Construction Equipment Česká republika

Volvo CE kupuje skupinu CeDe zaměřenou na speciální aplikace

Podepsána smlouva o koupi švédského specialisty na nízkoobjemové úpravy strojů

Volvo CE aquires CeDe group

Společnost Volvo Construction Equipment (Volvo CE) oznámila, že se za nezveřejněnou částku chystá získat speciálního partnera, společnost CeDe Group. Skupina CeDe Group sídlí ve švédském Malmö a součástí dohody, která by měla vstoupit v platnost do poloviny března, bude její duševní vlastnictví, provozy, ostatní aktiva a pracovní síly čítající přibližně 45 zaměstnanců na plný úvazek. Vzhledem k tomu, že roční objemy této skupiny jsou relativně nízké, nebude mít tento obchod žádný významný dopad na příjmy nebo finanční situaci společnosti Volvo CE.

CeDe Group má ve Skandinávii dobrou pověst jako společnost, která v nízkých objemech přizpůsobuje stavební a důlní stroje pro speciální aplikace. Mezi úpravy, které provádí pro několik předních výrobců OEM, včetně společnosti Volvo CE a jejích prodejců, se řadí například vývoj nových karoserií pro nákladní vozy (např. pro přepravu paliv, vody, odpadů), železniční konverze pro kolová rýpadla, jakož i konverze pro podzemní důlní aplikace.

Společnost byla založena v roce 2000 a její kořeny sahají do firmy Åkerman, která původně obchodovala s rýpadly.

Silnější, nezávislý specialista

Pod záštitou mateřské Volvo CE má skupina CeDe vizi, že bude i nadále agilní a samostatnou firmou. Volvo CE zpřístupní této skupině své silné kompetence a doplní další zdroje, které jí umožní expandovat s jejími aktivitami na další trhy a rozšířit zákaznickou základnu, čímž se stane evropským lídrem v této specializované oblasti. Silnější partner bude také podporovat cíle společnosti Volvo CE týkající se rozšiřování nabídky produktů do nových segmentů a aplikací. Také bude představovat partnera, který dokáže dodávat prototypy a výrobní jednotky s nízkým objemem výroby. Společnost ale bude i nadále pokračovat v poskytování a expanzi svých technických služeb nejen zákazníkům Volvo CE.

„Tato akvizice je smysluplná v celé řadě strategických úrovní,“ komentuje prezident Volvo CE Melker Jernberg. „CeDe již ukázala, že má hluboké technické nadání pro přizpůsobování našich strojů pro specializované aplikace. Tento užší vztah umožní společnosti Volvo CE rozšířit nabídky našich produktů a zároveň posílit schopnost společnosti CeDe expandovat na nové trhy a segmenty, a to jak se společností Volvo CE, tak i s ostatními zákazníky OEM.“

Generální ředitel skupiny CeDe Group Krister Johnsson souhlasí a dodává: „Jsme nesmírně potěšeni, že jsme se stali členem skupiny firem Volvo CE. S našimi dlouholetými a dobrými vztahy se společností Volvo CE a s hlubokým porozuměním jejím produktům máme opravdovou radost, že se nám dostalo příležitosti rozvíjet naše služby a expandovat na nové trhy.“