„Volvo CE“ Klientų centro mašinos dabar varomos tik biodegalais

„Volvo CE“ Klientų centras, esantis Švedijos Eskilstunos mieste, skatina kurti tvarią ateitį savo demonstracinėse mašinose naudodama iš atsinaujinančių šaltinių gaunamus degalus – HVO.

HVO biodyzelinas dabar naudojamas visose „Volvo CE“ Klientų centro Eskilstunoje mašinose. HVO yra tam tikra iš atsinaujinančių išteklių gaminamo sintetinio dyzelino forma, jo santrumpa HVO reiškia „hidrintas augalinis aliejus" (angl. „hydrogen-treated vegetable oil“). Būdami viena iš mažų sudėtinių dalių bendrovės kelyje į tvaresnę ateitį, HVO degalai nepalieka beveik jokio CO2 pėdsako. Tai švari degalų forma, o savo eksploatacinėmis charakteristikomis jie panašūs į įprastą dyzeliną.

Skirtingai nuo kai kurių kitokių biodegalų, HVO nėra itin jautrūs aukštoms arba žemoms temperatūroms, o taip pat saulės spindulių poveikiui. Be to, dėl vandenilio naudojimo gamybos procese, HVO degalai, lyginant su kitokiais biodyzelinais, pasižymi įspūdinga tinkamumo naudoti trukme.

Naudodama HVO „Volvo“ gali ženkliai sumažinti savo CO2 emisijas Klientų centre, o taip pat savo svečiams demonstruoja, kaip gerai šie degalai veikia praktikoje.

Pokalbis su Karlu Sernebergu, „Volvo CE“ rinkodaros direktoriumi, suteikė daugiau informacijos apie šį „Volvo“ ekologiškumo didinimo sprendimą. „Dabar mūsų naudojami degalai ne tik pasižymi labai mažu anglies pėdsaku, mes pažvelgėme į HVO ir iš bendros tiekimo grandinės perspektyvos ir pasirinkome juos gauti iš arčiausiai esančio gamintojo, dėl ko bendras poveikis aplinkai tapo dar pozityvesnis,“ – sakė jis.

Pasiūla ir paklausa

Pagrindinis aspektas, dėl ko HVO nebuvo pradėtas naudoti anksčiau, yra jo prieinamumas. HVO yra santykinai nauji degalai, kurių iki šiol nebuvo, todėl prieš pereinant prie jų naudojimo buvo labai svarbu susikurti patikimą ir pastovų jų tiekimą.

Sernebergas pakomentavo: „Volvo CE“ patvirtina, kad visos bendrovės gaminamos mašinos gali būti varomos HVO degalais. Nereikia jokio specialaus variklių modifikavimo, su HVO jie dirba taip pat efektyviai, kaip ir su įprastiniu dyzelinu.

„HVO degalus Klientų centre naudojame nuo praeitos vasaros. Prieš tai reikėjo sutvarkyti tam tikrus praktinius aspektus, pvz., degalų talpyklų išvalymą. Po to pirmasis HVO pristatymas įvyko rugpjūčio pabaigoje, ir nuo tada kuo sėkmingiausiai naudojame šiuos degalus savo Klientų centro mašinose.“

HVO dabar yra lengviau prieinami klientams tiesiogiai iš gamintojų, o kainų skirtumas, lyginant su įprastu dyzelinu, mažėja. Šiems degalams naudojamos to paties tipo talpyklos ir siurbliai, todėl perėjimas prie šių degalų klientams yra beveik nepastebimas.

HVO ateitis „Volvo“ bendrovėje

HVO naudojimas Klientų centre „Volvo CE“ reiškia daugiau, negu tik ekologinis bandymas. Demonstracinėse mašinose ir toliau bus naudojami tik HVO degalai, o jų naudojamas bus akcentuojamas pristatymuose, tokiu būdu skatinant klientus tapti ekologiškesniais ir savo veikloje.

„Volvo“ stengiasi kurti tvaresnį pasaulį,“ – sako Sernebergas. „Tai didesnės kelionės, kurioje esame, dalis ir veda „Volvo CE“ link švaresnės ateities ir padeda kurti pasaulį, kuriame norime gyventi.“

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA (Europe - Middle East - Africa)
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com