Testējamie tālvadības riteņiekrāvēji, kad Volvo CE iegūst Zviedrijā pirmo 5G tīklu industrijā

Telia, Ericsson un Volvo Construction Equipment (Volvo CE) šodien Volvo CE rūpnīcā Eskilstunā ir palaiduši Zviedrijā pirmo 5G tīklu industriālai izmantošanai. Volvo CE kļūs par vienu no pirmajiem pasaulē, kas izmanto 5G tehnoloģiju, lai testētu attālināti vadāmās mašīnas un autonomos risinājumus.

5G tīkls tiks izmantots Volvo CE pētījumu un attīstības rūpnīcā Eskilstunā, lai attīstītu risinājumus celtniecības mašīnu tālvadībā un pilnīgi automatizētos risinājumus. Tas tiks izmantots arī, lai palielinātu izpratni par to, kā savienotās mašīnas var radīt pievienoto vērtību klientam. 

"Automatizācijai ir vairāki līmeņi, un 5G ir svarīgs tehniskais atbalsts, lai ļautu mums virzīt attīstību šajā jomā. Šie izmēģinājumi Eskilstunā ietvers parastā riteņiekrāvēja tālvadību, kā arī turpinās testēt HX2 koncepta kravas pārvadātāju," saka Melkers Jernbergs, Volvo CE prezidents.

"Mēs redzam, ka industrijas interese 5G tehnoloģijā ir ievērojama. Visas plūsmas automatizācija nozīmēs jaunus darba veidus un lielākus ieguvumus no efektivitātes. Bet biznesam svarīgo mašīnu un transportlīdzekļu savienošanai ir nepieciešams risinājums, kas spēj apstrādāt milzīgos datu daudzumus ar garantētu savienojumu. Tieši to 5G spēj mums dot. Un mēs ar lepnumu vadām 5G attīstību Zviedrijā kopā ar mūsu partneriem," saka Telia Sweden izpilddirektors Anders Olsons. 

Pat ar pilnībā automatizētām sistēmām laiku pa laikam ir nepieciešama cilvēku iejaukšanās kontroles veikšanai. Mūsdienu tālvadības tehnoloģijai ir laika nobīde, kas sarežģī kontroli lielā ātrumā vai augstā precizitātē. 5G padarīs tālvadību vienkāršāku un drošāku.

"Ar ārkārtīgi īsiem atbildes laikiem, augstu veiktspēju un augstu piekļuves līmeni mobilajam tīklam, komerciālo un standartizēto 5G tehnoloģiju iespējams izmantot tādām pielietojuma jomām, kā smago mašīnu tālvadībai reālajā laikā. Tas atver jaunas iespējas lielākai efektivitātei, izmaksu samazināšanai un riska samazināšanai bīstamās vidēs. 5G ļauj mums izveidot drošāku, efektīvāku un ilgtspējīgāku sabiedrību. Sadarbībā ar Telia un Volvo CE, mēs šobrīd ieviešam teoriju praksē Eskilstunā. 5G tehnoloģija ir gatava, lai tiktu ieslēgta visā pasaulē," saka Magnuss Frodigs, Ericsson Pētījumu nodaļas vadītājs.

Volvo CE, Telia un Ericsson ir iepriekš sadarbojušies, lai izmantotu jaunāko tehnoloģiju drošākas un efektīvākas kalnrūpniecības nodrošināšanai, un 2018. gada vasarā Volvo CE pievienojās Telia 5G partneru programmai. Volvo CE cer izmantot testos Eskilstunā iegūtās zināšanas savās globālajās aktivitātēs. 

"Mēs testējam lokāli Eskilstunā, bet mēs darbojamies globāli. Savienotās mašīnas un autonomie risinājumi ir nākotne. Tas var nodrošināt mūsu klientiem efektīvāku ražošanu, loģistiku, lielāku elastīgumu un drošāku darbu. Samazinot potenciālos drošības riskus un dīkstāves laiku tādos sektoros, kā, piemēram, kalnrūpniecība, mēs tuvojamies savam nulles izmešu, nulles negadījumu un nulles neplānoto apstāšanās reižu mērķim. Būs satraucoši vērot, cik tālu 5G spēs mūs nogādāt mūsu ceļojumā," nosaka Melkers.

Par 5G

Šis ir piektās paaudzes mobilais tīkls. Salīdzinot ar 4G, 5G ir ātrāks, ar īsāku nobīdes laiku, lielāku piekļuves spēju, un tas spēj vienlaicīgi apkalpot vairāk savienoto ierīču. Tas atver pilnīgi jaunas industrijas pielietojuma jomas, galveno sociālo funkciju un mūsu ikdienas dzīves sfēras.