Construction Equipment Česká republika

Nové Volvo EC60E nabízí výkon velkého stroje v kompaktním balení

Pásové rýpadlo EC60E od společnosti Volvo Construction Equipment, nástupce výběhového modelu EC55C, nabízí ještě vyšší výkon a produktivitu s komfortním a efektivním provozem v širokém spektru aplikací.

Volvo Compact Excavator EC60E

Nové pásové rýpadlo EC60E od společnosti Volvo CE (Volvo Construction Equipment) je zkonstruováno tak, aby se uplatnilo na každém staveništi – ve stísněných prostorách i na rozsáhlých stavebních projektech. Tento stroj nabízí lepší trakci, úctyhodnou sílu otáčení a velkou nosnost pro rychlé dosažení mimořádných výsledků. Díky kompaktní konstrukci, dlouhé násadě a volitelnému pevnému a vyositelnému výložníku se univerzální a výkonný model EC60E hodí pro řadu nejrůznějších použití.

Výkon + ovladatelnost = jednodušší a rychlejší práce

Pro zajištění optimálního výkonu na jedné směně za druhou je tento stroj vybaven motorem Volvo s technologií Stage V / Tier 4 Final a regulovatelným hydraulickým tokem. Přehřívání eliminuje účinný chladicí systém, poháněný výkonem 44,3 kW.

Citlivě reagující ovládání modelu EC60E se stará o to, aby stroj přesně vykonával záměry obsluhy s plynulými pohyby po celou dobu provozu. Obsluha může stroj nastavit podle vlastního stylu práce a podle požadavků konkrétního zadání a docílit tak snazšího řízení a vyšší výkonnosti. Operátor má možnost nastavit pomocné hydraulické toky a rychlost reakcí elektrické radlice a vyosení výložníku a přizpůsobit je na míru třem různým pracovním režimům – aktivnímu, normálnímu a jemnému.

Výrazným prvkem upgradovaného hydraulického systému je u modelu EC60E hlavní regulační ventil nové konstrukce. Vyžaduje-li určitý pohyb vyšší hydraulický tok, hlavní regulační ventil může spojit průtok několika čerpadel a optimalizovat tak chod stroje. To nabízí obsluze zcela nové možnosti. Zejména při planýrování může kombinovaný tok nasměrovaný do válce násady urychlit její pohyb.

Kompaktní rýpadlo Volvo EC60E

Multifunkční nosič nástrojů

Mimořádnou univerzálnost stroje EC60E ještě umocňuje možnost vybavit ho celou řadou masivních nástavců vhodných pro nejrůznější oblasti použití – při výstavbě sítí, v zemědělství, při terénních úpravách i v lesnictví. Tyto nástavce lze snadno vyměňovat, což šetří čas a snižuje náklady. Konstrukce stroje, jeho hydraulika, potrubí a spínače v kabině v kombinaci s nástavci značky Volvo umožňují modelu EC60E snadno zvládnout celou řadu různých úkolů.

Pokud se použije mechanická nebo hydraulická rychlospojka, lze přídavná zařízení měnit snadno a rychle. K dispozici je celá řada lžic - od univerzálních vyztužených lžic až po hloubicí lžíce. Díky tomu lze stroj použít pro nejrůznější zakázky. Rýpadlo EC60E je plně kompatibilní s hydraulickými rozrušovači Volvo s dlouhou životností. Široká nabídka rozrušovacích nástrojů (hrotů) umožňuje rozrušování všech druhů materiálů; spojuje vynikající výkonnost s nízkými hladinami hluku a vibrací. Stroj lze dále vybavit palcem Volvo, který umožní použít přímo montované lžíce a rychlospojky Volvo tak, aby bylo možné realizovat různé úkoly - od stohování, přesunování, nakládání, zvedání až po převoz.

Kompaktní rýpadlo Volvo EC60E

Kompaktní rýpadlo Volvo EC60ENižší náklady, delší provoz bez odstávek

Vzájemná součinnost motoru Volvo a vylepšené hydrauliky přispívá k výjimečně nízké spotřebě paliva. Volitelné automatické vypínání motoru – funkce nabízená pouze společností Volvo – po uplynutí přednastavené doby automaticky vypne motor, čímž přispívá k nižší hlučnosti a spotřebě paliva. Snižovat účty za palivo pomáhá i režim ECO ve standardní výbavě. Po aktivaci tato funkce mírně sníží otáčky motoru – nikoli však výkon – a výsledkem je menší spotřeba. Měřič času zastavení snižuje náklady na údržbu a zvyšuje hodnotu stroje při odprodeji.

Kompaktní rýpadlo Volvo EC60EModel EC60E má ve výbavě celu řadou funkcí, které ve vzájemné součinnosti zlepšují jeho dostupnost a zkracují prostoje. K nižším nákladům na údržbu a zkrácení doby potřebné k provádění servisu přispívají servisní místa přístupná z úrovně terénu a pohodlně rozmístěná mazací místa. Servisní intervaly lze snadno sledovat pomocí obrazovky v kabině, která upozorní na nutnost údržby.

Toto rypadlo je vybaveno softwarem Volvo MATRIS, který analyzuje chování operátora a zlepšuje tak efektivitu, zvyšuje produktivitu a snižuje náklady na údržbu a palivo. Dále Volvo nabízí diagnostický systém VCADS Volvo, který usnadňuje ovládání stroje.

Kompaktní rýpadlo Volvo EC60E

Hlavní technické údaje:

Motor 

Volvo D2.6H-

Technologie Stage V / Tier 4 Final
… jmenovitý výkon při 36,7 ot./s (2 200 ot./min)
...SAE J1995, celkový výkon 44,3 kW (60 k)
Celková šířka 1 920 mm
Maximální dosah, standardní/dlouhá násada 6,105 / 6,395 m
Výška vyklápění, standardní/dlouhá násada 4,150 / 4,340 m
Hloubka hloubení, standardní/dlouhá násada 3,695 / 3,995 m
Odtrhová síla (ISO 6015) 28,8 kN
Prolamování (ISO 6015) 43,3 kN
Provozní hmotnost 5 730