā sadarbības ar ārējiem ekspertiem var paātrināt mūsu pašu tehnisko inovāciju ilgtspējības ceļojumu," saka Volvo CE Tehnoloģiju vadītājs Tomass Bitters. "Līdzšinējos pētījumos sistēma parāda lielākus ieguvumus lielajās mašīnās – ekskavatoru gadījumā 30 tonnu un lielākās mašīnās. Tomēr nākotnē tehnoloģiju varētu izmantot arī elektriskajās mašīnās, kur tā lielā hidrauliskās sistēmas efektivitāte ievērojami pagarinātu akumulatora kalpošanas mūžu un darbības logu," secina Bitters. 

"Elektriskajās mašīnās... tas efektīvi pagarinātu akumulatora darbības laiku un darbības logu."

Ieiešana lauka testu fāzē

Ar Volvo EC300E 30 tonnu ekskavatoru, kā testa platformu, revolucionārā tehnoloģija ir izgājusi savu sākotnējo koncepta pārbaudes fāzi un izturības testus un pāriet lauka testu fāzē, kur izvēlēti klienta partneri izmanto prototipus reālās dzīves pielietojumos. Tiek paredzēts, ka revolucionārā sistēma tiks piedāvāta uzņēmuma ekskavatoros vēlākais, sākot ar 2024. gadu. 

“Spēja attīstīt šo radikālo tehnoloģiju sadarbībā ar vadošo spēlētāju celtniecības tehnikas industrijā sniedz daudz priekšrocību, tostarp laika, kas nepieciešams izstrādājumu komercializēšanai, paātrināšanu," saka Norrhydro Izpilddirektors Irje Tregs. "Mēs investēsim jaunā vairāku miljonu eiro vērtā pasaules klases ražotnē, lai atbalstītu izlaišanu, un es ar nepacietību gaidu NorrDigiTM sistēmas ieviešanu tirgū kopā ar Volvo CE."

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

Zīmola vadītāja, Mārketinga un komunikāciju nodaļa

Volvo Construction Equipment

Eiropas / starptautiskais pārdošanas reģions

E-pasts: anne.bast@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10

Londona

Tālr.: +44 7733350307

E-pasts: osullivan@se10.com