5 priežiūros patarimai, padėsiantys išlaikyti optimalią ekskavatorių būklę

Reguliariai atlikdami technines patikras ir naudodami tik originalias „Volvo“ dalis mašinų savininkai ir operatoriai gali padidinti jų darbingosios būsenos trukmę.

1. Kiekvieną rytą išleiskite vandenį iš vandens separatoriaus

Naktį nukritus temperatūrai, variklyje dažnai susidaro kondensato, todėl pirmasis operatoriaus darbas pradedant rytinę pamainą turi būti vandens išleidimas iš separatoriaus. Antraip vanduo gali patekti į purkštukus, kuriuose jis virs garais ir prasidės korozija. Vandens palikimas separatoriuje yra viena dažniausių ekskavatorių gedimų priežasčių.

Važiuoklės tikrinimas

2. Kartą per savaitę patikrinkite vikšrų įtempimą

Vikšrai neturėtų būti įtempti per stipriai. Per stipriai įtempus vikšrus, dėl slėgio gali bereikalingai dėvėtis grandinė ir krumpliaračiai. Taip gali nutikti, jei netinkamai išmatuojamas atstumas nuo apatinės grandinės iki važiuoklės rėmo. Šis matavimas skiriasi priklausomai nuo medžiagos tipo, todėl tikrinimą atliekantis asmuo turėtų visada vadovautis operatoriaus instrukcija.

„Volvo“ EC140E ekskavatorius

3. Nelieskite oro filtro, kol kabinoje užsidegs lemputė

Pajudinus oro filtrą, į variklį gali patekti likučių ir dėl smulkių kietų dalelių jis dėvėsis. Atėjus laikui valyti (tai leidžiama tik du kartus) arba pakeisti filtrą, kabinos prietaisų skyde užsidega lemputė. Norėdami patikrinti filtro būklę, operatoriai ar techniniai specialistai turi stebėti jį naudodamiesi „CareTrack“ ir MATRIS.

„Volvo“ priežiūros rinkinio filtras

4. Naują filtrą pirkite tik iš „Volvo“

Jei naudosite nekokybišką neautorizuotų gamintojų filtrą, kils pavojus, kad į variklį pateks smulkių kietų dalelių, kurios sumažins jo tinkamumo eksploatuoti laiką – o variklio keitimas kainuoja brangiai! Alyvai ir filtrui tenka mažiau nei 5 % visų ekskavatoriaus priežiūros išlaidų – tai tikrai nėra daug. Operatoriai turėtų rūpintis mašina taip pat kaip nuosavu automobiliu ir nebandyti mažinti išlaidų, kai originalios „Volvo“ dalys išties yra svarbios.

„Volvo“ aušinimo skystis

5. Nemaišykite jokių kitų aušinimo skysčių su „Volvo“ aušinimo skysčiu

„Volvo“ aušinimo skysčio sudėtis buvo kruopščiai apgalvota siekiant didžiausio efektyvumo. Sumaišius jį su kitais aušinimo skysčiais, jis gali sutirštėti ir užkimšti vandens siurblį, be to, gali pakisti virimo temperatūra. Aušinimo skystis atlieka tris svarbias funkcijas – tepa komponentus, saugo juos nuo korozijos ir aušina, – todėl labai svarbu, kad jo charakteristikos būtų tokios, kokių reikalauja „Volvo“.