Pirmais Volvo elektriskais kompaktais ekskavators ierodas klienta būvlaukumā

Francijas uzņēmums Spac, kas ir daļa no Colas Group, ir saņēmis pirmā elektriskā Volvo kompaktā ekskavatora ECR25 Electric piegādi klientu izmēģinājuma fāzē.

Pēc pirmā elektriskā Volvo kompaktā ekskavatora ECR25 Electric izrādīšanas izstādē Bauma 2019 mašīna tagad ir piegādāta Spac, lai veiktu klientu testēšanu.
 
Spac, kas ir daļa no Colas Group, izmanto 2,5 tonnu ekskavatoru, lai raktu tranšejas Saint-Nom-la Bretèche golfa laukumā, kas atrodas Parīzes pievārtē, Francijā.
 
Ar nulles izmešiem un gandrīz pilnīgi klusu darbību Volvo ECR25 Electric ir ideāli piemērots šādām vidēm.
 
“Mēs esam sajūsmināti redzēt šo mašīnu klienta būvlaukumā," saka Elodija Gijo, Volvo Construction Equipment (Volvo CE) elektrisko kompakto ekskavatoru projekta vadītāja. "Tā ir ļoti klusa un mierīga vieta, kur tās iedzīvotāji vēlas, lai šis klusums un miers tiktu respektēts, tādēļ ir svarīgi, ka ir mašīna, kas to ievēro."
 
Spac būvlaukuma vadītājs Benžamins Silvents saka: "Iedzīvotājiem un pilsētām kopumā tas padara mūsu būvlaukumus pieņemamākus, jo tiek ierobežoti oglekļa izmeši un trokšņa radītās neērtības."
 
Spac mašīnu operators Aleksandrs Biro piemetina: "Kad mēs runājam ar puisi tranšejā, mums nav jākliedz, mēs runājam normāli un dzirdam visu. Strādājot ar parasto ekskavatoru, mums vispirms ir jāizslēdz dzinējs, lai viņš mūs dzirdētu. Kas ir vēl svarīgāk, kad mēs pavadām visu dienu tranšejā, parasti mēs ieelpotu daudz izplūdes gāzu, bet tagad netiek izdalīta izplūdes gāze. Ja uzņēmumā būtu tikai elektriskās mašīnas, tas būtu lieliski."
 
Volvo ECR25 Electric aizvieto iekšdedzes dzinēju ar 48 voltu litija jonu akumulatoriem un elektrisko motoru, kas vada hidrauliku, lai virzītu mašīnu un agregātus. Akumulatori uzglabā pietiekoši daudz enerģijas, lai darbinātu mašīnu 8 stundas parastās pielietojuma jomās, piemēram, komunālajos darbos. Transportlīdzekļa lādētājs ļauj veikt uzlādi nakts laikā, izmantojot parastu mājsaimniecības kontaktligzdu. Būs pieejama arī ātras uzlādes iespēja, kam nepieciešama piekļuve daudz jaudīgākam tīklam.
 
Volvo ECR25 Electric būs pieejams izvēlētos tirgos, sākot ar 2020. gada vidu. 

Video 1: https://youtu.be/oi0NYdQoS_A
Video 2: https://youtu.be/HU05dVambi8
Video 3: https://youtu.be/3FfUz57zADo

 
Attēls 1: Spac būvlaukuma vadītājs Benžamins Silvents un Volvo CE elektrisko kompakto ekskavatoru projekta vadītāja Elodija Gijo pie Volvo ECR25 Electric.
2. attēls: Spac operators Aleksandrs Biro vada Volvo ECR25 Electric pa Saint-Nom-la Bretèche golfa laukumu Parīzes pievārtē, Francijā.
3. attēls: Spac operators Aleksandrs Biro pievieno Volvo ECR25 Electric uzlādei.