Volvo CE ja Volvo Trucks täiselektriliste toodete tarned kliendile

Uue põlvkonna väljalaskegaasideta toodete turuletulekuga tarniti täiselektriline Volvo FE Electric veok ja Volvo väikeekskavaator ECR25 Electric Prantsusmaa ehitusettevõttele Eiffage – kes sai need tooted Prantsusmaal esimesena.

Volvo väikeekskavaator ECR25 Electric ja Volvo FE Electric veok

17. detsembril tarniti Prantsusmaale esimene Volvo Construction Equipment (Volvo CE) masin ja esimene täiselektriline Volvo FE veok, mis kiirendab pikaajalist üleminekut kestlikumatele transpordi ja infrastruktuuri lahendustele. 

Uute toodete – elektrooniliselt juhitava kraanaga elektrilise Volvo FE veoki ja Volvo väikeekskavaatori ECR25 Electric – saaja oli Prantsusmaa juhtiv ehitusettevõte ja Volvo pikaajaline klient Eiffage. Need masinad toetavad Eiffage'i süsinikuheitmete vähendamise strateegiat ja hakkavad töötama Prantsusmaa pealinna ambitsioonikas transpordiprojektis Grand Paris Express. See on Prantsusmaa pealinna ehitatav kiire transiidi algatus, millega lisatakse 200 kilomeetrit (120 miili) uusi rööpaid ja 68 uut jaama, mille valmides teenindatakse kaht miljonit reisijat päevas. 

Volvo Trucks ja Volvo Construction Equipment esimeste täiselektriliste toodete üleandmist tähistati Pariisis ka väikese tseremooniaga. Sellel osalesid kontserni Eiffage tegevdirektor Benoit de Ruffray ning ettevõtete Volvo Trucks ja Volvo CE Prantsusmaal töötavate meeskondade esindaja. COVID-19-st põhjustatud reisipiirangute tõttu osalesid Volvo kontserni tegevdirektor Martin Lundstedt, Volvo CE president Melker Jernberg ja ettevõtte Volvo Trucks president Roger Alm arvuti kaudu. 

„Soovime saavutada, et 2030. aastaks moodustaksid elektrimasinad rohkem kui kolmandiku Volvo kontserni käibest. Me ei saa seda üksi teha, soovime teha seda koos oma klientidega, partneritega nagu Eiffage ja ühiskonnaga laiemalt,“ ütles Volvo kontserni tegevdirektor Martin Lundstedt. „Tänane päev on põnev teetähis transpordi ja infrastruktuuri tuleviku kujundamisel.“

„Selle elektriveoki ja ehitusmasina tänase tarnega algab transpordi ja infrastruktuuri lahenduste alal revolutsioon,“ nõustub Volvo CE president Melker Jernberg. „Võite olla kindel, et elektrimasinad ei jää nišitoodete valdkonda. Eelolevatel aastatel ja kümnenditel saab neist valdav väikese heitmetasemega või heitmeteta võimsuse allikas. Koos puhta energiaga ei saa alahinnata nende potentsiaali toetada kliimamuutusega seotud eesmärke, parandada õhu kvaliteeti ja aidata ehitada maailma, milles me kõik soovime elada. Mul on väga hea meel, et alustame seda teekonda oma sõpradega nagu Eiffage.“ 

„Selliste perspektiivitundega klientide nagu Eiffage poolne toetus on tähtis kestlike transpordilahenduste edasiseks arendamiseks. Tihe dialoog klientidega tähendab, et me kõik õpime kiiremini ja saame koos kiirendada vajalikku üleminekut fossiilkütusevabasse tulevikku,“ ütles ettevõtte Volvo Trucks president Roger Alm.

See esimene tarne Prantsusmaale on ettevõtetele Volvo CE ja Volvo Trucks tähtis reaalne samm heitmetest vabanemise suunas. Tänu nende madalale müra- ja vibratsioonitasemele ja väljalaskegaaside puudumisele sobivad elektriveokid ja -masinad hästi rangete keskkonnanõuete täitmiseks linnades, piiratud aladel või eritöödel. Need pakuvad uusi võimalusi linnastumisele ja teede infrastruktuuridele.

Volvo FE Electric 6X2 veok valmistati Prantsusmaal Volvo Blainville sur Orne'i tehases. Seda hakatakse kasutama tööriistade ja varuosade üleandmiseks ja vastuvõtmiseks projekti Grand Paris Express lammutustöödel 16. liini I osas ja 15. liini osas T2B. See hakkab sõitma ligikaudu 150 km päevas – mis läbitakse väljalaskegaasideta.

Volvo väikeekskavaatorit ECR25 Electric kasutab Eiffage abiks lammutus- ja lahtimonteerimistöödel, taas CO2 heitmeteta ja palju väiksema müra- ja vibratsioonitasemega kui tavapärastel diiselmootoriga masinatel. 2,5-tonnisel masinal on sama jõudlus kui samasugusel diiselmootoriga masinal ja selle akupakett võimaldab töötada olenevalt kasutusalast neli tundi. Volvo ECR25 Electric arendati ja valmistati Prantsusmaal Volvo CE Belley tehases.

LISATEAVE

Anne Bast

Kaubamärgi, turunduse ja kommunikatsiooni osakonna juhataja
Volvo Construction Equipment
Euroopa/rahvusvaheline müügipiirkond
E-post: anne.bast@volvo.com