3 būdai, kaip tuščiąja eiga dirbančios mašinos veikia pelningumą

Kai statybos įranga dirba tuščiąja eiga ji ne tik nieko nepagamina, bet dar ir kainuoja jums pinigų.

1. Didesnės išlaidos degalams

Išlaidos degalams sudaro didelę kiekvieno statybos įrangos savininko išlaidų dalį, todėl svarbu, kad kiekvienas lašas darytų tai, už ką jūsų įmonei mokama. Tuščiai veikiančios mašinos tiesiogine prasme degina pinigus.

Didesnės išlaidos degalams

2 Didesnis mašinos dėvėjimasis

Panašiai ir čia: jeigu variklis veikia, tačiau mašina iš tikrųjų neatlieka jokio darbo, reiškia tiesiog bereikalingai dėvisi variklis. Mašinai reikės daugiau techninės priežiūros ir teks dažniau keisti jos dalis, o visa tai prisideda prie bendrųjų eksploatacijos išlaidų.

Didesnis mašinos dėvėjimasis

3. Mažesnė mašinos vertė perparduodant

Darbas tuščiąja eiga gali sumažinti ir mašinos perpardavimo vertę, nes prideda nebūtinų valandų mašinos darbo valandų skaitiklyje. Šios valandos susideda ir per visą mašinos eksploatacijos laiką gali ženkliai sumažinti perparduodamos mašinos vertę, o to buvo galima lengvai išvengti.

Mažesnė mašinos vertė perparduodant

Kaip sumažinti darbą tuščiąja eiga

Yra dvi pagrindinės darbo tuščiąja eiga priežastys. Pirmoji yra variklio palikimas veikti operatoriaus darbo pertraukų metu.

Siekiant to išvengti, daugelyje „Volvo“ mašinų yra automatinio variklio išsijungimo funkcija. Po keturių neveiklumo minučių mašina įjungia 60 sekundžių trunkantį perspėjimą, kad variklis bus išjungtas. Jeigu nieko nedaroma, praėjus šioms 60 sekundžių mašinos variklis savaime išsijungs.

Vis dėlto pagal gerąją praktiką operatorius reikėtų skatinti išjunginėti savo mašinų variklius.

Antroji dažna tuščiosios eigos priežastis yra nepakankamas darbų vietoje esančių mašinų skaičius ir jų pajėgumas atsižvelgiant į tikslinį tonažą per valandą arba numatytas išlaidas vienai tonai. Pavyzdžiui, ratinis krautuvas gali dirbti tuščiąja eiga laukdamas kol atvažiuos jo krovinį priimsiantis savivartis.

„Volvo CE“ dirba su klientais siekdama užtikrinti, kad konkrečiai užduočiai jie turėtų optimalų mašinų derinį. Didesniems klientams „Volvo CE“ netgi gali atlikti darbų vietos modeliavimą su „SiteSim“ priemone, kuri apskaičiuoja idealią jūsų darbų vietos organizaciją, įskaitant netgi maršrutus, kuriais operatoriai turėtų važiuoti.

Bet kuriuo atveju, prijungę savo mašinas prie „Volvo CE“ telematinės sistemos „CareTrack“ ir paprašę „Insight Report“ analitinės ataskaitos, galėsite matyti kas vyksta jūsų darbų vietoje ir patys kontroliuoti išlaidas.

Kaip sumažinti darbą tuščiąja eiga

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA (Europe - Middle East - Africa)
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com