„Volvo CE“ savo mašinas projektuojame taip, kad jos būtų kiek įmanoma saugesnės, tačiau sauga galiausiai priklauso nuo mašinoje naudojamų technologijų ir operatoriaus veiksmų derinio. Štai penki paprasti būdai, kaip operatoriai gali užtikrinti savo ir netoliese esančių žmonių saugumą.
Kiekvienos darbo pamainos pradžioje operatoriai turėtų apeiti savo mašinas ir patikrinti, ar nėra apgadinimų bei protėkių, įsitikinti, kad visi kaiščiai ir įvorės yra savo vietose ir geros būklės, ir kad kaiščiai tinkamai patepti plastiškuoju tepalu. Taip pat jie turėtų patikrinti žibintus, priekinio stiklo valytuvus, apžvalgos pagalbines priemones, įspėjamuosius lipdukus ir kitus su sauga susijusius elementus – jie turi būti tinkamai sureguliuoti ir geros darbinės būklės. Ir galiausiai, operatoriai turėtų nuvalyti nuo kabinos visus nešvarumus ar nuolaužas, nes palaidos medžiagos gali sužeisti.
Nelaimingi atsitikimai paslydus arba nukritus statybos pramonėje yra vieni dažniausių.„Volvo CE“ projektuoja savo mašinas su tvirtais neslidaus paviršiaus laipteliais ir turėklais, tačiau operatoriai vis tiek turėtų nuvalyti nuo jų purvą, ledą ar alyvą. Kad būtų stabiliau, lipdami į kabiną ir iš jos išlipdami jie turėtų visada išlaikyti trijų taškų kontaktą (dviejų kojų ir rankos arba dviejų rankų ir kojos).
Bortinių svarstyklių sistemos, pvz., „Volvo Load Assist“ ratiniams krautuvams ir „On-board Weighing“ šarnyriniams savivarčiams, yra tiek pat svarbios saugai, kiek ir produktyvumui. Šios sistemos neleidžia operatoriui netyčia perkrauti mašinos, kas gali sumažinti jos stabilumą ir netgi ją apgadinti.
Prijungus mašinas prie „Volvo CareTrack“ sistemos, jų savininkai ir mašinų parko valdytojai gauna daugybę informacijos apie tai, ką jų įranga daro darbų vietoje, tame tarpe ir tai, kaip saugiai ji naudojama. Pavyzdžiui, daug didelio greičio atvejų gali būti netolygaus darbo požymis ir rodyti, kad operatoriui būtinas papildomas apmokymas.
Daugumoje mašinų turi būti įrengtos ROPS kabinos (su apsauga apsivertimo atveju), tačiau tokios apsaugos nauda ženkliai sumažėja, jeigu operatorius, pvz., neužsisega savo saugos daržo. Saugos funkcijos skiriasi priklausomai nuo mašinos, todėl operatoriai visada turėtų perskaityti Operatoriaus instrukciją ir paprašyti atitinkamų mokymų, kad sužinotų, kokios saugos funkcijos yra galimos ir kodėl jos tokios svarbios nelaimingų atsitikimų prevencijai, ir tokiu būdu galėtų pilnai ir tinkamai jomis naudotis.
VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA (Europe - Middle East - Africa)
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com
SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com