5 dažniausios klaidos, prailginančios mašinų prastovų trukmę

Užtikrinti gerą mašinų darbinę būklę ir jų nuolatinį veikimą, o tuo pačiu ir pelną klientams, yra ypatingai svarbu ir „Volvo CE“ bendrovei, ir jos įgaliotiesiems atstovams. Štai penkios dažniausiai pasitaikančios su technine priežiūra susijusios bereikalingos problemos ir kaip jų išvengti.

1. Operatoriaus instrukcijos neskaitymas

„Volvo“ mašinose yra daugybė funkcijų, skirtų darbo našumui gerinti ir mašinos naudojimui palengvinti. Kadangi tos funkcijos atnaujinamos su kiekviena mašinų karta, netgi labiausiai patyręs operatorius nesusipažins su jomis, jeigu nepaskaitys instrukcijos. Pavyzdžiui, jeigu operatorius nežino, kad šarnyriniame savivartyje yra lėtintuvo mygtukas, o vietoje jo, norėdamas išlaikyti pastovų greitį važiuojant nuokalnėn, naudojasi stabdžiais, gali visai bereikalingai dilti stabdžiai, o jų keitimas susijęs su prastovomis ir papildomomis išlaidomis, kurių būtų galima išvengti.

Operatoriaus instrukcijos neskaitymas

2. Degalų filtrų išankstinis užpildymas

Kadangi degalų filtro keitimas yra daug laiko užimantis procesas, kai kurie priežiūros technikai, kad būtų greičiau, iš anksto užpildo šį filtrą. Problema tame, kad naudojantis degalų baku ir piltuvėliu praktiškai neįmanoma išvengti naujojo filtro užteršimo. Net mažiausias teršalų kiekis gali pradėti bloginti purkštuvų darbą, dėl ko galiausiai prireiks labai brangaus remonto. „Volvo CE“ rekomenduoja filtrus montuoti sausus ir, kad būtų kuo labiau apsaugoti nuo užteršimo, po to juos užpildyti. Tikrai verta skirti pakankamai laiko, kad darbas būtų atliktas tinkamai.

Degalų filtrų išankstinis užpildymas

3. Netinkamo darbui padargo naudojimas

„Volvo CE“ siūlo platų padargų asortimentą, tačiau naudojant per didelį kaušą sulėtės mašinos darbas, bus labiau apkraunama hidraulinė sistema ir smarkiai sumažės darbo našumas. Panašiai bus ir naudojant padargą jam nepritaikytoms užduotims atlikti – tai irgi sukels problemų. Pavyzdžiui, hidraulinis trupintuvas pritaikytas naudoti smūgiuojant tik vertikaliai žemyn arba tam tikru kampu. Naudojant jį apkasti arba kilnoti ir sukioti didelius betono arba uolienų luitus, trupintuvo įrankis patirs per didelę šoninę apkrovą, dėl ko smarkiai dils jo įvorė, atsiras trūkimų ir protėkių.

Netinkamo darbui padargo naudojimas

4. Per greitas darbas

Dirbti su statybos įranga visada geriausia per daug neskubant ir pastoviu tempu. Stagiai pajudant iš vietos, staigiai sustojant ir sukinėjantis, iš kaušo išsibarstys dalis medžiagos. Panašiai ir su ratiniu krautuvu – įvažiavus į medžiagos krūvą ir leidžiant padangoms suktis, atsiras mašiną kratančių provėžų. Šias provėžas reikia užlyginti, o išbarstytą medžiagą surinkti.

Per greitas darbas

5. Mašinų neprijungimas prie „CareTrack“

Kai mašina prijungiama prie „Volvo CE“ sukurtos telematinės sistemos „CareTrack“, mašinų savininkai ir įgaliotieji atstovai gali aktyviai stebėti jų darbinę būklę, iš anksto nustatyti bet kokias galimas problemas ir imtis veiksmų užkirsti joms kelią. Ataskaitos gali atskleisti neįprastus operatorių veiksmus dirbant, kuriuos paskui galima ištaisyti per operatorių mokymus. Taip pat jos gali parodyti, kada konkretiems komponentams prireiks techninės priežiūros ar remonto, taip padedant mašinų savininkams susiplanuoti priežiūros darbus jiems patogiu metu ir taip išvengti neplanuotų prastovų.

Mašinų neprijungimas prie „CareTrack“

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA (Europe - Middle East - Africa)
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com