Volvo CE viib väiksemad masinad üle elektritoitele

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) on esimesena oma tegevusalal teatanud Volvo kaubamärgiga väikerataslaadurite ja väikeekskavaatorite elektriajamiga tootevaliku turule toomise alustamisest 2020. aastal.

Volvo CE on teatavks teinud, et 2020. aasta keskpaigaks alustab ta uute elektriliste väikeekskavaatorite ( EC15 kuni EC27) ja -rataslaadurite ( L20 kuni L28 ) turule toomisega, lõpetades nende mudelite uued, diiselmootoril põhinevad arendused.

Selle sammuga saab Volvo CE esimeseks ehitusmasinate tootjaks, kes võtab kohustuseks muuta tulevikus oma väikemasinate tootevalik elektriliseks. See tuleneb turu ülekaalukalt soodsast reageerimisest mitmete masinakontseptsioonide edukale avalikustamisele viimastel aastatel ja tihedast koostööst klientidega. See samm vastab ka Volvo kontserni strateegilisele keskendumisele elektersõidukitele kõikides oma tegevusvaldkondades.

Esimesi masinaid tutvustatakse Bauma messil aprillis 2019 ja seejärel etapiviisiliselt erinevatel turgudel. Turule tuuakse need 2020. aastal.

Ettevõte rõhutab, et kuigi diiselmootorid on praegu tema suurematele masinatele kõige sobivamad toiteallikad, sobivad eelkõige väiksematele Volvo masinatele elektriajamid ja akutehnoloogia. Investeeringud teadus- ja arendustegevusse keskenduvad nüüd selle väikeste elektriajamiga rataslaadurite ja ekskavaatorite kiirele väljaarendamisele, kuna Volvo CE astub sammu tulevikku, diislivabade väikemasinate tootmise suunas.

„Volvo CE täidab oma lubaduse 'Ehitada homset', võttes juhtpositsiooni elektersõidukite arendamises ja pakkudes klientide edukust toetavaid kestvaid lahendusi,“ märgib ettevõtte president Melker Jernberg. „Tehnoloogia, mida oleme arendanud, on nüüd piisavalt tugev ja see koos kliendi käitumise muutustega ja regulatiivsete nõuete rangemaks muutumisega tähendab, et nüüd on õige aeg võtta suund meie väikemasinate valiku elektritoitele üle viimiseks tulevikus.“

Lisateavet avaldame järgmistel kuudel.