Construction Equipment Česká republika

Společnost Volvo CE elektrifikuje své menší stroje

Společnost Volvo Construction Equipment (Volvo CE) jako první ve svém oboru oznámila, že v roce 2020 uvede na trh elektrickou řadu kompaktních kolových nakladačů a kompaktních rypadel značky Volvo.

Ve svém průkopnickém úsilí v oblasti technologií budoucnosti společnost Volvo CE oznámila, že do poloviny roku 2020 začne vyrábět řadu elektrických kompaktních rypadel (EC15 až EC27) a kolových nakladačů (L20 až L28) a současně zastaví vývoj nových dieselových motorů těchto modelů.

Tímto krokem se společnost Volvo CE zařadila mezi první výrobce stavebních strojů, který se zavázal k elektrické budoucnosti v oblasti kompaktních strojů. Je to výsledek velmi příznivé reakce trhu po úspěšném odhalení řady koncepčních strojů v nedávné době a také úzké spolupráce se zákazníky. Tento krok je v souladu se strategickým zaměřením skupiny Volvo na elektromobilitu ve všech oblastech jejího podnikání.

První tyto stroje budou odhaleny na výstavě Bauma v dubnu 2019, následované postupným představováním na jednotlivých trzích a s úplným rozběhem výroby se poté počítá od roku 2020.

Ačkoli společnost zdůrazňuje, že u velkých strojů je v současné době stále nejvhodnějším zdrojem energie spalování nafty, elektrická pohonná a bateriová technologie se ukázala jako obzvláště vhodná pro menší zařízení Volvo. Díky investicím do oblasti výzkumu a vývoje, jež se nyní zaměřuje na rychlý vývoj elektrických kompaktních kolových nakladačů a rýpadel, bude společnost Volvo CE moci v budoucnosti podniknout krok směrem ke kompaktním zařízením bez dieselových motorů.

„Společnost Volvo CE dostojí svému mottu Building Tomorrow tím, že se ujme vedoucího postavení v elektromobilitě a poskytne udržitelná řešení, která podpoří úspěch jejích zákazníků,“ uvádí prezident společnosti Melker Jernberg. „Technologie, kterou vyvíjíme, je nyní dostatečně robustní, což spolu se změnami v chování zákazníků a náročnějším regulačním prostředím znamená, že nastal ten správný čas, abychom se v budoucnu zavázali k elektromobilitě u řady našich kompaktních strojů.“

Další informace budou následovat v příštích měsících.