5 dažniausios dirbant daromos klaidos ir kaip jų išvengti

Operatoriaus veiksmai turi įtakos ne tik mašinos būklei, tačiau ir visos darbų vietos produktyvumui bei pelningumui. Štai penkios dažniausios dirbant pasitaikančios klaidos, kurių derėtų vengti.

1. Prieš išjungiant mašiną ji nepaliekama keletą minučių padirbti tuščiąja eiga

Jeigu operatorius nuolatos išjunginės savo mašiną prieš tai neleisdamas jos varikliui keletą minučių padirbti tuščiąja eiga, galiausiai dėl to bus pažeistas arba netgi suges turbokompresorius, kurį suremontuoti gali būti labai brangu. „Volvo CE“ rekomenduoja, kad operatoriai, prieš visiškai išjungdami variklį, leistų mašinai 2-3 minutes padirbti tuščiąja eiga.

Mašina nepaliekama padirbti tuščiąja eiga

2. Pavara perjungiama iš važiavimo į priekį į atbulinę eigą (arba atvirkščiai) judant dideliu greičiu

Ilgą laiką pastoviai perjunginėjant ratinio krautuvo judėjimo kryptį judant dideliu greičiu gali sugesti pavaros mechanizmas. Atsižvelgdamas į tai, kad transmisijos pakeitimai gali kainuoti didžiules sumas, kiekvienas mašinos savininkas turėtų pasirūpinti, kad šios klaidos nebūtų. „Volvo CE“ rekomenduoja, kad, prieš perjungdami pavarą iš judėjimo pirmyn į atbulinės eigos, operatoriai visada pirmiausia visiškai sustotų.

Perjungimas iš važiavimo į priekį į atbulinę eigą judant dideliu greičiu

3. Naudojamas netinkamas ekskavatoriaus darbo režimas

Kai kurie ekskavatorių operatoriai gali manyti, kad naudojant didžiausios galios – Sunkųjį (H) – darbo režimą bus lengviau pasiekti didžiausią produktyvumą. Tačiau tą patį produktyvumo lygį jie gali pasiekti ir dirbdami žemesniu darbo režimu, sudegindami dvigubai mažiau degalų.

Naudojamas netinkamas ekskavatoriaus darbo režimas

4. Per dažnai spaudžiami stabdžiai ir nenaudojamas lėtintuvas

Kai kurie šarnyrinių savivarčių operatoriai gali būti įpratę „įkinkyti stabdžius“. Laikant koją ant stabdžių pedalo, nors jo smarkiai ir nespaudžiant, greičiui palaikyti savivartis turi sunaudoti papildomai energijos, o taip pat greičiau dėvisi stabdžiai. Panašų poveikį daro ir stabdžių, o ne lėtintuvo, naudojimas siekiant išlaikyti pastovų greitį važiuojant nuokalnėn. Bereikalingas stabdžių dėvėjimasis – tai tuo pačiu ir nebūtinos jų keitimo išlaidos.

Per dažnas stabdžių naudojimas

5. Pernelyg dažnas šarnyrinio savivarčio 6x6 ratų pavaros derinio naudojimas

„Volvo“ šarnyriniai savivarčiai turi diferencialo blokatorius, kurie suteikia operatoriui galimybę pasirinkti 4x6 arba 6x6 ratų pavaros kombinaciją, priklausomai nuo jiems reikiamo traukos lygio. 6x6 pavaros derinys užtikrina puikų valdomumą ir stabilumą sudėtingose vietovėse, tačiau jeigu operatoriai juo naudojasi ir kai to iš tikrųjų nereikia, jie gali veltui išeikvoti daug degalų ir bereikalingai papildomai dilinti padangas.

Pernelyg dažnas šarnyrinio savivarčio 6x6 ratų pavaros derinio naudojimas

Susigrąžinkite kontrolę

Prijungus mašinas prie „Volvo CE“ „CareTrack“ telematinės sistemos atsiranda galimybė stebėti operatoriaus veiksmus ir pagal tai pritaikyti atitinkamą mokymo programą. Tai sumažins mašinų dėvėjimąsi, sumažės techninės priežiūros išlaidos, bus efektyviau naudojami degalai ir padidės produktyvumas, o tai reiškia, kad išaugs veiklos pelnas. „Volvo“ įgaliotieji atstovai turi visas priemones, skirtas padėti klientams tinkamai kontroliuoti savo išlaidas siekiant užtikrintų sėkmingą ir pelningą verslą.

Susigrąžinkite kontrolę su „CareTrack“

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA (Europe - Middle East - Africa)
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com