Klauskite eksperto: Stefanas Petterssonas apie TCO

Technikos pritaikymo inžinierius Stefanas Petterssonas – tai „Volvo CE“ EMEA pardavimų regione dirbantis ekspertas bendrųjų eksploatacijos sąnaudų (TCO) srityje. Pasinaudosime jo žiniomis kad sužinotume, kaip įmonė ir jos įgaliotieji atstovai dirba šiuo klausimu, kad užtikrintų savo klientams puikius pelningumo rodiklius.

Stefanas PetterssonasKodėl „Volvo CE“ skiria TCO tiek daug dėmesio?

„Volvo CE“ bendrovėje bet kuriame mūsų darbe svarbiausia yra klientų sėkmė. O greta saugaus ir aplinką tausojančio darbo, leidžiančio pasiekti numatytus gamybos tikslus ir viską atlikti laiku, pelningumas yra esminis kliento verslo sėkmės aspektas. Mūsų klientai paprasčiausiai nebegali toliau dirbti, jeigu jų veikla nėra pelninga.

Kadangi „Volvo“ yra aukščiausią kokybę reiškiantis prekės ženklas, jos mašinos tikrai nėra pigiausios rinkoje. Mūsų mašinų inovacijų lygis ir konstrukcijos bei pagaminimo kokybė tiesiog privalo atsispindėti ir jų kainoje. Tačiau mes galime pasiūlyti savo klientams geriausią rinkoje kainos ir gaunamos naudos santykį.

Pinigai, kuriuos „Volvo“ mašinos ilguoju laikotarpiu sutaupo dėl mažesnio degalų suvartojimo bei mažesnių techninės priežiūros išlaidų, o taip pat didelis jų produktyvumas užtikrina įspūdingai mažas bendrąsias eksploatacijos sąnaudas. Štai kas išskiria mus iš konkurentų ir yra lemiantis veiksnys mūsų klientams.

Tačiau TCO priklauso ne vien nuo pačių mašinų, jos priklauso ir nuo to, kaip mašinos naudojamos. Štai kodėl stengiamės iniciatyviai dirbti su savo klientais ir konsultuoti juos, kaip jie galėtų dar labiau sumažinti savo sąnaudas.

Kaip „Volvo CE“ apibrėžia TCO?

TCO mes skaičiuojame kaip mašinos turėjimo ir eksploatacijos sąnaudas doleriais per valandą, padalinus iš to, ką jos gamina tonomis arba kubiniais metrais per valandą.

Turėjimo sąnaudos susideda iš pirkimo kainos, liekamosios vertės, amortizacijos, palūkanų, draudimo ir mokesčių. Eksploatacijos sąnaudos susideda iš degalų sąnaudų, išlaidų susidėvinčioms dalims, profilaktinės techninės priežiūros ir remonto.

Kas turi didžiausią įtaką TCO?

Šiuo metu TCO neabejotinai didžiausią įtaką turi degalų sąnaudos, reikalavimai techninei priežiūrai bei produktyvumas.

Kas labiausiai trukdo norint pasiekti mažiausias įmanomas TCO?

Pirmoji pagrindinė kliūtis pasiekti mažiausias įmanomas TCO – tai reikiamo ryšio mašinose nebuvimas. Mašinų prijungimas prie mūsų „CareTrack“ telematinės sistemos padeda klientams stebėti pagrindinius veiksnius, turinčius įtakos jų mašinų parko TCO – degalų sąnaudas, mašinos išnaudojimo laipsnį, mašinos būklę ir veiksmus dirbant – kad galėtų identifikuoti tobulintinas sritis, nustatyti atitinkamus tikslus ir imtis veiksmų.

Dar viena esminė kliūtis pasiekti mažiausias įmanomas TCO – tai nepakankamas darbų vietoje esančių mašinų skaičius ir jų pajėgumas, atsižvelgiant į tikslinį tonažą per valandą bei numatytas išlaidas vienai tonai. Jeigu čia yra neatitikimas, mašinos švaistys laiką ir degalus veikdamos tuščiąja eiga arba laukdamos, kol bus pasiruošusi su jomis susijusi mašina ar mašinos.

Ir galiausiai, jeigu klientai neinvestuoja į savo operatorių mokymus, jie nesuteikia jiems galimybės pasiekti visą savo potencialą. Gerai parengti operatoriai jaučia, kiek galios jiems reikia, efektyviai planuoja savo darbą ir gerai rūpinasi mašinomis, dėl ko sumažėja degalų sąnaudos, techninės priežiūros ir remonto išlaidos bei padidėja produktyvumas.

Kaip „Volvo CE“ gali padėti klientams sumažinti savo TCO?

Jau esu minėjęs, kaip „CareTrack“ padeda mažinti TCO. Jeigu klientams reikia papildomos pagalbos aiškinantis duomenis, labai padės mūsų „Insight Reports“ analitinės ataskaitos. Klientai gali iš karto matyti, kokią grąžą jie gauna iš savo mašinų.

Dar viena svarbi TCO mažinimo priemonė yra „SiteSim“, apskaičiuojanti optimalią kliento darbų vietos organizaciją, kad iki minimumo sumažėtų laiką švaistantis laukimas arba mašinų veikimas tuščiąja eiga. Ši programinė įranga gali netgi rekomenduoti operatoriams idealius maršrutus, kuriais jie turėtų važiuoti.

Kalbant apie mokymus dirbti, yra daug įvairių variantų, tačiau asmeniškai man labiausiai patinka mokymai simuliatoriuje. „Volvo“ simuliatoriuose naudojama ta pati programinė įranga ir duomenys, kokie naudojami ir „Volvo CE“ Technologijos funkcijoje tyrimų ir vystymo tikslams, dėl ko jie yra maksimaliai panašūs į tikras mašinas. Operatoriai gali tobulinti savo įgūdžius nekeldami pavojaus mašinai ar kitiems žmonėms, o simuliatorius galime įrengti net kliento darbų vietoje, kad kuo mažiau trikdomas gamybos procesas.

Kaip šios priemonės bus vystomos ateityje?

Visai neseniai padarėme keletą gan įdomių patobulinimų. Esu tikras, kad jau esate girdėję apie „Volvo Co-Pilot“. Mūsų pastarasis atnaujinimas – tai įtraukta „Operatoriaus instruktažo“ funkcija, kuri skatina tobulinti važiavimo technikas nurodydama žinomus operatoriaus veiksmus, kurie turi ženklią įtaką degalų panaudojimo efektyvumui. Gaunant tiesioginę informaciją, operatoriaus veiksmų rezultatas rodomas realiuoju laiku kabinos ekrane, ir operatoriai gali matyti kriterijus bei suprasti savo veiksmų, susijusių su šiais kriterijais, poveikį. Ši realiuoju laiku teikiama informacija padeda operatoriams priimti geresnius sprendimus, sumažinančius degalų suvartojimą ir mašinos dėvėjimąsi.

O nuo praeitų metų naudojame dronu atliekamus matavimus ir nuotraukas, kad „SiteSim“ priemonėje sukurtume klientų darbų vietų 3D modelius. Tai padeda mums savo simuliatoriuose pasiekti naują tikslumo lygį. Dabar galime šiuos klientų darbų vietų 3D modelius įvesti į mūsų mašinų simuliatorius, kad operatoriai galėtų praktikuotis ir tobulinti būtent tuos darbus ir maršrutus, su kuriais susidurs ir realiomis sąlygomis. Tikiu, kad ateityje simuliatoriai taps dar svarbesne mūsų darbo su klientais dalimi.

Kaip maksimaliai padidinti pelningumą

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA (Europe - Middle East - Africa)
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
Londonas
Tel.: +44 7733350307
El. paštas: osullivan@se10.com