Construction Equipment Slovensko

Volvo predstavuje vlastný rad veľkoobjemových nákladných vozidiel

Spoločnosť Volvo CE vstupuje na trh veľkoobjemových nákladných vozidiel s kompletným radom značky Volvo. Rad vytvorený na základe odbornosti jej závodu v škótskom Motherwell pozostáva zo štyroch strojov, od 45-tonového modelu R45D až po 100-tonový vlajkový model R100E.

Spoločnosť Volvo Construction Equipment (Volvo CE) oznámila, že v druhom kvartáli roku 2018 vstupuje na trh veľkoobjemových nákladných vozidiel s vlastnou značkou veľkoobjemových nákladných vozidiel Volvo. Vývoj nového radu štvorkolesových vozidiel vychádza hlavne z dlhodobých odborných skúseností dcérskej spoločnosti Terex Trucks spoločnosti Volvo CE v oblasti veľkoobjemových nákladných vozidiel a skúseností spoločnosti Volvo Group v oblasti technológií. Rad, ktorý bude spočiatku uvádzaný na menej regulované trhy, pozostáva zo 45-tonového modelu R45D, 60-tonového modelu R60D, 72-tonového modelu R70D a vlajkového 100-tonového modelu R100E. 

Model R100E série E je úplne nové 100-tonové (95-tonové) veľkoobjemové nákladné vozidlo spoločnosti Volvo CE, ktoré predstavuje kombináciu dobrého stavu trhu a znalostí zákazníkov s overenými komponentmi, novými technológiami a novým nápadným dizajnom. Všetky tieto vlastnosti poskytujú nákladovo efektívne a produktívne riešenie na splnenie potrieb súčasných zákazníkov pôsobiacich v baníckom a ťažobnom odvetví. 

Dôkladná technická kontrola

Na základe existujúcich a dokonale overených vozidiel série TR spoločnosti Terex Trucks prešli veľkoobjemové nákladné vozidlá Volvo R45D, R60D a R70D pri vývoji dôkladnou technickou kontrolou, ktorá zaručuje, že stroje spĺňajú štandardy, ktoré sa od produktov Volvo očakávajú na cieľových trhoch a segmentoch. Medzi vylepšenia patrí lepší výhľad a bezpečnostné systémy spolu s technickou podporou a brandingom Volvo.

Kvôli uvedeniu veľkoobjemových nákladných vozidiel značky Volvo sa produkcia veľkoobjemových nákladných vozidiel Terex Trucks časom zastaví.

Volvo Rigid Haulers „Akvizícia spoločnosti Terex Trucks v roku 2014 bolo strategické rozhodnutie, ktoré spoločnosti Volvo umožnilo zákazníkom ponúkať veľkoobjemové nákladné vozidlá,“ hovorí Thomas Bitter, hlavný viceprezident marketingu a portfólia produktov (MaPP) spoločnosti Volvo CE. „Odvtedy pracujeme na vytvorení úplne nového veľkoobjemového nákladného vozidla, ktoré vychádza z 84-ročnej tradície spoločnosti Terex Trucks a ktorého súčasťou sú zároveň popredné technológie a základné hodnoty – kvalita, bezpečnosť a starostlivosť o životné prostredie – spoločnosti Volvo CE. Dnes sa posúvame do ďalšej fázy a nové stroje Volvo, najmä model R100E série E, je výsledkom tejto práce. Sme si istí, že naši zákazníci pôsobiaci v oblasti baníctva a ťažby, budú nimi nadšení.“

Zaostrené na nové stroje

Najnovší vlajkový model R100E bol navrhnutý tak, aby spĺňal požiadavky zákazníkov, ktoré kladú na veľkoobjemové nákladné vozidlo poskytujúce vysoký výkon a produktivitu, celkové nízke náklady na vlastníctvo, jednoduchý servis a pohodlie obsluhy. Vďaka svojej veľkej kapacite a vysokej rýchlosti, novej karosérii v tvare písmena V, efektívnej hydraulike, inteligentným monitorovacím systémom a priestoru pre obsluhu pomôže stroj R100E zákazníkom prevážať viac materiálu za kratší čas.

„Veľkoobjemové nákladné vozidlá Terex Trucks sú známe svojím dobrým výkonom v náročných podmienkach. Zároveň je ich údržba jednoduchá náklady na ich vlastníctvo sú nízke,“ hovorí Paul Douglas, viceprezident spoločnosti Volvo CE pre veľkoobjemové nákladné vozidlá a spoločnosti Terex Trucks. „Náš overený dizajn poskytol pevný základ, na ktorom sme dokázali vybudovať inovatívny vstupný model tejto série produktov spoločnosti Volvo CE. Nový model R100E série E je úplne nový stroj, ktorý poskytuje stabilitu, dlhú prevádzkovú životnosť, vysokú ziskovosť, odolnosť a pohodlie. Okrem toho sa rýchlo a jednoducho obsluhuje a udržiava.“

Volvo Rigid Haulers

Jasná budúcnosť

Nové veľkoobjemové nákladné vozidlá značky Volvo sa budú vyrábať v premenovanom výrobnom závode Volvo Motherwell v Škótsku a budú sa predávať výhradne prostredníctvom siete predajcov Volvo.

Poznámka redakcie: Tieto informácie nemajú žiaden vplyv na sériu kĺbových nákladných vozidiel značky Terex Trucks spoločnosti Volvo CE. Kĺbové nákladné vozidlá značky Terex Trucks sa budú naďalej navrhovať, konštruovať a vyvíjať v závode Motherwell, a budú sa distribuovať prostredníctvom existujúcej nezávislej siete predajcov produktov značky Terex Trucks.