„Volvo Dig Assist“ – negalėčiau be jos nei dienos

„LMBab“ operatorius Patrikas Ekström'as sako, kad „Volvo“ ekskavatorių „Dig Assist“ funkcija smarkiai pagerino jo darbą. Būdinga tik „Volvo“ mašinoms, ši patogi naudoti nauja sistema padeda operatoriams atlikti kasimo darbus saugiai, tiksliai ir vos per nedidelę dalį ankstesnio laiko.

Kai Švedijos statybos įmonė „LMBab“ praeitą vasarą įsigijo naują EWR150E trumpo sukimosi spindulio ratinį ekskavatorių, kad papildytų savo turimų „Volvo“ mašinų parką, ji troško išbandyti naują „Volvo Co-Pilot“ sistemą su „Dig Assist“ funkcija. Praėjus šešiems mėnesiams šis rangovas tikrai nenusivylė.

Su „Volvo Co-Pilot“, labai tikslūs slėgio ir padėties jutikliai realiuoju laiku teikia darbinius duomenis į kabinoje esantį 10 colių „Android“ spalvotą jutiklinį ekraną, o taip pat ir į debesį.

Priklausomai nuo to, ar klientas pasirenka 2D, „In-field design“ ar 3D versiją, „Dig Assist“ funkcija suteikia operatoriams galimybę nusistatyti projektinius gylius arba nuolydžių lygius, ar netgi sudėtingas 3D formas ir sekti darbų eigą, gaunant įspėjimus, kai pasiekiami reikiami parametrai.

„LMBab“ šiuo metu naudoja 2D versiją, tačiau nekantrauja pereiti į aukštesnę. „Mes kasame ir projektuojame vandens tiekimo linijas ir kelius, ir tame mums padeda „Dig Assist“ funkcija,“ – sako operatorius Patrikas Ekström'as. „Ji paprasta naudoti ir efektyvi. Manau, kad dabar pereisime į aukštesnę – 3D versiją.“

SAUGESNĖ DARBŲ VIETA

„Dig Assist“ padeda pagerinti ne tik darbo tikslumą bei produktyvumą, tačiau ir jo saugą. Ji gali išvaduoti operatorių nuo būtinybės lipti iš kabinos, kad rankiniu būdu patikrintų nuolydžius ar lygius, su ja gali nebereikėti ir prižiūrėtojų, kurie sužymėtų kasimo vietą. Tuo tarpu bortinė svėrimo sistema labai sumažina mašinos perkrovimo riziką.

LENGVAS MAŠINŲ PARKO VALDYMAS

Kadangi mašinos informacija perduodama ir į debesį, „Dig Assist“ ne mažiau negu operatoriams naudinga ir mašinų parko vadybininkams. Turėdami tokius duomenis, kaip bendras per dieną perkrautas tonažas, kaušo įkrovos svoris ir tuščiosios eigos trukmė, mašinų parko vadybininkai gali lengvai identifikuoti vietas, kur būtų galima pagerinti efektyvumą ar produktyvumą, ir atitinkamai nustatyti tikslus.

„Ši funkcija įrašo duomenis ir suteikia mums galimybę juos analizuoti kai tik užsinorime,“ – paaiškina Ekström'as.

„Volvo Co-Pilot“ su „Dig Assist“ funkcija galima vikšriniuose ekskavatoriuose EC220E, EC250E ir EC300E, o taip pat ratiniuose ekskavatoriuose EW160E, EWR150E ir EWR170E, priklausančiuose nuo 15 iki 30 tonų svorio kategorijai.

Nuo tada, kai pradėjo dirbti su „Volvo Co-Pilot“ ir „Dig Assist“ turinčiu EWR150E ekskavatoriumi, Ekström'as nebenorėtų sugrįžti prie savo senojo darbo metodo. „Ši sistema yra labai gera ir nuoširdžiai sakau, kad negalėčiau be jos nei dienos,“ – užbaigia jis.