5 būdai, kaip pagerinti ekskavatoriaus degalų panaudojimo efektyvumą

„Volvo CE“ siūlo daug naujų technologijų ir paslaugų, skirtų padėti įmonėms sumažinti išlaidas degalams ir tokiu būdu tapti ekologiškesnėmis.

Daugumai statybos bendrovių išlaidos degalams yra vienos didžiausių iš visų patiriamų išlaidų. „Volvo CE“ savo mašinose įdiegė degalų taupymo technologiją ir siūlo daug įvairių degalams taupyti skirtų paslaugų. Degalų sąnaudų sumažinimas gerinant mašinos efektyvumą ne tik taupo įmonių pinigus, tačiau ir padeda sumažinti jų daromą poveikį aplinkai. Kiekvienas sutaupytas litras dyzelino – tai 2,6 kg mažiau į atmosferą išmesto anglies dvideginio.

1. Automatinis perėjimas į tuščiąją eigą

„Volvo“ mašinose esanti automatinio perėjimo į tuščiąją eigą funkcija mažina degalų sąnaudas automatiškai perjungdama variklį į tuščiosios eigos režimą, jeigu 5 sekundes nieko nedaroma. Tai sumažina variklio apsukas, dėl ko mažiau suvartojama ir degalų. Penkios sekundės yra numatytasis automatinio perėjimo į tuščiąją eigą nustatymas, tačiau jį galima keisti, kad perėjimas į tuščiąją eigą įvyktų po 3 – 20 sekundžių neveiklumo. Operatoriui tereikia paliesti vairasvirtę arba pedalą, kad sugrąžintų variklį į jo normalųjį veikimo režimą ir jis vėl veiktų visu galingumu. Ši funkcija pagerina degalų naudojimo efektyvumą nesumažinant mašinos produktyvumo.

 

automatinis variklio išjungimas

2. Automatinis variklio išjungimas

Automatinio variklio išjungimo funkcija veikia labai panašiai, kaip ir automatinis perėjimas į tuščiąją eigą. Tik šiuo atveju variklis neperjungiamas į tuščiąją eigą, o išjungiamas po penkių neveiklumo minučių. Po keturių neveiklumo minučių mašina įjungia 60 sekundžių trunkantį perspėjimą, kad variklis bus išjungtas. Jeigu nieko nedaroma, praėjus šioms šešiasdešimti sekundžių mašinos variklis išsijungs. Ši funkcija padeda sumažinti emisijas, jeigu mašina ilgesnį laiką veikia tuščiąja eiga. mašina gali būti paliekama veikti tuščiąją eiga 40-60% viso darbo laiko, o tai ženkliai prisideda prie degalų sąnaudų.

 

ECO režimas

3. ECO režimas

Daugelis gamintojų savo mašinose siūlo ECO režimą, tačiau paprastai tai apsiriboja tik variklio apsukų sumažinimu 10%. „Volvo CE“ mašinose ECO režimas veikia reguliuodamas siurblio srautą, kad būtų išvengta dėl srauto inercijos įvykstančio apsaugos nuo perkrovos vožtuvų suveikimo, ir tuo pat metu palaiko maksimalų kasimo ir sukimosi efektyvumą. Jis sumažina srauto stiprumo ir slėgio nuostolius bei pagerina siurblio srauto valdymą, dėl ko 5% padidėja veikimo efektyvumas. Skirtingai nuo kitų gamintojų siūlomo ECO režimo, veikimo efektyvumas padidinamas nemažinant mašinos galios.

 

„Volvo CE“ degalų panaudojimo efektyvumo ataskaita

4. Degalų panaudojimo efektyvumo ataskaita

Naudojant iš „CareTrack“ telematinės sistemos gaunamus duomenis, „Volvo“ degalų panaudojimo efektyvumo ataskaitos yra naudinga priemonė, padedanti klientams maksimaliai padidinti savo mašinų degalų panaudojimo efektyvumą. Mašinoje įrengti jutikliai stebi degalų suvartojimą, o ataskaitos automatiškai parengiamos pagal „Volvo“ iš anksto nustatytus algoritmus ir pateikiamos lengvai suprantama forma PDF formatu. Klientams nereikia gaišti laiko analizuojant painius duomenis – jie gali greitai ir aiškiai identifikuoti sritis, kuriose galima dar pagerinti degalų panaudojimo efektyvumą, nusistatyti atitinkamus tikslus ir stebėti jų vykdymą.

 

„Volvo CE“ ECO operatorių mokymai

5. ECO operatorių mokymai

„Volvo“ ECO operatorių mokymai padeda jau patyrusiems operatoriams sužinoti, kokiais būdais jie galėtų dar efektyviau dirbti savo mašina. Šioje mokymų programoje didžiausias dėmesys skiriamas degalų suvartojimui tuščiosios eigos metu, aiškinama, kaip susiplanuoti efektyviausius darbų atlikimo būdus bei kaip taisyklingai dirbti ir manevruoti mašina. ECO operatorių mokymai gali iki 50% sumažinti įmonių degalų sąnaudas.

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA (Europe - Middle East - Africa)
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com