Parimad nõlvad tippkiirusel Volvo Active Controliga

Masti ja kopa automatiseeritud liikumisega uue Volvo Active Controliga on loodud poolautonoomne ekskavaator, mis saavutab nupuvajutusega täiusliku nõlva.

Kes ei sooviks täiusliku nõlva moodustamist hõlbustada? Algajatel masinajuhtidel on raske täpselt õiget sügavust ja nurka saavutada ja kogenud masinajuhtidele võib see olla veidi... rutiinne töö. Õnneks saavad nüüd mõlemad masinajuhid kasutada Volvo Construction Equipmenti uut leidlikku, automatiseeritud, nõlvade moodustamise masina juhtimissüsteemi.

Algselt uuele roomikekskavaatorile EC220E, kuid peagi tootevalikus ka laiemalt pakutav Volvo Active Control on masina juhtimissüsteem, mida kasutatakse kabiini 10-tollise tahvelarvuti Volvo Co-Pilot kaudu. Süsteem suunab masinajuhti läbi funktsioonide, et kaevamisprotsessi automatiseerida. Kui töö nõutavad parameetrid on süsteemi sisestatud ja töö nupust käivitatud, kohandab ekskavaator automaatselt masti ja kopa liikumisi täpsete lõikamiste tegemiseks, soovitud kuju järgimiseks ja täpselt õige nurgaga nõlva saavutamiseks – ja seda kõike tunduvalt lühema aja jooksul.

Parem töö poole kiiremini

Volvo Active Control

Süsteemil on vaieldamatud eelised. Pakutav kiirus ja täpsus kiirendab nõlvade moodustamist peaaegu poole võrra (45%) võrreldes tavapärase nõlvade moodustamisega. Ja midagi ei ole vaja ümber teha, sest süsteem teeb töö kohe õigesti. Paraneb ka ohutus, sest see süsteem on nii täpne, et sügavust/nõlva ei ole vaja teisel töötajal üle kontrollida.

Täielikult Volvo konstrueeritud süsteem Volvo Active Control töötab ettevõtte rakenduse Dig Assist kaudu ja selles kasutatakse ekskavaatori elektrohüdraulilise süsteemi juhtimiseks elektroonilise gaasipedaali tehnoloogiat. Kui Volvo Active Control juhib automaatselt masti ja kopa liikumist, saab masinajuht teha täiuslikku tööd ühe käega – noole kiiruse juhtimiseks on vaja ainult vasakut kätt.

Volvo Active Control

Pole vaja muretseda

Volvo Active Control juhib mitut funktsiooni täiusliku nõlva moodustamiseks – kuid tagab ka ohtude vältimise. Sügavust piirav funktsioon takistab kopa kaevamist etteantud piirist allapoole, vältides kokkupõrget teadaolevate maa-aluste võrkudega. Kõrgusepiirang aitab vältida kopa, masti või noole kokkupõrkumist elektrikaablitega, laega jms, määrates eelseatud ohutu kõrguse. Ja lõpuks takistab pööratav tara masinal kõrvalolevate takistuste vastu liikumast. Hõlbustada saab ka veokite laadimist tänu pööramise asendi juhtimisele, mis võimaldab masinajuhil eelprogrammeerida koorma ja veoki asukoha.

Volvo Active Control

Ka teenindamist on täiustatud, sest ei pea enam muretsema hüdrauliliste juhtliinide pärast – mis aitab masina kasulikku tööaega veelgi suurendada.