Kaip pasirinkti jūsų darbo sričiai tinkamiausią ekskavatoriaus kaušą

Kadangi ekskavatoriai yra labai universalios mašinos, nėra ir negali būti vieno visiems darbams tinkančio kaušo. Tačiau svarbu pasirinkti patį tinkamiausią. Nuo tinkamo kaušo pasirinkimo priklauso produktyvumas, degalų naudojimo efektyvumas ir mašinos eksploatacijos trukmė.

Kaip pasirinkti tinkamiausią kaušo dydį

Ekskavatoriaus specifikacijos

Kaušo dydį visų pirma riboja ekskavatoriaus specifikacijos. Pavyzdžiui, juk niekada nenaudotumėte to paties kaušo su 14 tonų ekskavatoriumi, kokį dėtumėte ant 22 tonų mašinos. Ekskavatoriaus dydis, jo konfigūracija, pageidaujamas siekis ir kitos specifikacijos susiaurins tinkamų kaušų paiešką. „Volvo Attachment Selector“ (kaušų parinkimo) programėlėje (žr. „Google Play“ arba „App Store“) rasite pateiktus visus kaušų dydžius, tinkančius kiekvienam konkrečiam ekskavatoriaus modeliui.

· Medžiagos tankis

Didesnis kaušas ne visuomet reiškia ir didesnį produktyvumą. Jeigu kasama medžiaga yra ypač didelio tankio, ji gali per smarkiai apkrauti didelius kaušus, dėl ko sulėtės ir darbo ciklas. „Volvo CE“ rekomenduoja didelio tankio medžiagų, pvz., išsprogdintų uolienų arba smarkiai susitrombavusio molio, kasimui naudoti mažesnius kaušus, negu būtų naudojami dirbant su minkštesnėmis medžiagomis, tokiomis kaip dirvožemis ar smėlis.

· Savivarčio / sunkvežimio talpa

Ekskavatoriaus kaušo dydis ir našumas turėtų idealiai atitikti kartu dirbančio savivarčio arba sunkvežimio talpą, kad jis būtų pakraunamas kaip įmanoma greičiau ir per mažiausią įmanomą kaušo išpylimų skaičių. Su tinkamu kaušu operatoriai padarys daugiau per trumpesnį laiką, mašinos suvartos mažiau degalų ir mažiau dėvėsis.

Kaip pasirinkti tinkamiausią kaušo tipą

· Bendrosios paskirties kaušai

Bendrosios paskirties arba kasimo kaušai yra dažniausiai pasitaikantis ekskavatorių kaušų tipas statybų aikštelėse ir kasybos vietose. Jie yra su dantimis, kad efektyviai kastų ir pasižymėtų didesnėmis kasimo jėgomis, kad tiktų kasimo darbams esant įvairiausioms grunto sąlygoms. Bendrosios paskirties kaušai puikiausiai tinka kasti dirvožemį, netankų molį ir smėlį, o taip pat dirbti su žvyru ir palaidais akmenimis.

· Tvirtieji kaušai

Tvirtieji kaušai paprastai naudojami pakrovimo darbams tokiose srityse kaip akmenų kirtyklos. Gaminami ir padidinto tvirtumo ir dilimui atsparaus plieno, jie yra visais aspektais sunkesni ir tvirtesni už bendrosios paskirties kaušus. Su jais galima našiai kasti tankias medžiagų, tokias kaip išsprogdintos uolienos, smarkiai susitrombavęs molis ir akmenys. Tvirtuosius kaušus taip pat galima naudoti darbui su žvyru, suskaldytu bazaltu, granitu, kvarciniu smėliu, abrazyviomis uolienomis ir kitomis didelio tankio medžiagomis.

· Lyginimo kaušai

Lyginimo arba griovių kasimo kaušai yra dažnai naudojama tiesiant kelius, kraštovaizdžio formavimo ir komunalinės infrastruktūros darbams. Jie platesni už kitus kaušus ir turi plokščią kirtimo briauną, dėl ko tobulai tinka užbėrimui minkštomis medžiagomis, jas kasti ir stumdyti.

 Kiekvieną kaušą galima ir specialiai pritaikyti panaudojant įvairaus tipo dantis, šoninius kirtiklius ir papildomą apsaugą nuo dilimo, siekiant užtikrinti optimalų kaušo našumą. „Volvo“ įgaliotieji atstovai padės klientams išsirinkti tokius kaušus, kurie užtikrins jų darbams maksimalią naudingojo darbo trukmę ir produktyvumą.

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA (Europe - Middle East - Africa)
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com