3 lihtsat viisi ekskavaatorite omamise kogukulu vähendamiseks

Ekskavaatori omamiskulu sisaldab palju rohkem kui vaid algset ostuhinda. Tähtis osa on selles nii kütusekulul, hooldusel kui ka amortisatsioonil. Kui neist teguritest aru saada ja valida masin, milles on varustus nende kontrolli all hoidmiseks, saavad omanikud oma ekskavaatorilt vähema eest rohkem.

1. Vahetage töörežiime ja kasutage automaatse tühikäigu funktsiooni

Ehitusmasina kasutamisel on sageli suurimaks kuluks kütus. Mõnes riigis võib see olla tööjõust, hooldusest ja kindlustusest tunduvalt suurem kulu. See aitab kütusekulu kahanemisest kiiresti kasu saada, vähendades tunduvalt omamise kogukulu.

Masinajuhid saavad näiteks Volvo ekskavaatori kasutamisel valida neljas töörežiimis üheksa eri seadistuse vahel – tühikäik (I), peen (F), üldine (G) ja raske (H) – kooskõlas masina võimsusega ja seega tarbida kütust olenevalt töö vajadustest.

Volvo ekskavaatoritel on ka automaatse tühikäigu funktsioon, mis võimaldab masinajuhil seada masina automaatselt tühikäigule lülituma, kui masin on teatava aja mitteaktiivne olnud. See aeg võib olla 3 kuni 20 sekundit.

Neid mõlemat funktsiooni kasutades võivad masinajuhid saavutada oma tegevusalal juhtiva kütusekasutuse efektiivsuse – aidates kaitsta nii oma kasumit kui ka keskkonda.

Vahetage töörežiime

2. Hallake hoolikalt tühikäigu aega

Ka Volvo CE ettevõttesiseste uuringute kohaselt ei ole haruldane, kui ekskavaator on ligikaudu 50% tühikäigul – asjatu kütuse põletamine, komponentide kulutamine ja töötundide lisandumine.

Masinate ühendamisel Volvo CE telemaatikasüsteemiga CareTrack saab tellida Insight-aruande, millest omanik näeb, kui suure osa ajast on nende ekskavaatorid tühikäigul, ning võtta meetmeid selle osakaalu vähendamiseks. Realistlik eesmärk oleks ligikaudu 25%.

Omanikud saavad tühikäigu vähendamise sihiks võtta masinajuhi koolituse kaudu või arutades Volvo CE-ga, kuidas masinate arvu ja võimsust tööobjektil paremini vastavusse viia vajaliku arvu tonnidega tunnis või kuluga tonni kohta.

Tühikäigu kontrolli alla võtmisega saavad omanikud vähendada kütusekulu (ja keskkonnamõju), hoolduskulusid ja amortisatsiooni.

Hallake hoolikalt tühikäigu aega

3. Asuge hooldusvajadusi ennetama

Ka masinate võrguühendus võib hoolduskulusid vähendada. Selle asemel, et oodata hoolduse ja remondiga ekskavaatori rikkeni, võivad kliendid – oma müügiesinduse abiga – masina seisukorda ennetavalt jälgida. See võimaldab klientidel leida potentsiaalseid probleeme ja neid parandada, enne kui need saavad suurteks ja kulukateks probleemideks kujuneda. 

Volvo CE uus aktiivse hoolduse teenus, mida pakutakse valitud müügiesinduste kaudu, võimaldab Volvol ennetavalt masina seisukorda jälgida ja selle kohta teateid saata, jättes masinate omanikele rohkem aega oma tööle keskendumiseks. Selles targas telemaatikateenuses on ühendatud seisukorra jälgimine, iganädalased aruanded, hoiatused ja hoolduse kavandamine. Selle tulemuseks on pikem tööaeg ja väiksemad kulud kliendile.

Asuge hooldusvajadusi ennetama

LISATEAVE

Anne Bast

Asepresident ettevõtte kommunikatsiooni alal
Volvo Construction Equipment
EMEA (Euroopa – Lähis-Ida – Aafrika) müügipiirkond
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com