Construction Equipment Slovensko

Volvo CE predstavuje 10-tonový oscilačný zhutňovač

Dvojvalcový zhutňovač DD105 OSC od spoločnosti Volvo Construction Equipment, ktorý je kompletne vybavený novou oscilačnou technológiou, dokáže efektívne zhutňovať v chúlostivých oblastiach, ako sú mosty, miesta nad potrubiami a v blízkosti obytných zón.

Volvo asphalt compactor DD105 OSC T4F

10-tonový zhutňovač asfaltu DD105 OSC od spoločnosti Volvo Construction Equipment je zostrojený pre efektivitu, čím zaisťuje zvýšenú rentabilitu a zároveň minimalizuje spotrebu paliva, emisie a hluk.
Model DD105 OSC vybavený flexibilnou oscilačnou technológiou Volvo, ktorá eliminuje vertikálne vibrácie, ponúka vysoký zhutňovací výkon a zároveň vytvára kmitavý pohyb, ktorý nespôsobuje poškodenie. Tým sa prenáša menšie zaťaženie na okolitý povrch, čo umožňuje zhutňovanie v chúlostivejších oblastiach, ako sú mosty, miesta nad potrubiami a v blízkosti obytných zón.
Model DD105 OSC, ktorý je vybavený valcom so šírkou 1 680 mm (66,1 palca) s tvrdeným, oderuvzdorným plášťom bubna z legovanej ocele, poháňa motor Tier 4 Final D3.8 Volvo, ktorý tomuto robustnému stroja pomáha podávať vysoký výkon.

Prispôsobené zhutňovanie s menším počtom prechodov


Okrem oscilačnej technológie je ľahká aj adaptácia na rôzne staveniská. Vďaka možnosti používať valec s ôsmimi alebo dvomi nastaveniami amplitúdy je možné vykonať zmeny podľa okolitého prostredia a hĺbky materiálu, čím sa ešte zvyšuje univerzálnosť stroja. Výber najvhodnejšej amplitúdy pre zmiešané podmienky a hrúbku umožňuje operátorovi dosiahnuť vyššiu kvalitu práce pri menšom počte prechodov. Zhutňovač asfaltu Volvo DD105 OSC T4F
Model DD105 OSC je zostrojený na tvrdú drinu a ponúka funkcie, ktoré sú navrhnuté so zreteľom na operátora. Otvorená strieška ROPS/FOPS a voliteľná uzavretá kabína sú kombináciou komfortu, kontroly a viditeľnosti, čím zaisťujú produktívne prostredie pre operátora. Zo vzduchom odpruženého sedadla má operátor vyvýšený výhľad na stavenisko, ako aj jasnú čiaru viditeľnosti dole na valec a postrekovacie tyče, čo zvyšuje bezpečnosť a presnosť valcovania. Výhľad na obrubníky a prekážky zlepšuje vyosené riadenie, ktoré napomáha presnému zhutňovaniu. Vďaka ergonomicky umiestneným ovládacím prvkom a pákovému ovládaču má operátor zlepšenú manévrovateľnosť. Navyše sa môže spoľahnúť na protipreklzovú reguláciu pre jednoduché nakladanie a vykladanie stroja bez poškodenia krytu vozovky.

Neprekonateľný výkon a doba bezporuchovosti


Na prispôsobenie sa meniacim sa podmienkam na stavenisku je dvojvalcový zhutňovač Volvo DD105 OSC vybavený funkciami, ktoré zaručujú hladkú a konzistentnú povrchovú úpravu koberca. Systém vibrácií valca umožňuje operátorovi dosiahnuť cieľovú hustotu v rôznych aplikáciách využitím vysokej odstredivej sily a voliteľnej možnosti 8 amplitúd. Pri vhodných amplitúdach pracuje zhutňovač efektívnejšie, čo operátorovi pomáha dosiahnuť vysokú kvalitu povrchovej úpravy s menším počtom prechodov.
Model DD105 OS je vybavený špičkovým automatickým vodným systémom valca s trojitou filtráciou, ktorý zaisťuje rovnomerné pokrytie valca s premenlivým tokom, čím zabraňuje prilepeniu materiálu. Vďaka funkciám, ktoré zahŕňajú primárne a záložné čerpadlá, primárne a záložné postrekovacie tyče pre každý valec, ručne servisovateľné trysky, ako aj stierače valca, automatický zvlhčovací systém bubna poskytuje bezkonkurenčnú efektivitu pre neprekonateľnú disponibilitu stroja.

Ľahký život


Okrem funkcií pre komfort operátora a zvýšenia produktivity je dvojvalcový zhutňovač DD105 OSC navrhnutý tak, aby boli jeho údržba a servis jednoduché. Výklopná kapota poskytuje úplný prístup k motoru a hydraulickým komponentom na vykonávanie efektívnych servisných kontrol a údržby. Technici majú prístup ku každodenným servisným poklopom pomocou jediného kľúča, zatiaľ čo poistky a relé sú zoskupené spolu. Vďaka prístupu k motoru, chladiču, batérii a filtrom z úrovne zeme nebráni nič v prístupe ku každodenným kontrolným bodom, čo uľahčuje údržbu. Rozsiahla podporná sieť miestnych predajcov strojov Volvo zaisťuje bezporuchovosť stroja, pomáha zákazníkom vytvárať maximálny zisk a pomáha v raste ich podnikania.


Hlavné špecifikácie:
Prevádzková hmotnosť (s ochranou ROPS) kg 9 851
lb 21,718
Šírka valca alebo valcovania mm 1 680 - 1 680
palce 66.1 - 66.1
Menovitý výkon motora kW 85
hp (imp) 114
Frekvencia vibrácií Hz 39
v/min 2,340
Amplitúda mm 0.72
palce 0.0283
Celková dĺžka mm 4 650
palce 183.1
Celková šírka mm 1 838
palce 72.4
Celková výška mm 2999
palce 118.1

Prejdite na product page.