Toodetud Hamelnis – 75 aastat kvaliteetseid ehitusmasinaid

Praegu oma asutamise 75. aastapäeva tähistavas Volvo CE Hamelni tehases on traditsioonid ühendatud progressiga. See asfaldilaoturite ja teerullide tootmisettevõte on kvaliteedi, innovatsiooni ja pideva edasipürgimise kehastus.

9. novembril 1945 algas teedeehituses uus ajajärk. Gerhard Lehmann Pottkämper ja Karl-Ludwig Hupfeld asutasid siis ettevõtte ABG Allgemeine Baumaschinen Gesellschaft mbH. Hamelnis väikeste masinatega, nagu VAS-tüüpi betoonilaotur, alustanud ettevõttes võeti juba kaheksa aasta pärast kasutusele esimene oluline uuendus. ABG konstrueeris ja valmistas 1953. aastal Saksamaa esimese vibratsiooniga teerulli. Sellega mitmesugused teedrajavad uuendused praeguses Volvo Hamelni tehases alles algasid.

Esimene käsitsi juhitav vibratsiooniga teerull on aastast 1953.

Endisega võrreldamatu: Hamelni tehas.

Väikesed sammud, suured visioonid

Suur, töökindel, võimas: Titan-seeria asfaldilaoturitel on ka praegu samad omadused kui nende esmakordsel tutvustamisel 1965. aastal. See masin tegi ajalugu ja oli populaarne kogu maailmas. Selle edasisi mudeleid võib teedeehitusmaailmas veel praegugi leida. Need masinad olid ja on endiselt tuntud oma töökindluse ja ülimalt kaasaegse varustuse poolest.

Titan 300 tähendas teedeehituses innovatsiooni ja tegi ABG tuntuks kogu maailmas.

Juba 20 aastat hiljem saavutas see ikka veel väike ettevõte uue võidu: ABG tõi maailmaturule esimese hüdrauliliselt reguleeritava, suure kompressiooniastmega tasanduslaua, millega tehti teedeehituses revolutsiooni.

Alati oma ajast ees

45 aastat pärast ABG asutamist oli see ehitusmasinate sektori üks suurimaid tootjaid ja 1990. aastal ühines ettevõte Ingersoll Randi kontserniga. Sel ajal algas digitaliseerimine ja ABG oli selles suhtes esirinnas: asfaldilaoturi elektrooniline juhtimissüsteem EPM I – masina kasutusliides – parandas asfaldilaoturi kasutamist ja muutis töö mugavamaks, kiiremaks ja paremaks. 2005. aastal toodi turule koos Titan 226 ja Titan 326-ga selle järeltulija EPM II.

Juba 1998. aastal oli EPM I oma ülimoodsa juhtimissüsteemi ja vaistlike juhistega kasutajale tavapärases teedeehituses juhtiv seade.

2007. aastal astus ettevõte innovatsiooni alal uue olulise sammu. Volvo Construction Equipment võttis üle Ingersoll Randi ehitusmasinate sektori koos ABG-ga ja Hamelni tehasega. Nüüdsest kasutati asfaldilaoturites ja teerullides Volvo mootoreid. Kaks aastat hiljem Hamelni tehas põhjalikult renoveeriti, sealhulgas laiendati selle territooriumi 83 000 m² võrra ja lisati uus koolituskeskus.

P7820-le ja P8820-le paigaldati Volvo mootori 3D mudel.

Ettevõte keskendub jätkuvalt uuendus- ja arendustegevusele. 2017. aastal toodi turule uued D-seeria asfaldilaoturid, millel oli kolmanda põlvkonna elektrooniline asfaldilaoturi juhtimissüsteem, täiesti uus EPM III.

EPM III-ga on tasanduslaua juhil uued suure ekraaniga välised juhtpaneelid, mis annavad mugava ülevaate kõigist asfaldilaoturi funktsioonidest, sealhulgas tasandamisest.

Uusim tehnoloogia

Praegu toodetakse Hamelni tehases põhiliselt roomikutega asfaldilaotureid, ratastega asfaldilaotureid ning asfaldi- ja pinnaserulle. Tootmisseadmed on ühed kõige kaasaegsemad oma tegevusalal ning ligikaudu 500 kvalifitseeritud ja hästi motiveeritud töötajal on abiks efektiivne robottehnoloogia. Kuid Hamelni tehas püüdleb tehnoloogia täiustamise poole mitte ainult tööomaduste parandamiseks. Kestlikkus on tähtsam kui kunagi varem. Tehas on nüüd peaaegu CO2-neutraalne ja keskendub kahjulike ainete kasutamise vältimisele töötlemisel. Sama kehtib toodete kohta. ABG asfaldilaoturid on mitte ainult võimsamaks muutunud, vaid on ka turul saadaval olevatest kõige vaiksemad ja kütusesäästlikumad.

Hamelnis toodetakse kolme ratas-asfaldilaoturi ja üheksat roomik-asfaldilaoturi mudelit.

Ka teerulle on üheksa erinevat mudelit.

Dirk Heusing

Hamelni tehase tegevdirektor Dirk Heusing teab, miks „Toodetud Hamelnis" näitab endiselt tuntud kvaliteeti: „Meie Hamelni tehasel on pikaajalised traditsioonid, mille üle oleme väga uhked. Siin toodetud masinaid kasutatakse kogu maailmas ja need tõestavad iga päev, et kvaliteet tasub end ära. Selle tagamiseks säilitame seda kvaliteeditaset, investeerime hea koolitusega personali ja pakume alati oma töötajatele täiendkoolituse võimalusi. Sest ilma meie töötajateta ei oleks me need, kes me oleme. Vaatame tulevikku positiivselt ja ootame põnevusega, mida toovad eelolevad aastad.“

Hamelni kompaktne P4820D on ideaalne südalinna ehitustöödeks.

Ka kaasaegne asfaldirull DD105 tuleb Hamelni tehasest.

LISATEAVE

Anne Bast

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Region Europe
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
hannah.kitchener@se10.com