Construction Equipment Česká republika

Stage V: Optimalizováno pro zítřek

Volvo Construction Equipment představuje na mnichovském veletrhu bauma motory splňující normu Stage V.

Volvo CE will be delivering maximum power and performance with new engine technology

Vydání nové emisní legislativy EU Stage V, která vstupuje v platnost tento měsíc, staví výrobce motorů a stavebních strojů před dosud největší výzvu v oblasti emisí. Nová motorová technologie motorů společnosti Volvo CE bude poskytovat maximální sílu a výkonnost a stane se dalším krokem na cestě k udržitelnější budoucnosti.

Norma Stage V zavádí limity počtu pevných částic (PN) pro všechny výrobce motorů o výkonu 19 kW až 560 kW a povinnost zabudovávat filtry pevných částic (DPF) do systému EATS u strojů s instalovanými vznětovými motory. Kromě toho bude věnována větší pozornost emisím v průběhu používání stroje.

U strojů dosahujících maximálního výkonu více než 130 kW a méně než 56 kW tyto limity vstoupily v platnost 1. ledna 2019. Pro stroje s maximálním výkonem v intervalu 56–130 kW však tato legislativa začne platit o rok později, 1. ledna 2020. Společnost Volvo CE má u těchto motorů náskok, protože se rozhodla uvést motory splňující normu Stage V v obou výkonových rozsazích už na začátku tohoto roku.

Mats Andersson, který ve Volvo CE působí jako viceprezident podpory marketingu a prodeje v regionu EMEA, konstatuje: „Tlak na výrobce, aby jejich motory splňovaly nejpřísnější emisní standardy, se stále stupňuje, a tyto nové směrnice EU jsou z nich nejtvrdší. Pohotovým uvedením motorů splňujících normu Stage V však Volvo CE prokazuje odhodlání budovat pro své zákazníky udržitelnější budoucnost už dnes.“

Sofistikovaná řada Stage V byla vyvinuta tak, aby nejen vyhověla těmto náročným požadavkům, ale také přinesla řadu výhod dodavatelům a operátorům. K těmto výhodám patří:

  • Produktivita: Optimalizace výkonu maximalizuje využitelnost z hlediska zákazníka a přináší vysokou návratnost investic.
  • Provozuschopnost: Motory se vyznačují robustností, spolehlivostí a snadným servisem.
  • Náklady vlastnictví: Minimalizuje se spotřeba paliva a náklady na údržbu.
  • Udržitelnost: Menší emise znamenají přínos pro životní prostředí a soulad s platnými předpisy.

Toto vysoce konkurenceschopné řešení bude v zásadě shodné s motory standardu Stage IV až na to, že filtr pevných částic je nyní vyžadován i u strojů s motory o výkonu 19–36 kW.

Celý mimořádně technologicky vyspělý systém prošel rozsáhlými testy v těch nejnáročnějších provozních podmínkách, abychom se ujistili, že bude schopen naplnit dnešní i zítřejší potřeby zákazníků. Nový vylepšený systém umožňuje použít chladič plnicího vzduchu, který zvyšuje účinnost chlazením nasávaného vzduchu, spolu s turbodmychadlem s variabilní geometrií lopatek (VGT), zkonstruovaným pro optimalizaci poměru palivové směsi v turbíně podle měnících se podmínek, nebo turbodmychadlem s pevnou geometrií lopatek a obtokovým ventilem. Filtr pevných částic byl vyvinut pro zachycování pevných částic neboli sazí ve výfukových plynech vznětového motoru, zatímco oxidační katalyzátor (DOC) slouží k oxidaci uhlovodíků a oxidu uhelnatého na oxid uhličitý a vodu.

Pasivní regenerace systému následného zpracování výfukových plynů eliminuje neplánovaná přerušení provozu. Testy v současné době ukazují, že za běžných provozních podmínek nebude třeba provádět regeneraci při zastaveném stroji; teplota výfukových plynů je automaticky udržována na optimálních hodnotách.

A konečně funkce recirkulace spalin – s chlazením i bez – snižuje emise tím, že část výfukových plynů nechává znovu projít motorem.

Díky pozornosti, kterou společnost Volvo CE věnuje efektivitě využití paliva a maximální době nepřerušovaného provozu, se zákazníci mohou s důvěrou spolehnout, že jejich stroje splňují nejpřísnější emisní standardy a zároveň jsou plně optimalizovány pro potřeby zítřka.

K maximálnímu uspokojení potřeb zákazníků využívá Volvo CE nejnovější technologie vyvinuté napříč koncernem Volvo Group. Naplnění potřeb dodavatelů a operátorů pak zaručuje naše globální síť poprodejního servisu.