Aukščiausias „Volvo“ griovimo ekskavatorius padeda „Veidekke“ siekti naujų aukštumų

Norvegijos statybos milžinė „Veidekke“ pasitelkė „Volvo EC750E HR“ didelio siekio ekskavatorių griaudama 11 aukštų „House of Oslo“ – vieną didžiausių pastatų Norvegijos sostinėje.

Kai rangovui iš Norvegijos „Veidekke“ buvo patikėta užduotis nugriauti „House of Oslo“, daugiaaukštį prekybos centrą sostinės širdyje, jis suprato, kad laukia didelis iššūkis.

55 000 m2 ploto pastatą supo judrios gatvės, pilnos pėsčiųjų, automobilių ir tramvajų, be to, jis buvo 11 aukštų – sudėtinga užduotis net ir labiausiai patyrusiam griovimo darbų rangovui.

Tokio dydžio užduočiai reikėjo dar didesnės mašinos – galinčios atlikti darbus saugiai ir laiku.

Klientui pritaikytas sprendimas

Praeityje „Veidekke“ jau buvo dirbusi su septyniais kitais „Volvo“ didelio siekio griovimo ekskavatoriaus, todėl kreipėsi į „Volvo CE“ teiraudamasi įrangos, galinčios patenkinti jos poreikius.

Rangovas paaiškino savo poreikius, o „Volvo CE“ juos išklausė ir 2018 m. pristatė savo EC750E HR – suprojektuotą remiantis „Veidekke“ ir kitų klientų visame pasaulyje atsiliepimais.

„Mums reikėjo didelio siekio mašinos ir mes ją gavome“, – pasakoja Jonas Nässelquistas, už mašinų pirkimą atsakingas „Veidekke“ vadovas. „Tai, kad klientas gali pateikti savo reikalavimus ir „Volvo“ pagamina jo norimą įrangą, yra unikalu.“

Naujasis EC750E HR gali pasigirti aukščiausiu 36 m kaiščiu – su 3,6 t įrankiu. Tai užtikrina 4 m siekį, o įrankio svoris didesnis 44 % lyginant su pirmtaku EC700C HR.

Tvirti kaip uola pamatai

Šis ekskavatorius buvo specialiai projektuojamas griovimo darbams, todėl daugiausia dėmesio buvo skiriama saugai ir stabilumui.

EC750E HR turi visiškai naują važiuoklę, specialiai sukurtą griovimo darbams. Ji sunkesnė ir platesnė net nei didesniame „Volvo EC950E“ ekskavatoriuje, be to, lyginant su EC750E važiuoklė yra 0,5 m ilgesnė ir 1 m platesnė. Taip pat pasiektas įspūdingas 4,3 m vėžės plotis.

Naudojant papildomą 4 tonų svorio atsvarą EC750E HR mašinos masė pasiekia 104 tonas, ir toks papildomas stabilumas suteikia mašinai tvirtą pagrindą, leidžiantį pasiekti didžiausią efektyvumą savo klasėje.

„Plotis ir atsvaras suteikia mašinai stabilumo“, – aiškina Nässelquistas. „Ji tvirta kaip uola. Net ir naudojant didelį siekį mašina lieka tvirta ir nesvyruoja, o tai yra ypač svarbu.“

Sauga svarbiausia

EC750E HR modelyje taip pat yra daug svarbių saugos funkcijų, kurios saugojo tiek „Veidekke“ operatorių, tiek ir pačią mašiną, kai „House of Oslo“ aikštelėje reikėjo pašalinti 60–70 000 t betono atliekų.

Tarp jų yra visapusiškas apsaugos atliekant griovimo darbus paketas su tvirta ant rėmo montuojama apsauga nuo krintančių objektų (FOG), saugančia operatorių nuo krintančių atplaišų, bet užtikrinančia puikų matomumą. Siekiant dar labiau padidinti saugą, EC750E HR modelyje buvo įrengta nauja viso momento indikatoriaus (TMI) sistema, kuri kabinoje įtaisytame ekrane tikruoju laiku rodo strėlės ir įrankio padėtį bei įspėja operatorių, jei darbai atliekami pavojingoje padėtyje.

Glotnus pagrindas

Kuriant šią mašiną pagalvota ir apie patogumą. Griaudamas aukštus pastatus mašinos operatorius privalo sutelkti dėmesį į aukštai virš žemės esančius taškus, todėl EC750E HR kabina, kurią galima pakreipti iki 30 laipsnių, padeda operatoriams išvengti sprando pertempimo ir nuovargio.

Mašinos operatorius Kennethas Ufsas sako, kad pakreipimo funkcija pavertė jo darbą lengvesniu: „Galimybė pakreipti kabiną yra išties puiki. Ilgomis darbo dienomis ji padeda dirbti patogiai ir likti susikaupusiam.“

Kabinos patogumas yra labai svarbus, bet Ufsas ne mažesnę svarbą teikia ir jautriems hidraulinės sistemos valdikliams. „Mašinoje sumontuota sklandi hidraulinė sistema, reaguojanti taip, kaip noriu aš. Valdikliai jautrūs ir reaguoja greitai, o tai labai svarbu“, – prideda jis.

Jautri hidraulinė sistema padidina valdymo tikslumą, saugą ir efektyvumą, todėl operatoriai dirba našiau ir yra patenkinti savo darbu.

Glaudus ryšys

„Veidekke“ jau 14 metų yra vertinamas „Volvo“ klientas ir iš viso turi 66 „Volvo“ mašinas. Šis rangovas užsakė naująjį EC750E HR su 36 m ilgio strėle dar prieš oficialų jo pristatymą ir buvo pirmoji jį gavusi įmonė.

„Veidekke“ komandos nariai netgi lankėsi „Volvo CE“ ekskavatorių gamykloje Changwon mieste Korėjoje, kur apžiūrėjo mašinos gamybos vietą ir galėjo su ja susipažinti dar prieš pristatymą.

„Volvo“ yra puikus partneris, kai reikia atlikti griovimo darbus“, – teigia Erikas Nilsenas, „Veidekke Norway“ aplinkos ir statybos skyriaus vadovas. „EC750E HR veikia ypač gerai ir padėjo mums išlaikyti aukštą našumo lygį. Tai efektyviausias įrankis tokio tipo darbams atlikti.“